Oneindig duurzaam isoleren met SCHELPEN isoschelps De Romeinen wisten het al: een laag schelpen onder marmeren bouwwerken vormde een buffer tegen opkruipend vocht en hield zowel hitte als kou op afstand. Isoschelp, gevestigd in Yerseke, benut de bijzondere ei genschappen van schelpen bij het isoleren van kruipruimtes en vloe ren onder woningen. De meeste mensen komen er nooit en kijken er maar zelden in: de kruipruim te onder hun woning. Zij zijn zich niet bewust van de invloed die deze, meestal van spinnenwebben vergeven ruimte kan uitoefenen op het leefklimaat in huis. Daarom loont het de moeite de kruipruimte eens te (laten) inspecteren op bijzonderheden. "Een hoge vochtig heidsgraad, vieze luchtjes en ongedierte m huis wnden vaak hun oorsprong in een zompige kruipruimte. Dat geldt ook voor optrekkende kou. Een o zo alledaags en 100 procent natuurlijk product biedt de oplossing: schelpen, gewonnen uit de Noordzee, Waddenzee en Zeeuwse wa teren. Breng een laag schelpen aan in de kruipruimte en deze wordt droger, dank-, zij voortdurende natuurlijke drainage." Aan het woord is Heieen Dingemanse, mede-eigenaar van Isoschelp in Yerseke dat sinds 25 jaar expert is in isolatie met behulp van schelpen. gewelfde schelpenbanken. Met grote zui gers worden de schelpen aan boord van schepen gebracht en gezeefd. Eenmaal aan land ondergaan ze nogmaals een zeef- en reinigingsbehandeling. Dan zijn ze rijp voor toepassing als isolatiemateriaal. De 'procedure is van begin tot eind milieu vriendelijk, er komt geen chemisch mid del aan te pas." Vanuit Yerseke rijden de met vele tonnen schelpen beladen bulk auto's van Isoschelp het hele land door, op naar de klant. Isoschelp is gecertificeerd schelpenhandelaar en als zodanig wet telijk gerechtigd te leveren volgens het Bouwstoffenbesluit. Nummer I in puur natuurlijk isoleren In de Handleiding Duurzame Woning bouw staat Isoschelp op nummer 1 als het gaat om bodembedekking in kruip ruimten en isolatie van de begane grond- vloer. Onderzoek door TNO Bouw en de Universiteit van Amsterdam toont aan dat Isoschelp goed isoleert tegen kou en vocht. Dat levert Isoschelp een ge stage stroom milieu- en klimaatbewuste opdrachtgevers op. Ook voor de prijs hoeven die het niet te laten, aldus Din gemanse. "De kosten per vierkante me ter zijn vrijwel gelijk aan die van andere, niet-natuurlijke materialen. Daar komt bij dat het een eenmalige investering is: de levensduur van schelpen is oneindig. Een laag Isoschelp gaat nooit stinken, branden, rotten, scheuren, lekken of schimmelen. Dit in tegenstelling tot kunstmatige iso latieproducten, waarvan na verloop van tijd de isolerende werking verloren gaat. Schelpen hebben een zuiverende werking en ze houden elk type vloer, of die nu van hout of beton is, droog en in goede staat." Subsidie en levenslange garantie Huiseigenaren die Isoschelp toepas sen, hebben in veel gemeenten recht op subsidie en betalen (afhankelijk van het bouwjaar) geen 19, maar 6 procent BTW. Isoschelp geeft levenslange garantie op zijn product terwijl bij andere isolatiema terialen de garantie al na tien jaar vervalt. De experts van Isoschelp verzorgen zowel advisering en inspectie als de uitvoering van de isolatiewerkzaamheden, die vlot en vakkundig wordt uitgevoerd. Opdracht- geven kunnen, indien nodig, rekenen op extra inspectie van het eindresultaat. Meer weten over dit intrigerende product? Surf dan naar de website. Een belletje naar Heieen Dingemanse kan natuurlijk ook. Isoschelp Fuchsialaan 12, 4401 HV Yerseke T0113 571249, E info@isoschelp.nl, I www.isoschelp.nl KRUIPRUIMTE ISOLATIE Goed voor miueu, kumaat, gezondheid en portemonnee Dingemanse: "Isolatie met Isoschelp le vert een zuiverder klimaat en een gelijk matiger temperatuur in de woning op. De vochtigheidsgraad daalt aanmerke lijk. Zwammen, schimmels, pissebedden, vliegjes en andere ongewenste beestjes krijgen geen kans. Voor bijvoorbeeld reuma- en astmapatiënten, die gevoelig zijn voor bovengenoemde factoren, bete kent dat een grote verbetering van hun gezondheidssituatie." Nog een voordeel: Isoschelp werkt geluidwerend. Maar daar male isolatiewaarde - de zogenoemde blijft het niet bij, want schelpen zijn in r-waarde - van 2,5. Om die te bereiken, twee opzichten duurzaam: ze zijn on- is een laag Isoschelp van 25 centimeter verwoestbaar èn niet belastend voor het dikte al voldoende.Voor een hogere isola- milieu. Bovendien zijn ze energiebespa- tiewaarde is het een kwestie van een dik— rend en dat is weer prettig voor de porte- kere laag Isoschelp aanbrengen, monnee. Dingemanse rekent voor: "Een gemiddeld huishouden bespaart dankzij De wetenschap achter isoschelp Isoschelp jaarlijks zo'n 190 kubieke me- In veel kruipruimtes ligt zand, dat een ter gas, ofwel 120 euro. Ook betekent het capillaire werking heeft. Daardoor trekt een verlaging van C02-uitstoot met 338 vocht door het zand omhoog. Door de kilo per jaar. Behalve dat verhoogt isole- kou in de bodem condenseert het vocht ren met Isoschelp de waarde van een wo- tegen de bovenliggende vloer, die kou mng; onderzoek heeft uitgewezen dat 75 en vocht 'doorgeeft' naar de woning, procent van de Nederlanders meer geld Een pakket Isoschelp daarentegen bestaat overheeft voor een energiezuinig huis." voor 75 procent uit stilstaande lucht die Het Bouwstoffenbesluit eist een mini- voorkomt dat vocht en kou de bovenlig gende vloer bereiken. De schelpen sluiten tevens de bodem en weren stank en gas sen - radon bijvoorbeeld een licht radio actief gas dat van nature vrijkomt uit de bodem en uit bouwmaterialen als beton en natuursteen. Schelpen stoten zelf geen radongas uit. Fraai gewelfde schelpenbanken De voorraad Noorse stroomschelpen die Isoschelp gebruikt, is oneindig. Talloze miljoenen weekdieren zorgen elk jaar weer voor een aanwas van circa 200.000 kubieke meter. En dat betreft dan alleen nog maar de Waddenzee. Dingemanse: "Onderzeese stromingen voeren de schelpen mee en deponeren die op fraai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 168