ontwikkelingen in Zierikzee AApr Tec.nl «business park e met uw BEDRI JFSDEUREN zorgeloos de winter* door? m 0113 - 20 20 49 18 H et beleid van de gemeen te Schouwen-Duiveland is er al lange tijd consequent op gericht, grotere ontwikkelin gen te concentreren in en nabij Zierikzee. de centrumstad van het eiland. Business Park Zierik zee. een van die ontwikkelin gen, voorziet in de capaciteit voor de gewenste uitbreiding van de bedrijvigheid op Schou- door Loes van der Hoeven ZIERIKZEE - Business Park Zierik zee, het toekomsdge visitekaartje van Zierikzee wordt gerealiseerd aan de zuidoostzijde van het eeuwenoude stadscentrum, op het 14 hectare grote terrein tussen de Weg naar de Val (N256), de Julianastraat en Platteweg. Door zijn centrale ligging, direct aan de N256 en op minder dan een uur rijden van Rotterdam, Antwerpen en Bergen op Zoom, is Business Park Zierikzee dé plek op het eiland om zichtbaar te ondernemen. Dagelijks passeren maar liefst bijna 20.000 au to's de locatie. Het beeld dat automo bilisten in de toekomst vanaf die weg krijgen, is ingetogen. Landschappelijk groen en waterpartijen zullen geleide lijk overgaan in kwalitatief hoogwaar dige bedrijfsgebouwen die in harmo nie zijn met elkaar en met de vele mo numenten die het stadssilhouet bepa len. Aan de westelijke begrenzing van het terrein zal de bestaande bomen laan aan de Platteweg verder worden aangeplant. Dat deel is bestemd voor reguliere, functionele bebouwing. De noordzijde is bestemd voor markante bebouwing en bijzondere functies. Via de Julianastraat wordt in 2012 de nieuwe ontsluitingsweg gerealiseerd naar bedrijventerrein Zuidhoek/ Straalweg. Dit wordt tevens een aan zienlijk verbeterde, representatieve zuidelijke stadsentree. In de toekomst zal de Julianastraat autoluw worden. Het huidige plan is een aangepaste versie van het uit 2005 daterende en te ambitieus en minder efficiënt geble ken Masterplan Business Park Zierik zee en het in 2008 door projectont wikkelaar Heijmans uitgewerkte con cept. Sinds de herijking hiervan in 2009 is het project Business Park Zie- Het Business Park in Zierikzee. rikzee gebaseerd op haalbaarheid, met aandacht en ruimte voor (Zeeuwse) ondernemers van Schouwen-Duive land, die voor de huisvesting van hun bedrijfsactiviteiten ook een zichtloca- tie wensen. De ontwikkeling van het bedrijventerrein wordt sinds eind 2008 niet langer verzorgd door een projectontwikkelaar, maar door de ge meente Schouwen-Duiveland zelf. Eind 2011/begin 2012 zal het terrein bouwrijp worden gemaakt, waarna de gronduitgifte kan starten. Afhankelijk van de gekozen locatie binnen het Bu siness Park liggen de uitgifteprijzen tussen de 100 tot 125 euro per m2. Het streven is dat het Business Park Zierikzee in 2025 voltooid zal zijn. Drie deelgebieden "Business Park Zierikzee is onderver deeld in drie deelgebieden: deelge bied Noord-West, deelgebied Cen trum en deelgebied Zuid-Oost", licht Projectmanager Ronald van Vooren van de gemeente Schouwen-Duive land toe. "Deelgebied Noord-West ligt ten noordwesten van de nieuwe ontslui tingsweg en vormt het eerste onder deel van het bedrijvenplein in het noordelijke deel, waarin clusters van gebouwen met een kantoorfunctie worden gerealiseerd. Het meest noor delijk gelegen kantoorgebouw is in 2009 door Syntess Software in ge bruik genomen. i Deelgebied Centrum, ten oosten van de nieuwe ontsluitingsweg is het tweede onderdeel van het bedrijven plein. Daar komt een aaneengesloten bebouwing van gemiddeld twee bouwlagen met een maximale hoogte van 10,5 meter en als afsluiting een bijzonder 16-20 meter hoog kopge bouw op de hoek met de Julia nastraat. Dit deelgebied is uitermate geschikt voor bedrijven met een pu blieksgerichte dynamiek, zoals auto mobiel- en andere bedrijven met