221 zeeland Vlissingen valt uit de toon met uitgaven Wmo Humanitas wil overstappen op lidmaatschap per concreet project OPEN DAG Week van het Landschap Dek www.dek.nl Man probeert tas vrouw te roven D66: 'Bouw zorgcomplex op de bouwput' Engelse Les JJlT Brabants Landschap Trek in Vogels? Tijdens restauratiewerkzaamheden zijn onder het monumen tale Huis 's-Hertogenbosch in Middelburg vloeren, een rioolka naal en een trap uit de middeleeuwen gevonden. zaterdag 17 september 2011 Gratis proefrijden VANDAAG 12.00-16.00 UUR Goes Middelburg Terneuzen vlissingen - Een onbekende heeft donderdagmiddag rond 13.30 uur ge probeerd een 26-jarige vrouw uit Castricum te beroven van haar tas. De vrouw liep vanaf de parkeer plaats aan de Kenau Hasselaarstraat naar de bioscoop aan de Spuikom- weg toen de man (fietsend) de tas van haar schouder wilde rukken. De vrouw bleef echter vasthouden waarop de man nog enkele keren om haar heen fietste en vervolgens wegreed in de richting van de Aldi. Signalement van de man: ongeveer 20 jaar, donkere huidskleur, kort zwart haar, zwart vest met op de achterzijde groene letters en een donkere trainingsbroek. De man reed op een donkerkleurige moun tainbike. Getuigen worden verzocht contact op te nemen met de politie. Met name een vrouw van ongeveer 60 jaar die het voorval zag en het slachtoffer kon heeft gesproken. middelburg - De Middelburgse fractie van D66 wil dat de ge meente onderzoekt of de bouw put aan de Zuidsingel gebruikt kan worden als uitbreidingsloca tie voor het woonzorgcomplex aan de Bachtensteene. Het bestaande uitbreidingsplan van dat complex stuit op weer stand in de buurt, aldus fractie voorzitter Rob van Eijkelenburg. Hij denkt dat er twee vliegen in een klap geslagen kunnen wor den door uit te wijken naar de bouwput. Tot nu toe is het de be doeling om daar woningen te bou wen. Het voorstel van D66 wordt aan staande maandag behandeld in de gemeenteraad. 9 7\ zakelijk. op locatie aangepast aan uw bedrijfsvoering voor inlichting: Julia Ross Tel. 06-12440815 info@bestenglish.nl mmuamma door Miriam van den Broek vlissingen - De gemeente Vlissin gen geeft ongeveer veertig procent - vier miljoen euro - méér uit aan Wmo-voorzieningen dan een ge meente van dezelfde omvang. Dat blijkt uit een vooronderzoek van de Rekenkamercommissie Vlissingen. Waarom Vlissingen meer geld kwijt is aan deze voorzieningen, is uit het vooronderzoek niet duidelijk gewor-, den. Daarom vindt de Rekenkamer commissie het noodzakelijk daar als nog onderzoek naar te doen. Het grootste verschil met andere ge meenten is terug te voeren op het natuur dichtbij huis op de Brabantse Wal „t(m„mber2011 MONUMENT door Theo Giele Wmo-onderdeel dat zich richt op mensen met een beperking, een chronisch psychisch probleem of een psychosociaal probleem. Het gaat om voorzieningen die indivi dueel aan iemands persoonlijke be hoefte zijn aangepast. De Rekenkamercommissie had een vooronderzoek naar de Wmo inge steld omdat vanuit verschillende raadsfracties regelmatig de suggestie kwam daar eens onderzoek naar te doen. Om te kunnen bepalen welk specifieke gedeelte van de Wmo na der moet worden uitgeplozen, is eerst een zogenoemde quickscan uitgevoerd. MIDDELBURG - Het is een opvallen de, voorname verschijning tussen alle horecagelegenheden aan de Middelburgse Vlasmarkt; het Huis 's-Hertogenbosch. Gebouwd in 1665 in opdracht van de Mid delburgse koopman Otto de la Porte. Het Huis