buitenland 113 Rebellen verlaten Bani Walid 139 Tiener leeft in bossen Bisschoppen België wijzen klacht misbruik af Kaddafi-bolwerk Sirte ingenomen Frans kerstparadijsje dicht bij huis! Palestijnen willen volwaardig lid VN zijn Luchtbrug EU naar grens Servië, Kosovo Hoogste kindersterfte ter wereld in Somalië Mijnwerkers dood gevonden in Wales Rechter: kind weg bij te oude ouders 'Papieren' brug kostte al 200 miljoen zaterdag 17 september 2011 bouwen. Cisteren kwamen voor het eerst circa 2000 moslims in een voormalige kazerne bij elkaar aan de rand van Parijs. Minister Guéant BERLIJN - De politie van Berlijn doet onderzoek naar een opmerke lijk verhaal: ee'n Engels sprekende tiener is vorige week opgedoken in de Duitse hoofdstad. Hij ver klaarde dat hij de afgelopen vijf jaar in een bos heeft geleefd sa men met zijn vader. Volgens politiewoordvoerder Mi chael Maass verscheen de 17-jarige jongen 5 september bij het ge meentehuis in Berlijn. De jongen beweert dat hij vijf jaar geleden BRUSSEL - De Belgische bisschop pen wijzen de klacht af die een groep slachtoffers van seksueel mis bruik tegen hen heeft ingediend. Volgens de advocaat van de bis schoppen is de dagvaarding ongel dig. Het proces tegen de bisschoppen begon vrijdag voor de rechtbank in Gent, maar de zaak werd met een uitgesteld. Op verzoek van de Rooms-Katholieke Kerk zal het proces door een kamer met meer rechters worden behandeld. De groep slachtoffers eist schadever goeding van de bisschoppen, de oversten van de katholieke kerk in BANI WALID - De Libische rebellen hebben zich teruggetrokken uit de stad Bani Walid, een van de laatste bolwerken van de verdreven leider Kaddafi. Eerder gisteren werd de aanval op de stad ingezet, maar aanhangers van Kaddafi boden fel verzet. De terugtrekking van de rebellen laat duidelijk zien dat de aanhan gers van Kaddafi vastberaden zijn de stad te verdedigen en beschik ken over de nodige vuurkracht. De rebellen werden beschoten door sluipschutters en kregen te maken met granaataanvallen. Bovendien werden ze bestookt door een spervuur van raketten. De strijdkrachten van de opstande lingen hergroeperen zich aan de rand van de stad. Ook elders in Libië, onder ander in Sirte, de geboorteplaats van Kad dafi, werd gisteren hevig gestreden om de laatste Kaddafi-bolwerken. De revolutionaire strijders waren diep binnengedrongen in die stad. Bij het vliegveld en in de straten van Sirte werd hevig gevochten. De strijders vuurden met anti- luchtdoelgeschut en zware kanon nen op de laatste regeringstroe pen, hoewel ze zelf beschoten wor den met Gradraketten en door sluipschutters. „We sluiten Kaddafi's manschappen in vanuit het westen en het zuiden", zei commandant Salem Jear over de circa 200 pick-uptrucks met machi negeweren. Van de strijders zouden er gisteren 11 zijn gesneuveld en 34 gewond geraakt. De nieuwe machthebbers nemen ondertussen in hoog tem po Kaddafi's contacten over met buitenlandse leiders en met de Ver enigde Naties. Het Witte Huis verklaarde giste ren geen aanwijzingen te hebben dat Kaddafi Libië heeft verlaten. Zijn exacte verblijfplaats is echter onbekend. van Binnenlandse Zaken noemde het bidden op straat eerder 'een di recte aanval op het secularisme'. foto Michel Euler/AP met zijn vader de bossen introk na de dood zijn moeder. Hij zou in een tent en een van aarde gemaak te hut hebben gewoond. De jongen, die niet meer weet waar zijn familie vandaan komt, verklaarde met behulp van zijn kompas naar het noorden te zijn gelopen. Na een voettocht van zo'n twee weken kwam hij aan in Berlijn. Hij was vertrokken uit de bossen, omdat zijn vader was over leden. ^-daagZe- More- Inclusive- euro p.p. België en het Vaticaan. Maar ze wil len in de eerste plaats erkenning, aldus de advocaat van de gedupeer den. De klagers verwijten de kerk dat die het misbruik door geestelijken van minderjarigen heeft gedoogd. De priester die in de jaren '90 het misbruik naar buiten bracht, Rik