Boa's Veere overschrijden het budget Oplevering in aantocht voor Fors meer parkeerbonnen uitgedeeld in Goese binnenstad 24 Iceland flïï automondo Jan Stins Javier Guzman HANDHAVERS Meer inhuur dan begroot www.automondo.nl mmmmsasms mmummmms door Luc Oggel GOES - Toezichthouders van de ge meente Goes hebben vorig jaar te weinig brandveiligheidscontroles en mileucontroles uitgevoerd, maar wel fors meer parkeerbon nen en bekeuringen voor lichte (verkeersovertredingen uitgeschre ven dan begroot. Dat blijkt uit het Jaarverslag Integrale Handhaving over 2010. Bij het deelgebied milieu zijn tweeëntwintig controles minder uitgevoerd dan aanvankelijk de be doeling was omdat een vacature ruime tijd niet was ingevuld. Wat betreft brandveiligheidscontroles waren er 270 gepland, maar zijn er uiteindelijk 200 gedaan. Een oorzaak daarvan was dat er veel niet geplande, urgente werk zaamheden tussendoor kwamen omdat structureel toezicht lange tijd niet was gebeurd. Daardoor vergden de controles relatief veel tijd. Het college van burgemeester en wethouders heeft de planningen daarom tussentijds (in oktober) nog naar beneden bijgesteld. Hoewel er bij Parkeren geen echte planning valt te maken, werd reke ning gehouden met 9500 bekeurin gen. Dat zijn er uiteindelijk 843 meer geworden. Ook het aantal bekeuringen voor zogenoemde 'mulderfeiten', lichte overtredingen, kwam in werkelijk heid veel hoger uit dan begroot. Het werden maar liefst 5006 be keuringen tegenover de 4000 die geraamd waren. De meeste bonnen zijn geschre ven in de binnenstad van Goes. Vooral in de Singelstraat, Grote Markt, omgeving parkeergarage en Westwal. Overigens zijn er vorig jaar in to taal ruim 1200 parkeerbonnen minder uitgeschreven dan in 2009. Aan het einde van dit jaar moet er een nieuw integraal handhavings beleid liggen. zaterdag 17 september 7011 uurwerkmaker/ instrumentmaker damplein 7, middelburg T. 0118-636635 www.janstins.nl Cabaretier Javier Guzman opent zaterdag 24 september de nieuwe reeks voorstellingen van het Nut Noord-Beveland. Hij onderzoekt de samenleving die niet samen wil leven maar vooral lawaai maakt. Guzman is te zien in de Zeeland- netstudio in Kamperland, aanvang 20.00 uur. Q www.nutnoordbeveland.come2me.nl door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Veeregaat de taken van de boa's (Bijzondere Opspo- rings Ambtenaar) nog eens onder de loep nemen. Aanleiding is on der meer een overschrijding van het budget dit jaar met ruim 43.000 euro. Geen reden overigens om rigou reus taken te schrappen of boa's de laan uit te sturen, maar wel om te bezien hoe de taken van de handhavers efficiënter uitgevoerd kunnen worden. Ook zullen er po litieke keuzes gemaakt moeten worden. „Gaan we de regelgeving zo versimpelen, dat handhaving minder belangrijk wordt. Waar leg gen we prioriteiten en in hoeverre is aanpassing van het budget aan de orde", schets Veeres burgemees; ter Rob van der Zwaag. „We zul len keuzes moeten maken." De gemeente heeft op dit moment vijf voltijd boa's en een deeltijd boa in dienst. Die worden in het seizoen aangevuld met ingehuur de toezichthouders. Probleem is echter dat één voltijder al ruim een jaar ziek is. De boa die een half dienstverband heeft, is in juli dit jaar met pensioen gegaan. Dat betekende dat er extra krachten moesten worden ingehuurd. Bo vendien is de taak van geldverga- ring, simpel gezegd het legen van de geldautomaten in de gemeente, overgedragen aan een extern be drijf Die uitbesteding, 22.500 eu ro, is ook gekort op het budget. Afdelingshoofd Vergunningen en Handhaving Rinie Kling geeft aan dat de situatie niet ernstig is. Er dreigt geen structureel tekort aan boa's of en drastische beperking van het aantal taken. „Maat omdat we praktisch gezien 1,5 fte niet heb ben kunnen inzetten, is er veel meer aan inhuur uitgegeven dan begroot. We hebben het aantal uren dat we tot nu toe hebben ge bruikt, onvoldoende gestuurd. Er zijn dus meer manuren gebruikt dan het budget toeliet. Dat hadden we beter moeten plannen. Het is nooit goed als je achteraf om een verhoging moet vragen." Van der Zwaag tekent aan dat het lastig is om die uren in te plannen. „Het ene seizoen speelt dit en het andere seizoen speelt er weer wat anders. Het is slecht voorspelbaar." De boa's verrichten een groot aan tal taken. Van controleren op wild- kamperen en het aantal plaatsen op minicampings tot verkeersrege ling, parkeerovertredingen en mi lieucontroles. Rinie Kling: „We gaan ook bekij ken hoe we de samenwerking met andere gemeenten verder kunnen uitbreiden. Het beter inzetten van eikaars specialisten. Dat krijgt ook al vorm binnen de Regionale Uit voeringsdienst die op 1 januari 2013 van start gaat." De brede school in het Vlissingse Middengebied wordt in november opgeleverd. Het gebouw bestaat uit twee cirkels die door Miriam van den Broek VLISSINGEN - De open wijkschool De Combinatie in het Vlissingse Middengebied wordt 11 november opgeleverd. Die dag vindt de sleu teloverdracht van de 8-vormige brede school aan het Pablo Picas- soplein plaats. De kerstvakantie zal door de scholen 't Vlot, de Sint Jozefschool en de Ravenstein- school gebruikt worden voor de verhuizing. Na de kerstvakantie be ginnen de kinderen het nieuwe jaar in het nieuwe gebouw. Niet alleen scholen trekken in het pand, ook de Stichting Kinderop vang Walcheren vestigt zich er met een peuterspeelzaal, drie groe pen voor kinderen van 0 tot 4 jaar en twee groepen voor de buiten schoolse opvang (bso). Daarmee vervallen de bestaande locaties Otje, de Zeester en de bso in de Dreesstraat. Ook Porthos komt naar De Combi natie. Porthos is hét loket waar ie- ALLEEN IN SEPTEMBER: PANDA ACTIVE ITALIA 8.945," AUTOHONDO ACTIEPRIJS 7.490j UW VOOPDEEL 1.455,- EN PIJ BELASTINGVRIJ! Gemiddeld brandstofverbruik: 4,8 1/100 km (1 op 20,8). C02:110 g/km. Rat. De laagste gemiddelde C02-uitstoot van Europa.' Prijs incT. BTW, excl afleveringskosten en verwijderingsbijdrage. Actie loopt tot en met 30 september 2011 (uiterste registratie- datum 31 december 2011). Niet in combinatie met financienngsacties De afgebeelde auto kan afwijken van de daadwerkelijke uitvoering. Vraag naar de voorwaarden. Voordeel is gebaseerd op Acbve Italia 150 pakket Bron: JATO Dynamics Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-uitstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2010. S www.automondo.nl rorzaJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 24