Genomineerden zijn 'zeer vereerd' Zomer actie boost 31 TERNEUZEN - De veertigers Wil lem de Jonge, Wim Buysschaert en Angelo Jansen kunnen allen de inves teringspremie van een halve ton pri ma gebruiken om hun innovatieve plannen te helpen verwezenlijken. Te gelijkertijd is alleen al de kandidatuur goud waard. Het eerste lustrum van BOOST biedt hen namelijk een plat form bij uitstek om zich voor een breed publiek te manifesteren. Niet in de laatste plaats door alle media ex- posure. De uit Sluiskil afkomstige De Jonge is bijna een jaar geleden van start gegaan met zijn bedrijf Van Bourgondië.eu. De kem zijn een aan tal webshops met een bourgondisch aanbod. Zo heeft hij een kledinglijn ontworpen voor de gezette man. „Ik ben een bourgondiër pur sang en hou van lekker eten en drinken. Door veel te,fietsen kan ik gelukkig mijn ge wicht binnen de perken houden. Als de wat gezettere man een maat groter neemt, worden al gauw de schouders te breed. Mijn bedrijf voorziet in pas sende kleding voor deze doelgroep", aldus Willem de Jonge J44). Zijn leef tijdgenoot Buysschaert komt uit Gent, maar is al 27 jaar woonachtig in Breskens: Hij is ruim drie jaar gele den gestart met zijn bedrijf CRESS, gespecialiseerd in ovenbouw. Er zijn ondertussen 18 mensen werkzaam, verspreid over vestigingen in Bres kens en het Belgische Averbode. De Zeeuws-Vlaamse locatie verhuist me dio oktober naar een gloednieuw on derkomen op bedrijventerrein Delta- hoek in Breskens. CRESS staat voor Complete Refractory Environmental Solutions Services. „Wij bouwen, re- De organisatoren van BOOST hebben er zin in. Foto: Mark Neelemans pareren en restaureren vuurvaste ovens voor alle toepassingen. Voor de industrie, maar ook voor crematoria. We beschermen de omgeving tegen extreem hoge hitte, die kan oplopen van 700 tot 1700 graden. We zijn steeds op zoek naar nieuwe oplossin gen zoals het werken met speciale coa tings. Dat bracht ons op het idee om ons op te geven voor de BOOST. Die speciale coatings zorgen niet al leen voor bescherming, maar leveren ook forse besparingen op. Ik ben na tuurlijk heel tevreden met de nomina tie. We groeien ontzettend snel dank- Altijd de gewenste warmte in iedere ruimte- Ruim voldoende warm water op het moment dat-u het nodig heeft. Geen moeilijke aansluitingen om de ketel bij te vullen. Een lager energieverbruik en daarmee ook een lagere energierekening. Dat is de Aqua-Max. de standaard voor energie zuinige en gebruiksvriendelijke HR-combi- ketels. Profiteer nu van de spectaculaire zomeractie bij Installatiebedrijf Akkerdaas en krijg, bij aanschaf van een Aqua-Max, een klokthermostaat cadeau! - ithodaalderop Climato for life Installatiebedrijf Akkerdaas Stationsstraat 2 4357 BK Domburg T 0118 - 581 442 E info@akkerdaasdomburg.nl I www.akkerdaasdomburg.nl zij goede producten en goede idee ën", vertelt Wim Buysschaert. Oostburger Jansen is werkzaam bij het bedrijf van zijn vader: Adrie Jan sen Design. Dit is het bedrijf van waaruit het innovatieve project Back bone Mobility is ontwikkeld en wordt vermarkt. Angelo leidt het pro ject. „Backbone is een (e-)bike- en in de toekomst ook scooter concept. Het frame van de fiets is openge werkt, waardoor je er gemakkelijk al lerlei functionaliteiten, zoals een tas, uitneembare batterijen, GPS, etc. in kwijt kunt. Hierdoor krijgt (elek trisch) fietsen een extra dimensie. Ik ben zeer te spreken over de nomina tie en kijk uit naar de BOOST. Het is mooi dat ik me kan profileren met mijn levenswerk op zo'n groot com municatieplatform", legt Angelo Jan sen (41) uit. Goed niveau De drie genomineerden zijn geselec teerd uit een totaal van een twaalftal kandidaten van goed niveau. De filo sofie van De Jonge, Buysschaert en Jansen strookt prima met het BOOST hoofdthema van dit jaar: 'Durven is doen', met als subtitel 'In spiratie voor innovatie'. „Wij hebben als BOOST-commissie respect voor ondernemende mensen die juist in deze grillige economische tijden hun nek boven het maaiveld durven uitsteken. Dat getuigt van lef. Het hoofdthema is in feite een contai nerbegrip. Volgens de Dikke Van Da- Ie staat innovatie gelijk aan vernieu wing, maar het strekt zich veel verder De drie genomineerden van BOOST 2011 voelen zich zeer vereerd met hun uitverkie zing. Of ze nu wel of niet als eer ste finishen op vrijdag 18 novem ber in het Terneuzense Schelde- theater. door Henk van de Voorde Voorzitter Lino de Jong. uit. Innovatie is ook de motor van economische groei. Durf eens wat nieuws te doen, sta open voor 'out of the box-ideeën'. Door innovatie kun je vaak met minder moeite meer resul taat bewerkstelligen", aldus voorzitter Lino de Jong. Naast de preses zetelen in de BOOST-commissie: Anne-Ma- rie Roffel, Ilse de Smit, Peter Linden- hovius, Sven van der Meijden, Ange lo van de Ree, Ernst Slabbekoom, Koen Verhagen en Jeroen Verstra- eten. BOOST is het grootste B2B evenement in de regio en wordt geor ganiseerd door de Junior Kamer Zeeuws-Vlaanderen, een club van on dernemende mensen tot en met veer tigjaar. De avond in het Scheldethea- ter wordt aan elkaar gepraat door de bekende Amsterdammer Jort Kelder, in combinatie met Alwin Filippo, pro- jecdeider Ondernemerschap van ROC Westerschelde. De JK Zeeuws-Vlaanderen wil iets te rugdoen voor het mooie gebied waar in de meeste leden zijn geboren en ge togen en waar ze wonen en werken. „We willen de Zeeuws-Vlaamse eco nomie een stimulans geven via nieu we en innovatieve bedrijvigheid in onze regio. Met BOOST kunnen we vorm geven aan het rentmeesterschap van Zeeuws-Vlaanderen. We trach ten de regio van een economische boost te voorzien." Rabobank Zeeuws-Vlaanderen, Schipper/OAZ, Notaris Verhaegen en Verhaegen en Scot Advocaten zijn naast hoofdsponsor van het evene ment BOOST 2011 ook sponsor van de Stichting BOOST die de prijs van EUR 50.000,= mogelijk maken. De ze bedrijven verlenen kosteloos dienst verlening op financieel en juridisch gebied. Mepr informatie via www.jkboost.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 167