een showroom, maar ook voor hotels, res taurants of vergaderfaciliteiten. In het Zuid-Oostelijk deelgebied staan business-to-business relaties cen traal. Dit gebied is zeer geschikt voor groothandel al dan niet met een showroomfunctie en een gemengd programma, zoals met elkaar verbon den opslag/distributieruimte, werk plaats en kantoor. O'Moda Schoenen gaat in dit deelge bied bouwen op 27.000 m2 grond. In de eerste fase zal het Zierikzeese be drijf een distributiecentrum en een kantoor realiseren ten behoeve van de dienstverlening aan haar winkel en internetklanten. In de aankoop van dit perceel is tevens een uitbrei dingsmogelijkheid voor het distribu tiecentrum opgenomen. Het streven is om in 2012 met de bouw van het kantoor en het distributiecentrum te starten. Met deze acquisitie is circa een derde van het totale Business Park bezet." Straalweg Ten zuiden van Bedrijventerrein Straalweg I wordt Straalweg II ont wikkeld. Dit terrein is bestemd voor de meer functionele bedrijvigheid en de wat zwaardere industrie. Een uiter mate geschikte en concurrerende loca tie voor bedrijven van binnen en bui ten de gemeente, waarvan een zichtlo- catie niet zo belangrijk is. De grond prijs van 75 per m2 is hier dan ook lager dan in het Business Park Zierik zee. Ronald van Vooren: "Met deze twee bedrijventerreinen, die ieder hun eigen typologie en uitstraling kennen, biedt de gemeente voor iede re ondernemer voldoende ruimte voor het maken van de juiste keuze van de bedrijfslocatie die het beste bij zijn of haar bedrijf past." Stadsentree Door de nieuwe ontsluitingsweg van af de Weg naar de Val wordt, naast de realisatie van een nieuwe entree voor het centrum, de bereikbaarheid van bedrijventerrein Staalweg aanzienlijk verbeterd. De kruising van het Groe ne Weegje met 's Heer Lauwersdorp wordt door de aanleg van de nieuwe ontsluitingsweg zowel de toegang tot het bedrijventerrein Zuidhoek/Straalweg als tot de binnen stad. Daar zullen het bestaande zwem bad, de sporthal en een aantal bedrijfs gebouwen plaats gaan maken voor een representatieve, goed ingerichte parkeervoorziening, waarmee het mo gelijk wordt de. historische binnenstad per auto op korte afstand te benade ren. Op die manier wordt de nieuwe, langgekoesterde zuidelijke stadsentree van Zierikzee vormgegeven. Deze zal een belangrijke bijdrage leveren aan de door de gemeente gewenste ver sterking van de centrumfunctie van Zierikzee. Aan de gemeente Schouwen-Duive land is een Europese subsidie toege- Foto: Marijke Folkertsma kend, de 'Transcoast subside'. Deze subsidie is bestemd voor de herinrich ting van het Havenplein en het Ha venpark. Om deze klus goed te kun nen uitvoeren, is het noodzakelijk, de gehele binnenstad onder de loep te ne men. Het prestigieuze bureau B+B uit Amsterdam is hiervoor aangetrok ken. Dit bureau zal samen met de her inrichting van het Havenpark en het Havenplein ook worden gevraagd, eenduidigheid in de looproutes te ver krijgen door middel van nieuwe be strating om daarmee de binnenstad te versterken. Tevens zal het bureau een ontwerp maken voor het straatmeubi- lair. Daarmee komt er dan ook een handboek voor de eenduidige aankle ding van openbaar gebied. Bij de uit voering van dit project zijn naast de gemeente, de bewoners-, midden- stands- en ondernemersverenigingen betrokken. Sportcomplex In het sportcomplex aan de Lange Blokweg aan de noordwestzij de van Zierikzee wordt 15 miljoen euro geïn vesteerd in de clustering van de hock ey-, handbal-, korfbal- en voetbalvel den en zwembad. ^Verkoop, reparatie en service van: Overheaddeuren, Garagedeuren, ^Automatische toegangsdeuren en Hekaandrijvingen. *ook in andere jaargetijden staan we graag voor u klaar! info@AAproTec.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 154