urn M i6| meningen jS» brieven Cor de Jonge zaterdag 17 september 2011 Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Monumentendag Zaterdag 10 september was het Mo numentendag. Niet alle monumen ten zijn van steen. Sommige van hout en staal, zoals de oude boten in de Houthaven van Goes. Het bestuur en de leden maken er een mooie dag van. Rondvaarten met de boten. Lekkere vis bakken en verkopen voor de luttele som van een euro inclusief broodje en servetje. Kom daar heden ten dage nog eens om! En ook nog leuke spulletjes te koop, voor wat het je waard is. Jam mer dat burgemeester, wethouders en raadsleden de Houthaven niet in hun programma hadden opge nomen. Gelukkig wisten veel bur gers van Goes de haven wel te vin den. De visverkoop en de spulletjes brachten in het Woef- en Miauw- busje voor Asiel de Tussenhaven 84 euro op. En als je dan na afslui ting van de dag moe, maar voldaan naar huis loopt door de regen, ben je heel blij als er een auto stopt. Stap in meneer, we brengen u wel even thuis. Voor zulke aardige men sen moet er ook een Monumenten dag komen. Viktor Meyer Heernisseweg 43, Goes is hierdoor eenvoudig uitzetbaar. Onze politiek verantwoordelijken reageren nog steeds apathisch. Wis ten ze bij de toetreding al mëer en hebben ze dus ook boter op hun hoofd? Waarom niet al 3 jaar gele den met veel minder schade in de EU-wachtkamer gezet? Deze EU-wachtkamer functie heeft pri ma gewerkt voor andere landen die nog moeten toetreden. Zij kre gen hier door tijd om hun econo mieën op orde te brengen. Voor Griekenland zou dit via een gecon troleerd 'faillissement' met dama ge-control morgen zo al mogelijk zijn. H. Steehouwer Zuidsingel 69, Middelburg Zorgstelsel Dankzij het voortschrijdend in zicht van toenmalig 'excellentie H. Hoogervorst' is ons zorgstelsel het duurste van de wereld geworden. Jaarlijks gaan de premies omhoog en worden zorgpakketten uitge kleed. Hans kerel, bedankt. Wist U trouwens dat voormalig 'ex cellentie E. Nijpels' 350.000 Euro heeft opgestreken voor een paar uur vergaderen met als uitkomst: de Hedwigepolder moet onder wa ter, het kan echt niet anders'. Nu ja voor 350.000 Euro heb je ook wat!! Minima kunnen volgens 'excellen tie Kamp' het beste wat sparen om later toch op 65 jaar met pensioen te kunnen. Nu denk ik dat minima niet zoveel mogelijkheden hebben om te spa ren voor een pensioen. Maar dat zien onze vertegenwoordigers in Den-Haag toch anders. En dan Griekenland. We hebben ook nog iemand in Nederland die denkt dat wat je aan de Grieken leent, wordt terugbetaald met ren te. Als dat werkelijk gebeurt, minis- Borssele De heren Pollemans en De Waele vinden dat er geen referendum over Borssele 2 moet plaatsvinden (11 september). Benauwd als men is dat dan de wil van de bevolking bindend wordt opgelegd aan een door nagenoeg niemand gewenste bestuurstop. Deze top wil zo snel mogelijk ver- gunning verlenen voor de bouw van Borssele 2, zonder dat de bevol king weet wat hen boven het hoofd hangt: er waren toch in- fo-avonden?! Jawel, met in Heinkenszand 12 en in Borssele 22 geïnteresseerden. In derdaad: veel uitleg, vragen liever na afloop en minimalistische ant woorden en desgevraagd 2 aanvra gen voor centrales van 2500 mW. Borssele 1 is ontworpen voor 473 mW; een zeer ruime, rox Borssele 1. Verschillende landen om ons !V heen stoppen met opwekking van kernenergie om duurzame rede nen, wij springen uit winstbejag (voor export) in dit ontstane gat in de markt. Zijn of lijken wij parasieten? Weet u een betere benaming? Deze be stuurstop maakt ons paria's. E. den Heijer Ritthemsestraat 109, Oost-Souburg Zedenzaak Met verbazing heb ik het artikel ge lezen over de zedenzaak (10 sep tember) in Westkapelle. Ieder mens - verdacht of niet verdacht - heeft recht op een objectieve bena dering. Het betreffende artikel is naar mijn mening stemmingmakend en de objectiviteit wordt daarmee onder mijnd. Verder wordt in het artikel vermeld dat over de vrouw van de verdachte in Westkapelle met res pect wordt gesproken. Inderdaad, deze vrouw verdient dit respect ten volle. Zozeer zelfs dat uit res pect voor haar dit artikel