bruinisse SBHi 19 De vernieuwde jachthaven van Bruinisse. Bruinisse telt slechts 4.000 in woners, maar in de zomer maanden komen er meer dan 10.000 toeristen bij. Vele bedrij ven en voorzieningen danken hun bestaansrecht aan het toeris- KR .1 me. Bedrijvigheid en toerisme r gaan er hand in hand. Zo zijn [yjjèj rondom vakantiepark Aqua Delta en de gloednieuwe jachthaven van Bruinisse tal van fraaie win kels en horecavoorzieningen gesi tueerd. door Henk van de Voorde BRUINISSE - De jachthaven is in het afgelopen jaar compleet ver nieuwd en het aantal ligplaatsen is meer dan verdubbeld. Jachthaven Bruinisse ligt vlakbij de grens met Zuid-Holland, aan het Grevelingen meer: het grootste zoutwatermeer van Europa en een vaargebied met een geheel eigen flora en fauna. Met zee, strand en pittoreske Zeeuwse plaatsjes in de nabijheid heeft Jachtha ven Bruinisse alles om een watersport vakantie tot een ontspannen succes te maken. Op de havenkade zijn alle fa ciliteiten die een veeleisende water sporter nodig heeft: van jachtservice tot watersportwinkel en van café-res taurant tot supermarkt. De nieuw bouw is eind 2010 gerealiseerd. Met nieuwe horecagelegenheden, win kels, uitgebreide faciliteiten, een be schut openbaar zwemstrand en 1400 moderne, ruime ligplaatsen behoort Jachthaven Bruinisse tot de modern ste jachthavens van Nederland. Bruinisse is van oudsher een vissers dorp en nog altijd zijn er behoorlijk wat mensen werkzaam in de visserij. De Vissershaven is dan ook beeldbepa lend en een toeristische trekpleister. De Ondernemersvereniging Bruinisse (OVB) is een actieve vereniging die opkomt voor de belangen van haar vijftigtal leden uit het groot-, mid den- en kleinbedrijf. De OVB houdt de gemeentelijke plannen nauwlet tend in de gaten en zit ook regelmatig met het college van B en W om de ta fel om de Bruse ondernemersbelan gen te behartigen en te verbeteren. De OVB is naast belangenbehartiger voor haar leden ten opzichte van de overheid, ook een ideaal platform om te netwerken. Netwerken Tonnie Jumelet: voorzitter van de OVB: „Netwerken vinden wij een must voor iedere ondernemer. Daar om organiseren wij diverse bijeen komsten voor ondernemers: bedrijfs presentaties, sportieve uitjes en ande re gelegenheden. Er is daar volop gele genheid om collega ondernemers te ontmoeten of nader kennis met elkaar te maken. Zo hebben we vorig jaar een bezoek gebracht bij Mediavrouw van Eva Kuit op Zijpe in Bruinisse. Zij geeft allerlei interessante cursussen en trainingen. Dit voorjaar zijn we te gast geweest op sportcomplex De Vanger. Hier zijn sportfaciliteiten, dorpshuis en café met elkaar vere nigd." Jumelet wordt in het bestuur van de OVB bijgestaan door Roberto van Veldhuizen, Heieen Duinhou wer, William Bal enjorina Bal. „We proberen voor de leden spreekbuis te zijn richting voornamelijk gemeente, KvK en VOV Schouwen-Duiveland, de ondememerskoepel op het eiland Schouwen-Duiveland. Iedere lokale ondernemersvereniging is met een be stuurslid vertegenwoordigd in deze koepel. Namens de OVB is dat onze secretaris/penningmeester Roberto van Veldhuizen." VOV staat voor Verenigde Onderne mers Verenigingen Schouwen Duive- land. Doelstelling is om samen met de lokale ondernemersverenigingen het leefklimaat te verbeteren en het on dernemersklimaat te versterken. Het is een bundeling van krachten van de ondernemersverenigingen van Brou wershaven, Bruinisse, Burgh-Haam- stede, Renesse, Scharendijke en Zie- rikzee. Het midden-en kleinbedrijf vormt een onmisbare pijler voor de economie op het eiland Schou wen-Duiveland. De VOV behartigt via een herkenbare structuur en orga nisatievorm eilandbreed de branche overstijgende belangen van de plaatse lijke ondernemersverenigingen. Er is burgers, gemeente en onderne mers veel aan gelegen om het nieuwe hart van Bruinisse gestalte te geven, zoals verwoord in het Masterplan Bruinisse. Tonnie Jumelet, direc Foto: Marijke Folkertsma teur-eigenaar van Aannemersbedrijf Jumelet: „Bruinisse is een heel oud dorp. Tot voor de Tweede Wereld oorlog stonden er prachtige kerken en monumentale huizen. Dat is tij dens de oorlog allemaal weggebom bardeerd. Bij de wederopbouw had den de mensen wel wat anders aan hun hoofd dan de strakke bouwkundi ge eisen van tegenwoordig. Veel pan den zijn inmiddels zestig jaar oud en flink verpauperd. Het Pimp de Pan den project, waarbij de troosteloze aanblik van dichtgetimmerde planken is vervangen door grote sfeerbeelden, is een stap in de goede richting. Zo is er op een dichtgespijkerd oud huisje een grote foto gerealiseerd van een mooie woonkamer uit 1920. Het blijft echter een pleister op de wonde en we hopen dan ook dat er snel con creet een nieuw hart van Bruinisse wordt gerealiseerd." Centrum In de Structuurschets Bruinisse wordt het wensscenario geformuleerd voor de verdere ontwikkeling van het dorp in de komende vijftien jaar. De ver sterking van de relatie tussen dorp en water speelt daarbij een belangrijke rol. Daarnaast is de uitbouw van het centrum tot een voor bewoners en toeristen aantrekkelijk dorpshart met een rijke en evenwichtige mix aan functies essentieel. In de structuur schets komen ook de sportvoorzienin- gcn, de woninguitbreidingen van het dorp en de verkeersverbindingen bin nen het dorp aan de orde. Het Master plan Centrumgebied Bruinisse is de verdere uitwerking van de structuur schets voor het deelgebied centrum, inclusief de Vissershaven. Doelstelling is een duurzame ontwikkeling naar een leefbaar dorp Bruinisse, waar het prettig wonen, werken en recreëren

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 155