zeeland 127 'Zeeland, ga door en is er wat? Bel gerust' 'Hekken op dijken onnodig' KFC Middelburg dicht Onderzoek Waterdunen deugt MORRES RUIMT OP! PW vraagt naar trip New York door juridisch geschil Meer dan 100 merken! LAATSTE WEEKEND OP OP! morres €XPR€SS véél woonplezier zaterdag 17 september 2011 "al Minister Maxime Verhagen (economie) gaf deze week op zijn eigen verjaardag Zee land een cadeautje van 6 miljoen. Een schijntje van de 1,5 miljard die klaarligt. Ruim voor de cijferlawine van Prinsjesdag, bracht minister Maxime Verha gen dinsdag zijn plan nen naar buiten. Daaruit blijkt dat Zeeland op het netvlies staat van het kabinet. Maar daar is direct ook alles mee gezegd. Het kabinet stak eind vorig jaar al middelburg - Het verschil van in zicht over de kans op verzilting en het afzetten van zware metalen in plan Waterdunen, betekent niet dat de provincie haar huiswerk slecht heeft gedaan. Statenlid Anton van Haperen en gedeputeerde Ben de Reu (beiden PvdA) trokken gisteren die conclu sie in de Statencommissie ruimte, ecologie en water. Van Haperen verdiepte zich tijdens de zomerva kantie in alle onderzoeken die aan het milieueffectrapport voor Wa terdunen ten grondslag liggen en constateerde dat er voldoende on derzoek is gepleegd. De Reu vertel de dat degegen die zich zorgen ma ken over verzilting en zware meta len in een gesprek met de provin cie hebben aangegeven dat die stu dies deskundig genoeg waren. Ze zouden zelf alleen nog andere za ken hebben onderzocht. Volgens De Reu is inmiddels een klein beetje vooruitgang gekomen in de gesprekken over de grondver werving in het Waterdunenge- bied. Het tempo gaat misschien omhoog na de uitspraak van de Raad van State over het plan en het koninklijk besluit over de ont eigening. Beide worden in novem ber verwacht ANALYSE door Jeffrey Kutterink niet onder stoelen of banken al leen geld te willen steken in de economisch sterke regio's van Ne derland. Elke euro die daar wordt geïnvesteerd, levert geld op, is de gedachte. De Tweede Kamer sput terde tegen. Er gebeuren buiten de Randstad en de regio Eindhoven ook interessante dingen die steun verdienen. Die mag het kabinet niet vergeten, was de boodschap. Ofwel: zet niet alles in op de Rand stad; denk ook aan regio's, zoals Zeeland. Anders dan voorheen steekt dit kabinet geen geld in re gio's, maar in kansrijke sectoren. Nederland heeft er negen: water, agrofood, tuinbouw, hightech, life sciences, chemie, energie, logistiek en creatieve industrie. Onder leiding van topmensen uit bedrijfsleven en wetenschap zijn de negen sectoren tegen het licht gehouden. Elk 'topteam' heeft het kabinet geadviseerd hoe de sector nog meer succesvol kan worden. Zeeland zat ondertussen niet stil. Een stevige lobby vestigde de aan dacht op biobased economy en maintenance valley (onderhoud van industrie en vliegtuigen). Ook is gewezen op projecten op het ge bied van water en energie. In de bedrijvenbrief van Verhagen geeft het kabinet een reactie op al le adviezen. Wat blijkt? Zeeland heeft een poli tiek succesje behaald. Want bioba sed economy, maintenance valley, getijdenenergieprojecten (o.a. Gre- velingen) staan allemaal op het netvlies van het kabinet. Het is om die reden dat de provincie een juichend persbericht verspreidde. Blij dat het kabinet getijdenener- gie in Zeeland 'zoveel mogelijk wil faciliteren' en 'knelpunten bij im plementatie wil helpen oplossen'. Haagse taal voor: 'vooral doorgaan Onze excuses voor de hoge kortingen. Wij maken namelijk nog meer plaats voor onze nieuwe collectie. Daarom ontvangt u op honderden winkelmodellen maar liefst kortingen tot 70%.* De grootste woonwinkel voor Nederland én België is Industrieweg 2 4561 GH Hulst (Zeeuws-Vlaanderenj j Tel. 0031(0)416 - 673678 j www.morres.com j klantenservice@imorres.nl Maar 45 minuten van Breda, 15 minuten van Antwerpen en 25 minuten van Gent VOORDELIG EN DIRECT MEE TE NEMEN. Morres blijft zich vernieuwen met een nieuwe afdeling MorresCxpress. U kunt hier slagen voor voordelige meubelen, die u direct mee kunt nemen. •Vraag naar do of kl|k op www.m 150 INGERICHTE W O 0 N K A M E R S 1 0 0 COMPLETE SLAAPKAMERS 50 GESTYLDE BABY- EN KINDERKAMERS Woondecoratie Bed- en Badtextiel Art Raam- en vloerbekleding Tapijten Verlichting Wooncosmetica Kleinmeubelen Koken/tafelen Home office en is er wat? Bel gerust'. Een teleur stellend resultaat. Want het kabi net stopt nog geen extra geld in Zeeland. Wel is het begrijpelijk dat de provincie blij is dat Zeeland überhaupt op het netvlies staat. Want in Den Haag geldt ook: al leen als je wordt genoemd, maak je kans op geld. En dat