Aparte regeling voor pgb complexe zorg bin n9n uit binnenland 19 geen groter Schengen boerka op straat kan 380 euro opleveren Nederland: Minet Nieuwe rijdende school voor mobiele kinderen vrijdag 16 september 2011 geerde niet meer op vragen van Ka merfracties over het voorstel. Bij de vorming vorig jaar van het WD/CDA-kabinet werd afgespro ken dat dit alsnog met een boerka- verbod zou komen. Dat was een van de voorwaarden die de PW verbond aan de gedoogsteun. Be halve boerka's wordt ook het dra gen van integraalhelmen en bivak mutsen verboden. Uitzonderingen zijn er voor onder meer carnavals vierders en Sinterklaas. Het nieu we voorstel moet nog naar de Raad van State. Wanneer het wordt ingevoerd is onduidelijk. De WD is voorstander van een al gemeen verbod op gelaatsbedek- kende kleding in de openbare ruimte. 'Het kan de (gevoelens van) veiligheid van anderen bedrei gen', stelt de WD op de eigen site. Het CDA denkt er precies zo over: 'Gelaatsbedekkende kleding be moeilijkt de legitimatie, belem mert de communicatie en bevor dert dat mensen zich niet meer vei lig voelen', staat er bij de partij standpunten. D66, GroenLinks en de PvdA vinden dat de politie zich beter op andere zaken kan concen treren dan het opsporen van over treders van het boerkaverbod. Volgens schattingen zijn er tot 150 'fulltime' boerka- en nikabdraag- sters. Maximaal een paar honderd vrouwen dragen de kledingstuk ken bij gelegenheid. De overtre ders van een eventueel boerkaver bod hoeven niet te vrezen voor ho ge kosten, want de Franse zaken man Rachid Nekkaz heeft aange kondigd de boetes te betalen, zoals hij ook in België en Frankrijk doet. zie onze websiteibinnenland Interview met de Franse zaken man Nekkaz over boerkaboetes DEN HAAG - Er komt een afzonder lijke vergoedingsregeling voor men sen die een complexe zorgvraag hebben. Staatssecretaris Marlies Veldhuijzen van Zanten (Volksge zondheid) meldde de Tweede Ka mer gisteren dat de betreffende re geling per 1 januari volgend jaar zal gelden. Veldhuijzen van Zanten wil op de ze manier garanderen dat mensen die nu hun zorg regelen via het persoonsgebonden budget (pgb), ook in de nieuwe opzet dezelfde zorg krijgen. Het zorgkantoor moet de vergoeding vaststellen voor de zorg. Het kan dan bijvoor beeld gaan om ouders die voor een gehandicapt kind zorgen of de vaste begeleider van iemand die autistisch is. Veldhuijzen van Zanten heeft een hervormingsplan omdat de aan houdende groei van het pgb vol gens haar niet langer is vol te hou den. Ongeveer 130.000 mensen hebben nu een pgb en tot 2014 be houden de meesten hun rechten, meldt ze. Veel betrokkenen vrezen er door de plannen fors op achteruit te zul len gaan. Veldhuijzen van Zanten stelt echter opnieuw dat het voor het merendeel van de mensen wel goed komt. „Cliënten mogen niet tussen wal en schip vallen, zor gaanbieders moeten niet worden gehinderd bij het leveren van zorg en zorgkantoren en verzekeraars moeten hun nieuwe rol goed kun nen oppakken." Er komt een expertisecentrum, met daarin onder meer de belange norganisaties Per Saldo en CG-raad, dat ervoor moet zorgen dat mensen de zorg krijgen die no dig is. Veldhuijzen van Zanten zet verder in op innovaties en de flexibele in zet van zzp'ers in de zorg, die van af januari ingezet worden op niet-reguliere tijden. Dit najaar begint verzekerings maatschappij Uvit een proef met een twintigtal zelfstandig werken de zorgverleners. Ook kondigt de staatssecretaris aan dat ze familiele den die lange tijd intensief voor een naaste zorgen financieel wil compenseren. Ondanks kritiek van de complete oppositie in de Tweede Kamer houdt Veldhuijzen van Zanten onverkort vast aan haar hervormingsplannen. „Ik pre tendeer niet dat cliënten niets zul len merken van de pgb-maatrege- len die het kabinet treft. Dan zou ik de omvang van de hoognodige operatie bagatelliseren", aldus de bewindsvrouw. Veldhuijzen van Zanten zegt dat ze zich tot het uiterste zal inspan nen om niet-voorziene gevolgen te beperken. DEN HAAG - Nederland zal volgen de week een Europees besluit over toetreding van Bulgarije en Roeme nië tot het Schengengebied voor vrij personenverkeer tegenhou den. Minister Gerd Leers (Immigratie en Asiel) kondigde gisteren in de Tweede Kamer aan desnoods met behulp van een veto te voorko men dat deze twee landen de bui tengrens van de Europese Unie worden. Het kabinet besluit vandaag over de opstelling van Nederland, maar Leers hield de Kamer alvast voor nog ontevreden te zijn met de strijd tegen corruptie in beide lan den. Uit een rapport van de Euro pese Commissie bleek deze zomer dat Bulgarije en Roemenië daar nog te weinig werk van maken. In Bulgarije laat de strijd tegen de ge organiseerde misdaad te wensen over. Mede op aandringen van Neder land had de Europese Unie een be sluit over de Schengenzone al uit gesteld tot het rapport was versche nen. In het regeerakkoord staat dat Nederland een uitbreiding niet steunt als deze rapportage negatief zou uitvallen. DEN HAAG - Minister Marja van Bijsterveldt van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap opende giste ren op het Malieveld in Den Haag de rijdende school 'Prinses Amalia'. De Stichting Rijdende School verzorgt onderwijs voor kinderen van ouders met een 'trekkend beroep', zoals ker misexploitanten en circusmedewerkers. Voor het geven van onderwijs wordt gebruik gemaakt van schooltrailers, lesbussen en minischolen. De Stichting verzorgt ook onderwijs op afstand en begeleidt leerlingen tijdens gastschoolbezoeken. foto David van Dam/ANP Nieuw: het BeoSound 5 Encore nnuzieksysteem woonconcept «Li 4 snelle navigatie laat u genieten van uw muziekcollectie... Schouwersweg 7 Heinkenszand 01 13 232213 binnenuit.nl BANG OLUFSEN Loewe

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9