beter niet was geplaatst. Van Dale zegt over zeden: heersen de opvatting over wat men wel en niet hoort te doen... In dat licht be zien kan de plaatsing van een der gelijk artikel op zich - naar mijn mening en die van vele anderen - worden gezien als een zedendelict. L. Peene Benoordenhoutseweg 1, Westkapelle Pensioen Nu blijkt uit een onderzoek dat de meerderheid van de werkgever on verminderd positiefis over het pen sioenakkoord (16 september) met als uitgangspunt de verzorgingsge dachte. Maar ook blijkt dat minder dan de helft van de werkgever het volledige akkoord zal invoeren. De meerderheid van de werkge vers wil geen maximalisering van de premie invoeren en/of de uitke ring afhankelijk maken van het be haalde rendement. Dit zegt genoeg over de inhoud van het akkoord. Hier blijkt maar weer dat de werkgevers de reke ning bij de werknemers neerleg gen terwijl deze geen keuzemoge lijkheid hebben voor keuze van pensioenfonds. Ik begrijp dat enkele FNV- bonden hier grote bezwaren tegen hebben. Je had toch van Jongerius meer mo gen verwachten dat zij voor haar mensen zou opkomen. Dit akkoord moet van de baan en er moet meer inspraak en keuze mogelijkheid zijn voor de werkne mers, dan pas kunnen we spreken van een evenwichtig akkoord die de toets van democratisch gehalte kan doorstaan. Hans Molenaar Platschelp 12, Terneuzen Fraude Professor Stapel (8 september) maakt gebruik van verzonnen gege vens. In de wetenschap moeten ge gevens betrouwbaar zijn. Wat is het waarheidsgehalte van weten schappelijke uitspraken? Voor beantwoording is ook nodig inzicht in de denkprocessen van de wetenschapper. Zo'n proces gaat van onderwerp, waarneming, eventuele experimenten en of bere keningen, interpretatie, conclusie, beschrijving tot wetenschappelijke uitspraak. In hoeverre is dit een ob jectief proces en in hoeverre subjec tief, omdat vooronderstellingen en levensbeschouwelijke inzichten een rol spelen? Waarnemingen zijn veelal contro leerbaar, berekeningen zijn na te re kenen en experimenten veelal her haalbaar dus verifieerbaar. Anders is het met onderzoek naar gebeur tenissen en processen in het verle den. Die zijn niet waarneembaar. Voor onderzoek ernaar is men af hankelijk van gegevens en bron nen, die zich in het heden voor doen. Omdat men niet in de tijd te rug kan gaan zijn uitspraken daar over niet altijd controleerbaar en dus zijn met name interpretatie en daarmee conclusie gemakkelijker beïnvloedbaar door vooronderstel ling en levensbeschouwing van de wetenschapper. L.R. Tromp Hammarsköldlaan 31, Middelburg Griekenland Zijn sancties nog steeds niet moge lijk en is er wel een Griekse wurg greep? Griekenland (13 september) is door list en bedrog (fraude) toe getreden tot de muntunie. Dit ont neemt het land de 'rechtsbescher ming' van het EU- verdrag en het ter De Jager, dan kom ik u een bloe metje brengen. H.P. van Eeden Van Speykstraat 8, Terneuzen De Woeste Kop Ze kunnen bij golfclub De Woeste Kop (15 september) gerust trots zijn. Alle holes zijn gesponsord. Maar ik heb gezien hoe de konij nenholen vernietigd werden. On der de hoede van de jachtopziener werden door een tiental fretteurs alle konijnen vermoord. Sindsdien is het raar stil in de bos sen. Er wandelen ook veel minder men sen. Je wordt er verjaagd. Ik heb altijd gedacht dat dit voor ie dereen toegankelijk was. Enfin, de grote kinderen kunnen weer knik keren met een stokje. En de wegen onveilig maken met een flinke slok op. Proficiat Frans de Volder Statenstraat 57, Sas van Gent Blauwe distel We konden in de krant lezen dat er bezwaren zijn voor de dijkver zwaring nabij de Kaloot, er zou een zeldzame distel (15 september) groeien, kleur blauw. Dan maar lie ver geen verhoging, maar de veilig heid moet niet in het gedrang ko men. Dat dan weer wel gelukkig. Misschien een idee de distels te ver delen onder diegenen die hier voor gaan, zet ze daar in de voor tuin. Is de dijk dan klaar? Dan weer net jes terug zetten, iedereen blij en geen ellenlange discussies, en dure rechtszaken. Johan Izeboud Vroonstraat 6, Serooskerke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 16