zeeland 13 is niet zo eenvoudig 1 Bouwplannen Zeeuwse hofelbranche Kopervandalen commentaar VEILING zaterdag 17 september 2011 meter hoog zijn de windmolens bij Kats. In elke windmolen zitten twee aardleidingen. Niek Tramper en Piet van Schaik Een monteur brengt een nieuwe kabel aan in één van de drie windmolens bij Kats. Meest recente koperdiefstallen in Zeeland Zeeland zit met een hardnekkig pro bleem. De diefstal van koper neemt lang zamerhand groteske vormen aan. Na de gevaarlijke en hin derlijke diefstallen van delen van de bovenleiding van de spoorwegen zijn nu ook wind molens steeds vaker doelwit. En onlangs ook de koelinstalla tie van een supermarkt. In alle gevallen is de schade groot en de opbrengst zeer beperkt. De bestrijding van deze koper- dieven moet beter. In de wind energie zit genoeg geld om de molens beter te beveiligen. Des noods met kleine fortificaties. Zoals de spoorwegen noodge dwongen al veel meer camera toezicht houden. Maar ook klei ne bedrijven en particulieren zullen zich moeten wapenen. En politie en justitie moeten in hun aanpak en in de strafmaat aan iedereen duidelijk maken dat het hier qua opbrengst weliswaar om kruimeldiefstal gaat, maar qua schade om zwaar vandalisme. foto's Willem Mieras 'HET MIDDELBURGS VEILINGHUIS' 1 OKTOBER in Grote Kerk Veere Aanvang 13.30 uur Kijkdgn.: 30 september 14.00-20.00 u. 1 oktober 09.30-12.00 u. Veilingmeesters R.J.L. van Kleef A.l. Verhage 06-38930733 zie www.middelburgsveilinghuis.nl Kats, 14-9: 350 meter koperen kabel uit twee windmolens aan de zeedijk. Kapelle, 14-9: koperen leiding bij een bedrijf in Kapelle gestolen. Hoofdplaat, 7-9: 400 meter leiding met koper erin uit 3 windmolens. Vlissingen, 21-8: bij de C1000 wordt een koelsysteem gesloopt voor onge veer 100 euro aan koper. Er is in totaal voor tienduizenden euro's schade. Middelburg, 15-8: duizenden kilo's kabel van een bedrijfsterrein gestolen. Middelburg, 7-8: bij een bedrijf worden 50 tot 60 kabels waarin koper zit ge stolen. Kamperland, deze zomer: uit twee windturbines aan de Jacobahaven zijn de aardleidingen gestolen. Kats, 25-7: uit drie windmolens aan de zeedijk worden koperen (aard)leidin- gen gestolen. Vlissingen, 14-7:- de politie houdt twee jongens van 12 jaar aan met koperka bels in hun bezit. Middelburg, 1 -7: diefstal van koperen leidingen en bliksemafleiders van een pand in Klein Vlaanderen. Middelburg, 11-6: 100 tot 150 kilogram koper gestolen uit een container op een bedrijfsterrein. Terneuzen, 27-4: bij bedrijven aan de Haarmanweg worden honderden kilo's koper gestolen. Middelburg, 12-4: van een bedrijfsterrein zijn twee rollen koper van in totaal 100 kilogram gestolen. Wulpenbek, 4-2: diefstal van draden en koperen materiaal. Hulst, 21-12: de politie vindt koperdraad in de tas van een Belg. Vlissingen, 12-12: een dakloze wordt betrapt met stukjes koperen buis. Pro Rail maakt melding van verschillende koperdiefstallen langs de Zeeuwse spoorlijn. Dat heeft niet tot vertragingen of oponthoud geleid, aldus een woordvoerder van ProRail. In het artikel in de PZC van giste ren over de fusie van de ROC's wordt gemeld dat de onderne mingsraden van beide ROC's ak koord zijn. De OR van ROC Wes- terschelde heeft een negatief ad vies afgegeven. Dat heeft het be stuur van het ROC naast zicch neergelegd. De OR heeft vervol gens laten weten dat de onderne mingsraad afziet van een rechts gang, maar desalniettemin blijft bij het negatief advies. middelburg - De Zeeuwse hotel branche is flink in beweging. Dat blijkt uit de nieuwsbrief Hotel bouwplannen die zesmaal per jaar wordt verspreid. Verschillende van die bouwplannen bestaan overi gens al geruime tijd. Een aantal hotels kiest er nadruk kelijk voor de kant van de Weiness op te gaan. Een voorbeeld daarvan is Badhotel Domburg dat de bega ne grond in de winter van 2012/2013 gaat verbouwen. Het Badhotel pakt een stukje historie op met een keus voor een soort Thalasso terapie met gebruik van zeewater en zeealgen. Op de Brou- wersdam bestaat het plan voor een nieuw 'ecohotel' van vier ver diepingen op De Punt. Bij Wissen- kerke is een plan gelanceerd voor het Landgoed Groote Duynen met hotelkamers, appartementen en hotelsuites. In Biggekerke is een plan voor de bouw van 178 hotel suites, verdeeld over 5 gebouwen als een boerderijachtig complex. Bij Vrouwenpolder moet een vijf sterren hotel in het Veerse Meer op een kunstmatig eiland komen. Bij Oostwatering aan het Veerse Meer bestaat een plan voor vier to rens met 132 appartementen, 18 bungalows en 80 kamers. In Burgh-Haamstede komt een nieuwbouwhotel Ter Duin met 131 suites. De Kamperduinen bij Kam perland wil uitbreiden, evenals Van der Valk in Middelburg. En er komt een nieuw hotel met wonin gen en appartementen aan de Veerse Meer nabij Arnemuiden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 3