ar Alleen op de wereld in de bush reizen 4 U Bierfeest Reusachtige alpenjongens veranderen tien boomstam men in openhaardhout De Australische binnenlanden behoren tot de meest verlaten plekken op aarde. Wie hier reist, moet zich goed voorbereiden. Thijs Heslenfeld ging per auto op weg met 150 liter water. Zaterdag 17 september 2011 reizen@wegener.nl 024-3650360 t Tirol is in de zomer een aaneenschakeling van ansicht kaarten. De ene berghut ligt nog mooier tussen de bloemen dan de andere. En ook al ligt mijn pen sioenleeftijd nog op redelijke afstand, zelfs ik kan hier al vol op genieten. Geen zwerfvuil, geen graffiti, nergens dreiging of andere ellende. Rondom Seefeld, u ongetwijfeld welbe kend, liggen de mooiste winterlogementen. Enorme gebou wen. Eigenlijk een soort flats, gebouwd als een woonhuis. Met van die hele lange balkons en daken die zwaar en drei gend op de steunmuren rusten. Mooi hoor. Augustus is de maand van de dorpsfeesten. Op de flanken van de bijna 3.000 meter hoge Hochkönig zijn we al een paar keer omgeleid vanwege zo'n gezellige volksbijeen komst. Zeer ergerniswekkend, want zo schiet ons werk niet op. Maar wanneer we dan toch ergens moeten stoppen om een hele serie telefoonnummers af te werken, dan maar midden op zo'n feest. Mühlbach blijkt een juiste keuze. De dirndl-dichtheid is enorm, en ik waardeer de dirndl. Een soort korset dat de boezem een zekere schwung geeft. Ook de dame van de bierpomp heeft haar mooiste exemplaar uit de kast gehaald. Perfect passend bij haar cupmaat. Mooie dirndl, zeg ik na het bestellen van twee glazen Stiegl bier. Ze antwoordt met een glimlach en woorden die ik in de verste verte niet kan verstaan, behalve dan de laatste. Sechs euro, bitte. Ach ja. Het feest loopt een beetje op z'n eind, maar er staan nog een paar belangwekkende gebeurtenissen op het programma. Eén ervan is de verkiezing van het ori gineelst geklede kind en ook de volwassene die zich het best in het Tirolerkostuum heeft gestoken, krijgt een prijs. Dat is over een half uur, als ik een beetje doorbel, halen we dat nog net. Op een van de provisorische terrassen zitten grote groepen te kletsen en te zuipen. Ik kan het niet anders zeggen. Twee muziekensembles spelen fijne 'houthakkers- deuntjes'. De ene band bestaat uit alleen maar bla- zers. Blazers op leeftijd. De oudste van hen puft een snel rit me van diepe hoornstoten waarbij hij een ja-knikkerachtige beweging maakt. Zijn hoofd is vuurrood. Ik denk even dat de man een toeval aan het krijgen is, maar het schijnt zo te horen. De andere groep heeft een toegankelijker repertoire dat uiteenloopt van Edelweiss tot Ein Prosit. Doordat beide nogal luid spelen, komt van mijn telefoonverkeer weinig te recht. Wanneer de verkiezing begint, ben ik nog maar hal verwege. Gelukkig missen we niet wie die hoofdprijzen in de wacht slepen. Uiteraard een soort Heidi en Peter als best geklede kinderen. Zij dragen iets waarvan mijn kinderen niet zouden weten hoe ze het zouden moeten aantrekken. De best geklede volwassene is een vrouw van forse omvang in een krap dirndltje. De jury bestaat uit mannen, dus dat spreekt voor zich. Luid gejuich, hoofdprijs: een slagerspak ket. Ik keer terug naar de berg boomstammen waarop ik net zo driftig zat te bellen. Is die hele berg weg! Dat komt door het laatste, feestelijke onderdeel. Het stamzagen. Reusachtige al penjongens stropen de mouwen op en veranderen opge wekt tien megastammen in openhaardhout. Een