Devillé, noemt de reactie van de kerkleiding op de klacht onaan vaardbaar. „De kerk zou beter in dialoog tre den met de slachtoffers en zich niet verschuilen achter juridische spitsvondigheden", zei hij tegen Vlaamse media. Weet u waar Frankrijk op z'n gezel ligst is? In de Elzas natuurlijk! En in november en december is het er nóg gezelliger, want dan staat alles in het teken van Kerst. De kleurrijke vakwerkdorpjes zijn prachtig versierd en er branden sfeervolle lichtjes. En overal in de regio worden kerstmark ten georganiseerd, de een nog heer lijker en kleurrijker dan de andere. Mist u zeker de magische kerstmarkt van Straatsburg niet! Houdt u van lekker eten en een goed glas wijn? Ook dan zit u perfect in de Elzas! Uw verblijf U verblijft in Hotel du Pare Alsace in het sfeervolle dorpje Niederbronn-les-Bains, ca. 50 km boven Straatsburg. Er is een gezellige 'wijnstube' met bar. Uw comfortabele kamer heeft o.a. bureau, tv, telefoon, wifi-internet. Badkamer met bad of douche, föhn en toilet. 4-daagse More Inclusive Elzas zoek boekcode 16367 Inbegrepen 3x overnachting in een twee persoonskamer 3x ontbijtbuffet met glaasje 'Crémant d'Alsace' 3x driegangendiner 1x wijnproeverij 1 x routekaart Elzasser wijnroute Prijzen 01/11-30/12 139 Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900 - 365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) of via uw ANWB-reisbureau met zoek boekcode 16367 Prijzen in €p.p. Niet inbegrepen: reserveringskos- ten, toeristenbelasting en kosten calamitertenfonds. Aankomst en vertrek zijn dagelijks mogelijk. U kunt het arrangement verlengen 50,- p.p.p.n ab.v. halfpension). a pharos Öc-nf v daar al 'n$ /sje-tve-esf? RAMALLAH De Palestijnen willen volwaardig lid worden van de VN. Dat zei pre sident Abbas van de Palestijnse Au toriteit gisteren. Hij wil het lid maatschap vrijdag aanvragen, als hij bij de Algemene Vergadering in New York is. De kans dat de Pales tijnen slagen, is miniem. De VS zal het vetorecht gebruiken als de Vei ligheidsraad over zo'n lidmaat schap stemt Ook Israël is fel tegen. PRISTI NA De Europese Unie gebruikt helikop ters om personeel en voorraden naar de grens tussen Kosovo en Ser vië te brengen. Dat heeft de EU gis teren bekendgemaakt. De lucht brug is nodig omdat Serviërs in het noorden van Kosovo vanwege een dispuut over grensposten we gen blokkeren. Hierdoor hebben de EU en de NAVO problemen met bevoorradingen. MOGADISHU Het aantal kinderen onder de 5 jaar oud dat jaarlijks komt te overlijden ligt in Somalië hoger dan in welk ander land ter wereld. Dat hebben de Verenigde Naties gisteren be kendgemaakt In 2010 haalde van el ke duizend Somalische kinderen 180 het zesde levensjaar niet. Dit aantal loopt momenteel alleen maar op door de hongersnood en uitbraken van ziektes. SWANSEA Britse reddingswerkers die sinds donderdagmorgen op zoek waren naar vier vermiste mijnwerkers in een kolenmijn in het zuiden van Wales, hebben alle kompels dood aangetroffen. De kolenmijn op cir ca 90 meter diepte bij het gehucht Cilybebyll ten noordoosten van Swansea liep donderdag onder wa ter. De mijnwerkers raakten toen waarschijnlijk ingesloten TURIJN Een kinderrechter in Turijn heeft bepaald dat een meisje van 1,5 door een ander stel kan worden geadop teerd omdat haar ouders te oud zouden zijn. De vader (70) en de moeder (57) hadden het kind ver wekt door IVF in het buitenland. Volgens de rechter zou het meisje jong wees worden en daarvoor zie ke ouders moet verzorgen als zij juist ouderlijke steun nodig heeft ROME De nooit gebouwde brug van het Italiaanse vasteland naar Sicilië heeft al meer dan 200 miljoen euro gekost. Dat heeft de Algemene Re kenkamer berekend. Over de bouw van een brug naar het grootste ei land wordt al sinds 1969 gepraat Er zijn onderzoeken gedaan en ont werpen gemaakt. De EU besloot in juni een subsidie waar jarenlang op werd gehoopt, niet te geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13