221 zeeland Omwonenden hotel willen duidelijkheid Mooie projecten zorgen 51 Week van het Landschap Zicht WAPEN VAN BRESKENS Brief aan gemeente Mertens en Bil Expositie Nguy Trek in Vogels? almanak WOONVISIE De gemeenteraad van Terneuzen probeert de komende maanden, gevoed door de ambtenaren, een nieuwe Woonvisie te formuleren. Niet gemakkelijk in een krimpregio, zo blijkt. Voorlichting over gezond eten en koken Kermis op voetbalveld Lamswaarde Engelse Les zaterdag 17 september 2011 door Martijn de Koning breskens - Bewoners van 32 wo ningen rond voormalig hotel-res taurant Het Wapen van Breskens willen duidelijkheid over de toe komst van het gebouw. Ze vinden dat de gemeente Sluis beter moet communiceren over de voorgeno men sloop van het pand en de komst van een winkel- en apparte mentencomplex op die plaats. Het gebouw, op de hoek van de Grote Kade en het Molenwater, staat bijna zes jaar leeg. Aanne mers Van der Poel en Sagro willen het slopen en er winkels en 22 ap partementen voor in de plaats zet ten. Daarover werd de buurt door de gemeente geïnformeerd tijdens een bijeenkomst. Daarna werd het stil, schrijven de omwonenden in een brief aan de gemeente. Ze vra gen of ze op de hoogte gehouden kunnen worden van 'lopende en in ontwikkeling zijnde zaken' en willen ook dat de gemeente een vooropname van de staat van hun huizen uitvoert, zodat eventuele schade door de bouw aantoonbaar is. „Misschien is de gemeente dat ook wel van plan", zegt Wilma Valk, de directe buurvrouw van sluis - Marina Mertens en Sibylle Bil exposeren tot en met 23 okto ber in De Twaalf Apostelen aan de Kapellestraat in Sluis. Bil laat on der meer een muurvullend werk van de Westpoort in Sluis zien. De galerie is zaterdag tot en met woensdag open van 11 tot 17 uur. iJB Brabants Landschap op de Brabantse Wal „t(mM5mtember3m, www.brabantslandschap.nl Ouderdom komt met gebreken. De oude notarisklerk op het kantoor in Zeeuws-Vlaanderen is daar het wan delend - nee, strompelend - bewijs van. In het verleden fietste hij braaf dagelijks naar het kantoor aan de rand van de binnenstad om er het lied van de arbeid te fluiten. Maar sinds zijn ogen haperingen vertonen, brengt zijn vrouw hem, met de auto. 171 m 25 september 2011 dagelijks van 10.00 -17.00 uur Tip? redactie@pzc.nl Die ogen spelen hem in zijn dagelijks werk danig parten. De letters van zijn beeldscherm zijn, met het oog daarop, van ongekend groot for maat. Deze week dienden zich twee glazenwassers aan, die de kantoor vensters een stevige beurt gaven. De oude klerk wierp een verbaasde blik naar buiten en kreet: „Ik zie alles! En ik dacht dat het staar was." door Wout Bareman het Wapen van Breskens. „Maar we horen gewoon niks, dus we we ten het niet. En als je vraagt om persoonlijk geïnformeerd te wor den, zeggen ze: hou het adverten- tieblak maar in de gaten, daar staan de gemeentelijke mededelin gen in." Niet dat er niets te melden is. De bewoners vernamen via-via wel degelijk dat er plannen zijn. Boven dien is er een groot doek aan de ge vel van het gebouw gehangen, waarop de komst van de apparte menten wordt aangekondigd. Overigens benadrukken de brief schrijvers - die wonen aan de Scheldekade, Grote Kade, Steen oven, Koningin Emmastraat, Mo lenwater en Philip van Kleefstraat - dat ze niet tegen de bouw zijn. „Graag zien wij het dorp in ont wikkeling." Ze hebben wel wat twijfels bij het aanbod aan parkeer plaatsen. Nu al is het, met name in het toeristenseizoen, vaak zoeken naar een parkeer plaatsje, schrijven de bewoners. Ze vragen zich dan ook af hoe de geplande winkels straks bevoorraad worden. Het gemeentebestuur antwoordt binnenkort op de brief, liet de bur gemeester onlangs weten. Bestuurders, projectont wikkelaars, makelaars, directeuren van wo ningcorporaties en de bouwers in Zeeuws- Vlaanderen lopen dezer dagen met bezorgde gezichten rond. De woningmarkt baart hen zorgen. Is er nog behoefte aan nieuwbouw en zo ja, moeten het dan apparte menten of rijtjeshuizen zijn? Hoe veel mogen ze kosten en voor wel ke doelgroepen moet er worden ge bouwd en waar? Allemaal vragen, mede ingegeven door de krimp. Want net als el ders in den lande, vergrijst de be volking en trekken jongeren weg. Om enige lijn in de toekomstige woningmarkt te brengen, werkt de gemeente Terneuzen aan een nieuwe