genot om te zien vanuit de schaduw met nog een glaasje Stiegl. Dan volgt de afterparty. Ik moet nog rijden, dus drinken is er niet meer bij. Bier stroomt nu zonder onderbreking in de kelen van de echte volhouders. Twee dronken Duitsers zor gen tenslotte voor het feestelijke einde van de dag. Ze val len laveloos van een podium. De politie stuurt hen stante pede weg. Ze waggelen het bergpaadje op naar boven. Ineens een windvlaag, het weer slaat om. Even later flitst de eerste bliksem. We rijden snel de berg af en zien in de ach teruitkijkspiegel de lucht steeds zwarter worden. Het decor van een rampenfilm. Vroeg onder de wol. De volgende ochtend moeten we terug naar de Hochkönig. Het radionieuws meldt de resultaten van het noodweer van de vorige avond. In diverse dorpen zijn stroom en telefoon verkeer uitgevallen door ontplofte centrales. Er vielen ook nog eens twee zwaargewonden. Toeristen uit Duitsland die vlak bij Mühlbach werden getroffen door de bliksem. De nieuwslezer vervolgt met economische berichten, maar ik denk aan onze twee zuipschuiten van gisteren. Die zijn wel erg zwaar gestraft voor hun alcoholische escapades. Als zij het inderdaad zijn. De weerman voorspelt opnieuw noodweer. Ik hou het van middag maar bij een eenvoudig kopje thee. Gewoon, voor de zekerheid. Foto boven:In de bush kamperen, betekent volledige verlatenheid, foto's Thijs Heslenfeld Kleine foto's: 1. Een Goulds varaan. 2. Passanten. 3. De weg is een zand pad waar je dagenlang niemand tegenkomt. 4. Ayers Rock (Uluru). Het dorp Wiluna lijkt op een filmset. Mid denin het gloeiend he te landschap van West-Australië zijn een paar straten kriskras neerge kwakt. Een rechttoe-rechtaan stra tenplan met brede, lege boule vards, die bijna allemaal eindigen in het niks, in eindeloze vergezich ten. Bij de 'Gunbarrel Groceries' supermarkt scharrelen een paar aboriginals rond, blootsvoets, met wilde haren. Verder is er in het he le dorp geen mens op straat te zien. Ik ben hier beland omdat ik de Gunbarrel Highway wil 'doen'. Vanaf hier oostwaarts, 1.400 kilo meter vrijwel verlaten bush tot aan Ayers Rock, of in de taal van de aboriginals, Uluru. De naam highway is bedrieglijk. Het is niet veel meer dan een zandpad waar je dagenlang niemand tegenkomt. Geen ongevaarlijke reis, dus ben ik goed voorbereid. Ik heb een dege lijke fourwheeldrive bushcamper gehuurd. Aan boord heb ik 150 li ter water, bijna 200 liter diesel, een heleboel proviand, een setje gereedschap om binnenbanden te kunnen wisselen én - voor als het echt mis gaat - een satellietzender. Op het eenvoudige gemeentehuis van Wiluna pakt Debra McNeil er een kaart bij. Tot aan Carnegie Sta tion - een afgelegen veeboerderij zo groot als een Hollandse provin cie - is de track goed te doen, weet ze. Dat is bijna 350 kilometer oost waarts. Haar potloodje glijdt nog 200 kilometer verder naar het oos ten. „Hier, bij Geraldton Bore, houdt onze gemeentegrens op. Vanaf daar wordt de track niet meer onderhouden." Voor een Hollander zijn dit niet te bevatten grootheden. De gemeente Wiluna (pakweg 300 inwoners) loopt oost waarts dus tot 550 kilometer ver der. De oppervlakte van deze ge meente is 184.000 vierkante kilo meter, bijna 5 keer zo groot als Ne derland! Debbie heeft ook een ver ontrustende mededeling. Ze heeft de afgelopen dagen eigenlijk nie mand meer de Gunbarrel op zien gaan. „Laten we Carnegie even bel-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 106