land PZC Conflict om huisvesting vluchtelingen Ook op zondag de goedkoopste. 'rJsjJJsd Jüjjjb'j! WALCHEREN 22 en 23 24 MIDDELBURG Gemeente ziet verplichting om woning te accepteren niet zitten 'Gezellige vlag' kost groenteboer bijna 100 euro D66 wil ingelast debat over houding LPV in kwestie ziekenhuis almanak _r. Zicht VAN KEMPEN Auto ramt gevel restaurant Zaterdag 17 september 2011 Middeleeuwse verrassing onder 17e eeuwse vloer Boa's Veere overschrijden het budget 21 Tip? walcheren@pzc.nl door Emile Calon MIDDELBURG - De gemeente Mid delburg dreigt in aanvaring te ko men met de provincie omdat het niet lukt dit jaar het verplichte aan tal vluchtelingen met een verblijfs vergunning te huisvesten. De gemeente moet volgens lande lijke normen dit jaar nog dertig sta tushouders huisvesten. Als Middel burg daar niet in slaagt, dreigt de provincie, op kosten van de ge meente, zeifin actie te komen. De gemeente Veere kampt met een soortgelijk probleem, zo werd begin deze week ook al duidelijk. Veere vindt dat deze mensen des noods verplicht moeten worden om een woning in die gemeente te accepteren. Vlissingen heeft tot nu toe een heel kleine achterstand. Ze moet voor eind dit jaar nog vier ex-vluchtelingen huisvesten. Een woordvoerder verwacht dat dat be slist lukt. Dat komt vooral ook om dat Vlissingen met instellingen als de daklozenopvang het Witte Huis en Stichting Door voor de op vang van ex-gedetineerden, cen trumgemeente is als het gaat om opvang van kansarme mensen. Middelburg kiest niet voor ge dwongen plaatsen. Deze gemeente wil juist ruim de tijd krijgen om aan haar verplichtingen voor de opvang van statushouders te vol doen. Ze heeft daarom een plan om die achterstand voor eind 2012 in te lopen door maandelijks extra woningen beschikbaar te stellen. In een nota aan de raadsleden wijst het dagelijks bestuur van Middelburg erop dat er maar wei nig statushouders zijn die blijvend in de Zeeuwse hoofdstad willen wonen. Daar komt ook nog eens bij dat het aanbod van het Cen traal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) vaak niet past bij de be schikbare woningen. Zo had de ge meente enige tijd terug een eenge zinswoning voor vijf personen in de aanbieding. Het COA wilde daar vijf alleenstaanden huisves ten of een gezin van elf personen. De gemeente vond beide opties geen goed idee waarop het COA het aanbod introk. Het college van burgemeester en wethouders benadrukt dat het graag wil meewerken als status houders daadwerkelijk in Middel burg willen wonen. Maar als ze ge dwongen worden door het COA om naar Middelburg te verhuizen, bestaat het risico dat ze weer snel vertrekken omdat ze veel liever in de directe omgeving van land- en lotgenoten willen wonen. Het wijst er ook op dat de gemeente ja renlang veel statushouders opving die, na een verblijf in het asielzoe kerscentrum, kozen voor wonen in Middelburg. Als het niet anders kan wil het ge meentebestuur wel meewerken aan deze min of meer gedwongen verhuizing, zo blijkt uit de nota. De praktijk moet volgens het ge meentebestuur vervolgens uitwij zen of op die manier ook blijvend aan de normen voldaan kan wor den. Tot slot laat het dagelijks bestuur weten dat het statushouders 'niet als cijfers wil zien, maar als men sen.' BRUINISSE - 'Gezellig', dacht Gert den Haan, toen hij gistermorgen twee vlaggen en twee borden aan de kant van de Molenweg in Brui- nisse neerzette. Sinds zes weken verkoopt hij elke vrijdag groente en fruit op het terrein van kom kommerkweker Jaco Kieviet. Om dat onder de aandacht te brengen van de Bruënaars, plaatste hij be halve twee klapborden ook twee vlaggen op parasolvoet bij de in gang van het bedrijf. Met de gezelligheid was het snel gedaan. Twee controleurs van de gemeente verzochten de markt koopman de vlaggen weg te halen. „Honderd euro boete per stuk", waarschuwden ze. „In de berm mogen alleen maar driehoeksbor den staan, en niet mijn vlaggen." Het probleem was opgelost door de reclamematerialen drie meter uit de openbare weg te zetten. „Ik kon natuurlijk ook adverteren op die driehoeksborden, maar dat zie ik niet zitten", aldus de Fliplander. VLISSINGEN - De gevel van het Chinees restau rant in het winkelcentrum Paauwenburg in Vlis singen is gistermiddag door een auto geramd. Daarbij liepen het pand en de auto forse schade op. Volgens de politie was de bestuurder even on wel geworden. Er raakte verder niemand ge wond. Omdat er na het ongeval even wat rook uit de auto kwam, werd ook de brandweer gealar meerd. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl Jumbo in Oost-Souburg is iedere zondag open! Van 10.00 uur tot 18.00 uur. VLISSINGEN - D66 in Vlissingen heeft een debat aangevraagd over de opstelling van de LPV in de kwestie Ziekenhuis. Volgens D66 heeft de LPV haar standpunt over het ziekenhuis gewijzigd. Ook was de afspraak was dat alleen de wet houder naar buiten toe over het ziekenhuis zou praten. Daar heeft de LPV zich volgens D66 niet aan gehouden. Het debat moet duide lijkheid scheppen. m&ms&g&mmzz&zcmimzm. q Gratis parkeren! Hallo J JJ j yj jrj Oost-Souburg, Oranjeplein 72 ...rf"un on tyfheel* Dealer van o..a.: PIAGGIO VESPA KYMCO TOMOS AGM iv Onderdelen 6. accessoires Reparatie "Helmen •S 0118-463895 Ouderdom komt met gebreken. De oude notarisklerk op het kantoor in Zeeuuis-Vlaanderen is daar het wan delend - nee, strompelend - bewijs van. Vroeger fietste hij braaf dage lijks naar het kantoor aan de rand van de binnenstad, maar sinds zijn ogen haperingen vertonen, brengt zijn vrouw hem, met de auto. Die ogen spelen hem in zijn dagelijks werk danig parten. De letters van zijn beeldscherm zijn, met het oog daarop, van ongekend grootfor maat. Deze week dienden zich twee glazenwassers aan, die de kantoor vensters een stevige beun gaven. De oude klerk wierp een verbaasde blik naar buiten en kreet: „Ik zie alles! En ik dacht dat het staar was."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21