zeeland 125 Wljkschool De Combinatie jn jerneuzen dreigt Zanddijkseweg krijgt een opknapbeurt i. I n Sluiting bouwopleiding Beste monteursteam 2011 Nederland Land Rover dealer Auto Ventura BV Philadelphia opent woning voor mensen met beperking SterdOme.. Uw Mercedes-Benz Specialist! www.AUTOVENTURA.nl Goes 0113 - 245285 zaterdag 17 september 2011 door Annemarie Zevenbergen VEERE - De Zanddijkseweg in Zand dijk, onder de rook van Veere, krijgt een opknapbeurt en wordt heringericht. De weg moet meer een woonstraat worden. Volgens de gemeente Veere wordt de Zand dijkseweg nu te vaak gebruikt als racebaan, ondanks de geldende snelheidslimiet van dertig kilome ter. Het college van B en W wil ruim 135.000 euro uittrekken voor de werkzaamheden. Het werk is in middels aanbesteed. Een woordvoerster van de gemeen te geeft aan dat de weg de uitstra ling van een woonstraat krijgt. Dat betekent onder meer dat de rij baan wordt versmald. Daarnaast worden er parkeervakken aange legd en er komen trottoirs. Beplan ting moet de straat ook een wat vriendelijker aanzicht geven. De bestrating wordt eveneens ver nieuwd. Op de rijbaan komen klin kers. De keuze daarvoor is volgens de gemeente ingegeven door de remmende werking ervan. De kos ten van de herinrichting komen ten laste van het budget wegbe- heer voor 2012. Wanneer met het werk begonnen wordt, is nog niet duidelijk. De bedoeling is op zo kort mogelijke termijn te starten. samen het cijfer 8 vormen. luchtfoto Ruben Oreel TERNEUZEN - De bouwopleiding van het ROC Westerschelde in Ter- neuzen dreigt te verdwijnen, om dat er onvoldoende deelnemers zijn. Zeeuwse werkgevers in de bouw zijn hiervan geschrokken en zijn in overleg met het ROC om de opleiding in Temeuzen te be houden. Gertjan van der Brugge, voorzitter van het College van Bestuur van het ROC Westerschelde, meldde onlangs dat de bouwopleiding nog maar iets meer dan tien deelne mers telt. „Voor zo weinig leerlin gen kunnen wij geen opleiding in stand houden", voegde hij toe. „Wij hebben er minstens 22 nodig, anders komen opleidingen in de gevarenzone." De twee Zeeuwse ROC's die per 1 januari 2012 fuseren, bieden nu sa men 481 leerroutes aan. De ver wachting is dat er 71 worden opge heven. De kans is groot dat de bouwopleiding bij het ROC in Ter- neuzen daarbij zit. „Toen we dat hoorden, hebben we direct bij het ROC aan de bel getrokken", zegt voorzitter van Bouwend Zeeland Eric de Ruijsscher. „Het ROC wil de opleiding in stand houden, als wij het tekort aanvullen. Maar dat ligt niet direct op onze weg. Wij zijn nu in gesprek over andere op lossingen, bijvoorbeeld een bouw- brede opleiding in de eerste twee jaar, niet alleen voor metselaar en timmerman, maar ook voor instal lateur. Op die manier krijg je meer deelnemers voor in elk geval de eerste jaren." dereen terecht kan voor allerlei maatschappelijke of opvoedkundi ge vragen. In Middelburg bestaat Porthos al enige tijd. Bij dit loket kunnen mensen straks aanklop pen met vragen over de uitvoering van de Wmo. Maar ook het Cen trum voor leugd en Gezin, maat schappelijk werk en het consulta tiebureau vestigen zich in De Com binatie onder de vlag van Porthos. Verder verzorgt de Bibliotheek er een mediatheek. In de grote cirkel komen de drie basisscholen. Zij nemen elk de be gane grond en de eerste verdie ping in. In het midden van die cir kel komt een sportzaal. Op de tweede verdieping komen twaalf huurwoningen. De bewoners krij gen een patio op het dak van de sporthal. De kleine cirkel wordt de locatie van Kinder Opvang Wal cheren en de andere maatschappe lijke organisaties Die patio wordt overdag gebruikt als speelplaats voor de allerkleinsten. door Yorben Weststrate MIDDELBURG - Chantal, Martin en Mare zitten voor hun woning aan de Piet Heinstraat in Middelburg. De zorgstichting Philadelphia opende gisteren het gebouw waar negen mensen met een beperking wonen. De 24-jarige Jeroen is een van de bewoners. Hij woont er al sinds eind maart en is er heel tevreden over. Hij is blij dat de woning dicht bij de stad ligt. „Dan kan ik op zaterdag nog eens op stap gaan", zegt hij. En het personeel is erg behulpzaam, vindt hij. „Ook heb ik hier zelfs al vrienden gemaakt", zegt Jeroen. Alle bewoners hebben meegehol pen met het voorbereiden van de ze speciale dag. Chantal, Martin en Mare zitten vrolijk voor hun nieuwe zorgwoning in de Piet Heinstraat in Middelburg. foto Ruben Oreel Scottweg 43 4462 GS Goes 0113- 272323 www.sterdome.nl 3x Nieuwe Vito's voor Bos Medical Goirle De derde Vito is alweer onderweg voor hun 24 uur-service!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25