Woonvisie. Donderdag avond werd de gemeenteraad in het kader daarvan informeel bijge praat door projectontwikkelaars, makelaars, aannemers en de wo ningcorporaties. De één schetste een rooskleurig toekomstbeeld met mooie projecten, de andér hief een waarschuwende vinger. Jeroen Verstraeten van Kindt&Biesbroeck Makelaardij: „Als je de huidige markt bekijkt, is er sprake van scheefgroei. De markt zit grotendeels op slot. Ver kopers durven niet meer te beslis sen. Enerzijds zetten ze hun wo ning niet te koop, omdat ze bang zijn dat ze niet zullen verkopen omdat het 'een slechte tijd' zou zijn. Anderzijds willen ze pas een andere woning kopen als hun ei gen huis verkocht is. Het leidt tot een overschot aan aanbod." Dat wordt mede veroorzaakt door ouderen, die hun huis te koop zet ten en in een huurappartement (met zorg) trekken. Jongeren (starters) zouden wel wil len kopen, maar krijgen de finan ciering niet rond. De banken ver kopen simpelweg 'nee'. Betaalbare huurwoningen zijn er ook nauwe lijks. En verdien je meer dan 33.000 euro, dan mag de woning corporatie vaak niet eens aan je verhuren. Probleem is ook dat veel starters geen genoegen nemen met een opknapwoning. Aan klus sen hebben ze een broertje dood. Krimp of niet, directeur Maar ten van der Staal van aanne mer Gebr. Van der Poel, strooide met prachtige nieuwbouwprojec ten. Drie woontorens op de plaats van het oude verpleeghuis Ter Schorre aan de Scheldedijk bijvoor beeld (Pattistpark), een woonzorg complex (Maxima) ernaast, win kels en appartementen aan de Ken- nedylaan, appartementen bij zorg centrum De Blide. En de krimp dan? Van der Staal: „Zeeuws-Vlaanderen is een uniek stukje Nederland, wordt door re cent onderzoek nog eens onder streept. De werkloosheid is laag, er is groeiende belangstelling vanuit België, de behoefte aan vervangen de nieuwbouw stijgt - huizen zijn vaak tachtig tot negentig jaar oud - croede - Schilder Frédéric Nguy toont tot en met 30 oktober zijn werk in de Lutherse kerk aan de Molenstraat in Groede. Het werk van de Fransman kenmerkt zich door enige afstandelijkheid. De kerk is woensdag tot en met zondag open tussen 14 en 17 uur. JEROEN VERSTRAETEN „Een projectontwikkelaar die een bouwplan indient bij de gemeente, zal niet zeggen dat er eigenlijk geen behoefte aan zijn appartementen is. Makelaars kunnen de gemeente ad viseren over de vraag naar bepaalde woningtypen. Op die manier komen vraag en aanbod uiteindelijk beter overeen." portretjes Mark Neelemans MAARTEN VAN DER STAAL „Veel kleinere bedrijven in de bouw hebben het momenteel erg moei lijk. Daarom zou het een goede zaak zijn als die regionale bedrijven bij aanbestedingen worden betrokken. Ik pleit voor aanpassing van het be leid. In Limburg worden gewoon vijf regionale aannemers uitgenodigd in te schrijven. Dat werkt prima." ROBERT DE RIDDER „Wij hebben de afgelopen jaren fors geïnvesteerd in Terneuzen. In de bin nenstad bijvoorbeeld. Het zou goed zijn als ook projectontwikkelaars be reid zouden zijn op moeilijke plek ken te bouwen. Dat ze ook wat dat betreft hun verantwoordelijkheid ne men risicodragend durven zijn. Wij kunnen het niet alleen." aardenburg - Stichting Voko houdt aanstaande woensdag een voorlichtingsavond over gezonde voeding en koken. Die vindt plaats in het KWL-gebouw aan de Brede- straat in Oostburg. Gewichtsconsulent Bernadien van Rosevelt vertelt over het lezen van etiketten en de verhouding tussen kilocalorieën en levensstijl. Willy de Wolff van bakkerij 't Bakkertje praat over gezonde vezels in brood. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Kaarten a 6,50 euro (in clusief consumptie en voorlich tingsmateriaal) zijn te koop bij ta bakszaak Petra en Nellie aan het Eenhoornplantsoen in Oostburg. www.stichtingvóko.n! lamswaarde - Lamswaarde viert morgen en maandag de jaarlijkse kermis. Die vindt plaats op en rond het voetbalveld. De voetbalkantine gaat zondag om 15 uur open. Kinderen kunnen spe len op een draaimolen, en een springkussen. Maandag staat om 14.30 uur een schieting op het programma. Van af 16 uur kan er friet worden ge kocht. Het kindervertier staat er dan ook nog steeds. zakelijk op locatie aangepast aan uw bedrijfsvoering voor inlichting: Julia Ross Tel. 06-12440815 info@bestenglish.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46