cadeautje? Een gegeven paard mag je niet in de bek kijken. Maar slechts 1,5 mil joen ervan is (nieuw) contant geld. Bovendien is het een schijn tje van de 1,5 miljard euro die het kabinet op de plank heeft liggen. Eén schrale troost: het grootste deel van het geld moet nog wor den verdeeld. Maar voordat Zee land er ook maar iets van krijgt, is er nog veel werk aan de winkel. middelburg - De PW in de Sta ten van Zeeland wil weten waar om een zes personen sterke Zeeuwse delegatie naar New York is gereisd voor de uitreiking van de Four Freedoms Awards De fractie kan zich voorstellen dat commissaris van de koningin Kar- la Peijs daarbij een rol heeft te ver vullen, maar vraagt zich af waar om de gedeputeerden Sjoerd Heij- ning en Kees van Beveren en drie ambtenaren mee moesten. De PW wil weten wat de kosten zijn van de trip naar New York. De fraaie vindt dat bij dienstrei zen de vraag moet worden gesteld wat nut en noodzaak zijn. Dat geldt wat de PW betreft niet al leen in een tijd van bezuinigingen, maar in alle gevallen. De Four Freedoms Awards wor den jaarlijks uitgereikt: in oneven jaren in New York door het Frank lin and Eleanor Roosevelt Institute en in even jaren in Middelburg door de Roosevelt Stichting. In New York zijn de laureaten perso nen die zich in de Amerikaanse sa menleving verdienstelijk hebben gemaakt voor de vrijheden die pre sident Roosevelt in 1941 formuleer de. In Middelburg heeft de uitrei king een intemationaler karakter. middelburg - Dijken en strandjes mogen alleen afgesloten worden voor recreanten als de noodzaak voor de natuur wetenschappelijk is aangetoond. WD-Statenlid Ruissen, die dit gisteren in de com missie ruimte, ecologie en water "bepleitte, vindt dat er voldoende ruimte is voor mensen en vogels. De afsluiting van dijkvakken voor wandelaars en fietsers en van strandjes die sinds mensenheuge nis door de plaatselijke bevolking worden gebruikt, om vogels in de gelegenheid te stellen in alle rust te broeden of te foerageren, heeft de afgelopen paar jaar voor veel op winding gezorgd. Hekken en prik keldraad bij Ossenisse hebben wat dat betreft een symbolische func tie gekregen. Hoe hoog de gemoe deren zijn opgelopen bleek in de commissie. los de Schepper van de dorpsraad Ossenisse wilde vervan ging eisen van de ambtenaar die de kwestie behandelt, maar com missievoorzitter Gertjan Bouterse stak daar een stokje voor. Het han delen van ambtenaren staat niet ter discussie. Gedeputeerde Staten zijn daar immers verantwoordelijk voor. De dorpsraad is van mening dat sommigen ten provinciehuize de oren wel heel erg laten hangen naar de Vogelbescherming die zich in Westerschelde-aangelegenhe- den principieel opstelt. De Vogelbescherming is naar de Raad van State gestapt om te berei ken dat de dijk afgesloten blijft. Naar de mening van de dorpsraad speelt het verweerschrift van de provincie de Vogelbescherming juist in de kaart De raad wil dat de provincie met een aanvulling er op komt die meer recht doet aan de belangen van de verpozing zoe kende bevolking. Dat leek gedeputeerde Ben de Reu (PvdA) geen goed idee. „De zaak wordt er voor de provincie zo niet sterker op. Het is beter tijdens de behandeling bij de Raad van State te benadrukken dat er evenwicht moet zijn tussen de belangen van mens en natuur." Het zou De Reu een lief ding waard zijn als vóór de zitting een compromis zou kun nen worden bereikt. middelburg - De vestiging van Kentucky Fried Chicken in Middel burg is gesloten. Gisteren werd de KFC in Eindhoven, eigendom van dezelfde franchisenemer, leegge haald. Ook vestigingen van KFC in Tilburg, Breda, Arnhem, Venlo en Hengelo zijn gesloten. Op de deur van de vestiging in Middelburg hangt een mededeling dat de zaak 'in verband met werkzaamheden is gesloten'. Volgens franchisema- nager Joost Labadie van moeder maatschappij KFC gaat het om een juridisch geschil tussen de franchisenemer van de zeven vesti gingen Johan Bruinsma en de moe dermaatschappij. Volgens Labadie is Bruinsma zijn verplichtingen niet nagekomen en heeft hij het contraa aan zijn laars gelapt. „Er loopt nog een aantal juridische procedures, maar ik hoop toch nog op een goede afloop", zegt hij. In het geval dat Labadie er met de ondernemer niet uitkomt, bestaat de optie dat de filialen door de maatschappij zelf worden geëxploi teerd of dat een andere partner wordt gezocht. Op welke termijn de gesloten filialen weer open gaan, durft de KFC-manager niet te zeggen. „Het zou goed kunnen dat dit volgende week al is. Het moet in elk geval niet te lang du ren, dit is niet goed voor ons."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27