Zeeland PZCk Sluiting bouwopleiding ROC dreigt Ook op londag de goedkoopste. ZEEUWS-VLAANDEREN 24 en 25 OVERLEG Werkgevers in actie om toekomst veilig te stellen 22 en 23 File fietsers en auto's door verlichte polders Peuters van 2,5 iaar inschrijvingen .I, Rib Rally vallen mogen neer VI es wiek nog beetje tegen j-JljJJd JiJjjjiifjJ Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl In korte tijd derde winkel in Kloosterzande dicht Zaterdag 17 september 2011 Mooie projecten zorgen voor onrust op de woningmarkt door Harmen van der Werf TERNEUZEN - De bouwopleiding van het ROC Westerschelde in Ter- neuzen dreigt te verdwijnen, om dat er onvoldoende deelnemers zijn. Zeeuwse werkgevers in de bouw, verenigd in Bouwend Zee land, zijn hiervan geschrokken en zijn in overleg met het ROC om de middelbare beroepsopleiding in Terneuzen te behouden. Gertjan van der Brugge, voorzitter van het College van Bestuur van het ROC Westerschelde, meldde onlangs dat de bouwopleiding nog maar iets meer dan tien deelne mers telt. „Voor zo weinig leerlin gen kunnen wij geen opleiding in stand houden", voegde hij toe. „Wij hebben er minstens 22 nodig, anders komen opleidingen in de gevarenzone." De twee Zeeuwse ROC's die per 1 januari 2012 fuseren, bieden nu sa men 481 leerroutes aan. De ver wachting is dat er daarvan 71 wor den opgeheven. De kans is groot dat de bouwopleiding bij het ROC in Terneuzen daarbij zit. „Toen we dat eerder dit jaar hoor den, hebben we direct bij het ROC aan de bel getrokken", laat voorzit ter van Bouwend Zeeland Eric de Ruijsscher weten. „Het ROC wil de opleiding in stand houden, als wij het tekort aanvullen. Maar dat ligt niet direct op onze weg. Wij zijn nu in gesprek over andere op lossingen, bijvoorbeeld een bouw- brede opleiding in de eerste twee jaar, niet alleen voor metselaar en timmerman, maar.ook voor instal lateur. Op die manier krijg je meer deelnemers voor in elk geval de eerste jaren." Bouwend Zeeland hecht aan be houd van de ROC-opleiding in Terneuzen. „Het kan nu wel crisis zijn in de bouw, maar dat gaat een keer over. We hebben dan goed op geleide vakmensen hard nodig", al dus De Ruijsscher. Hij wijst er ook op dat in de regio veel werk in het verschiet ligt, zoals de vernieu wing van de N61 (Schoondijke- Hoek), de verbreding van de Sloe- weg en de Tractaatweg en de voor genomen bouw van een nieuwe grote zeesluis bij Terneuzen. ZAAMSLAGVEER - Eén keer per jaar staat er van de mensen die langs de route hun wonin een file in en rond Zaamslagveer. Automobilis- gen, meubels en zelfs auto's laten baden in ten en fietsers rijden er stapvoets achter el- licht of juist subtiel met wat vlammetjes ver kaar aan, zich verbazend over de creativiteit sierd hebben. Zaamslagveer is onderdeel van de Verlichte gaat ook vandaag weer aan, tussen 12.30 uur Polder- en Boerderijenroute, die veertig kilo- en middernacht. Op boerderijen onderweg meter door de polders rond Hengstdijk, Vogel- zijn activiteiten en kan wat gegeten en ge waarde en Zaamslag slingert. De verlichting dronken worden. foto Peter Nicolai KOEWACHT - De Koewachtse basis school De Vlaswiek mag de ko mende jaren leerlingen vanaf 2,5 jaar aannemen. Het ministerie van Onderwijs geeft De Vlaswiek toe stemming kinderen van 2,5 tot 4 jaar een gericht educatief program ma aan te bieden. Den Haag hoopt vooral dat 'voorschoolse educatie' taalachterstand bij jonge kinderen kan voorkomen of onder vangen. Scholenkoepel Leertij, waar De Vlaswiek onder valt, denkt 'talenten van kinderen op jonge leeftijd te kunnen ontwikke len'. Maar voorzitter Gerard Lange- raert van de Raad van Bestuur be nadrukte eerder dat het voor Leer tij ook belangrijk is om ouders er van te weerhouden hun kinderen naar een Vlaamse school te sturen. „Het verstrekken van gratis onder wijs en opvang aan kinderen van af 2,5 jaar lokt ouders in de grens streek nu nog naar België. Als het ook in Nederland kan, blijven mensen waarschijnlijk eerder in ei gen woonomgeving." Leertij heeft al een half jaar erva ring met voorschoolse opvang in de Sint Jozefschool in Nieuw-Na- men. Die school geeft momenteel - samen met kinderopvang, peuter speelzaal en schoolbegeleidings dienst - 'les' aan negen leerlingen tussen 2,5 en 4 jaar. TERNEUZEN - Het aantal inschrijvin gen voor de eerste Rib Rally met snelle rubberboten vanuit Terneu zen valt nog een beetje tegen. Voor de bedrijvendag zaterdag 1 oktober hebben zich tot nu toe acht ploegen aangemeld. Voor de wedstrijd op zondag 2 oktober zijn zeven teams ingeschreven. „We verwachten zeker nog meer aan meldingen", laat Lino de Jong, één van de organisatoren, weten. „Het duurt nog even tot begin oktober." De Jong erkent dat eerdere negatie ve publiciteit een rol speelt. „De vaarregels zijn nu helder. Wij wil len de komende drie jaaF deze ral ly houden. Het moet groeien." Jumbo in Oost-Souburg is iedere zondag open! Van 10.00 uurtot 18.00 uur. (|»1 Graf/s I I* parkeren! Hallo J JJj yJ_rj Oost-Souburg, Oranjeplein 72

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45