is eigendom van de Ver eniging Hendrick de Keyser en tot voor enkele jaren gehuurd door de préntenhandel van vader en zoon Laurentius. Het leeg komen van het pand gaf de vereniging de kans om onder zoek te laten doen naar proble men met de fundering van het ze ventiende eeuwse pand. Dat bete kende dat de houten vloeren er uit moesten. Toen eenmaal het zand en het puin was afgevoerd, gaf Huis 's-Hertogenbosch de on derzoekers een onverwachte blik in het verleden: onder de vloeren vonden de onderzoekers de res tanten van twee of drie oud-mid deleeuwse huizen. In een achterkamer kwamen op tachtig centimeter diepte de mu ren te voorschijn van een woon huis. De vloer van gebakken rode plavuizen was nog intact. Ook de stookplaats van de wo ning die voor Huis 's-Hertogen- bosch moest wijken, was te zien. Op de oude vloer was een riool systeem gemaakt voor het nieu we huis. Afvalwater werd via een gemetseld kanaal, afgedekt met natuurstenen platen, afgevoerd naar de tuin. Daar sloot deze in terne leiding aan op een groter ze ventiende eeuws rioolsysteem. In een andere kamer werden een ge metselde keldertrap met gewelf en een regenwater- of beerput ontdekt. „Op advies van de Wal- cherse Archeologische Dienst is besloten de put vol te storten met zand en met rust te laten en zo te conserveren", aldus Niek Smit van Vereniging Hendrick de Key ser. De trapruimte werd verder uitge graven, maar daarbij stuitten de onderzoekers op een gemetselde muur. Nadat die gesloopt was, bleek er een doorgang te zijn naar de huidige middenkelder. Smit: „Deze middenkelder heeft door Frank Balkenende www.brabantslandschap.ni 17 t/m 25 september 2011 dagelijks van 10.00 -17.00 uur goes - Lid worden van een vereni ging voo.r vele jaren, doen mensen niet meer zo snel. Ze lopen eerder warm voor sponsoracties en con crete projecten. Dat is nou precies de reden waarom Humanitas Zee land denkt aan een lidmaatschap per project. De actie Frisse Lucht voor stadskinderen bijvoorbeeld, of het Maatjesproject, waarin vrij willigers uitstapjes maken met licht verstandelijk gehandicapten. „We kijken serieus naar nieuwe manieren om onze projecten te kunnen betalen. Zoals bij elke vrij willigersorganisatie staan ook bij ons de financiën onder druk", zeg gen penningmeester Jolanda Boer uit Kapelle en bestuurslid Marjan van de Vreugde uit Kamperland. Humanitas Zeeland, zoals de naam luidt na de recente fusie van de afdelingen Oosterschelderegio en Walcheren, ziet de inkomsten met het jaar teruglopen. De econo mische en financiële crisis is een oorzaak, maar ook begint het tradi tionele lid van Humanitas zo lang zamerhand een uitstervend ras te vormen. „Het ledental kalft af We hebben nog geen tweehonderd leden in Zeeland. Daar ga je het dus niet mee redden. Ook al steken we veel energie in fondswerving en spon soring. Daarnaast ontvangen we projectsubsidies van gemeenten, maar het blijft financieel lastig. Tra ditioneel lidmaatschap werkt niet meer. Daarom denken we aan een lidmaatschap per project. Dat gaat verder dan donateurschap. Je kunt uit die groep ook mensen werven die bijvoorbeeld een coördinator- rol op zich willen nemen en be reid zijn daarvoor een cursus te doen." Want ook aan dat soort vrij willigers bestaat gebrek. Deze vrij willigers moeten daarvoor thuis een opleiding doen, maar daarin staan ze niet alleen. Humanitas be geleidt ze daarbij.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 22