Vaart achter looproutes Zierikzee 22 ccentrumroute Een florerende detailhandel is een voorwaarde voor de leef baarheid in stad of dorp. In 2008 presenteerde gemeente Schou- wen-Duiveland een detailhandel structuurvisie Schouwen-Duive- land om de centrumfunctie van Zierikzee te versterken en een zo compleet mogelijk winkelaanbod in de overige kernen te handha ven. Anno 2011 blijkt de detail handel structuurvisie een gedeel telijke aanpassing nodig te heb ben zodat het MKB kan inspelen op de vraag van de consument. door Annet van de Ree ZIERIKZEE - "Uit de structuurvisie van Droogh Trommelen en partners uit 2008, hebben we nu een partiële aanpassing in voorbereiding met een aantal specifieke uitgangspunten voor het vestigingsbeleid en de toeganke lijkheid van Zierikzee," vertelt Huig Bode, bedrijfscontact functionaris Schouwen-Duiveland. Binnen Zierik zee is de huidige winkelstructuur vooral gevestigd in kleine, veelal mo numentale panden met weinig ruimte voor uitbreiding. Ook verhuizing in de dire.cte omge ving is lastig als een zaak een groter winkeloppervlakte wil realiseren. Van- uit een aantal bekende winkelketens is er belangstelling getoond om zich in Zierikzee te vestigen, maar zij kun nen op dit moment geen geschikte ruimte vinden in de binnenstad. Nu een aantal bankfilialen onze stad heeft verlaten, zijn diverse grotere panden beschikbaar, die deze oppervlakte wel kan bieden. Als gemeente willen wij de bestaande en nieuwe detailhandel facïliteren. We hebben derhalve een aantal speerpunten bepaald om de be reikbaarheid en aantrekkingskracht van het centrum van Zierikzee verder te versterken. Deze punten zijn mede tot stand gekomen uit gesprekken, die 'gevoerd zijn met ondernemers en ondernemersverenigingen. De ver schillende parkeerterreinen moeten beter bereikbaar worden en een logi sche toegangsfunctie voor het cen trum krijgen. Vanaf deze parkeerter reinen moet een aantrekkelijke entree o.a. met winkels ingericht worden, zodat de looproute zoals bijvoorbeeld vanaf de Gasthuisboomgaard naar het centrum, sterk verbeterd. We denken in dit gebied aan de realisatie van ca. 3.000 m2 aan winkeloppervlakte. Daarbij komt dat uitbreiding van het winkelaanbod weer meer pubhek trekt en het 'funshoppen' stimuleert. Een ander aandachtsgebied is het Ha- ringvlietplein en de Boerenweg, waar herstructurering en herschikking de ili.U-C-iil.ïïWW (CCfi:»' i I JU aantrekkingskracht moet vergroten. Dit bedrijventerrein is vooral inge richt voor een winkelaanbod van gro te winkels zoals bouwmarkten en meubelzaken. Het ligt feitelijk dicht bij het centrum en zou van daaruit be ter aangegeven moeten worden voor de bezoekers van de binnenstad van Zierikzee. Monumentale binnenstad "De historische binnenstad is aantrek kelijk voor een breed pubhek, maar de toegankelijkheid moet echt sterk verbeteren," zo meent Bode. Aan de zuidzijde vanuit de richting Goes kan er meer ruimte gecreëerd worden door een prettige looproute naar de binnenstad. Bijkomend aspect is dat Sportcomplex Onderdak dringend aan vervanging toe is. Dit biedt de kans om een nieuw sportcomplex te bouwen bij de huidige voetbalvelden en atletiekbaan aan de noordzijde. Zuidelijke entree "Extra aandacht verdient ook de en tree van Zierikzee vanuit het Zuiden. Als bezoekers nu vanuit de richting Goes aankomen, moeten zij eerst de hele stad omrijden om te kunnen par keren. Een entree vanaf de zuidkant van Zierikzee zou voor zowel inwo ners als passanten en toeristen een pri ma alternatief zijn. Lopend richting het centrum kom je dan direct uit bij de kades van de historische haven en jachthaven van Zierikzee, met volop horecagelegenheden en een maritie me sfeer. Voor het centrumhart is het autovrij maken van het havenplein een gewenste ontwikkeling, maar dan is een vervanging voor de huidige 60 parkeerplaatsen in de directe omge ving van het centrum wel een wens vanuit de winkeliers. Ook daar zijn we nu mee bezig." De partiële aanpassing van de struc tuurnota zal half september wor den besproken in de raadscom missie, waarna alle details be kend gemaakt zullen wor den aan de betrokken par tijen uit Zierikzee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 158