de kleintjes groot in zijn mode najaar 2011119 De koffietafel heeft een centrale plaats in het Bevahuis in Goes. foto Mechteld Jansen Ook bij Bobbe Mode in Vlissingen staat de koffie altijd klaar. Groosman Jeans Casuals in Sluis gaat prat op de persoonlijke aandacht voor de klant. vrijdag 16 september 2011 In het Zeeuws-Vlaamse Sluis zijn maar liefst vijf winkels te vinden met de naam Groosman Jeans Casuals. Alles in handen van de fami lie, verklaart Pierre Groosman trots. Zelfs de advocaat van het familie-imperium en de architect die recentelijk het pand aan de Nieuweweg 1 restylde, zijn Groosmannen. Pierre Groosman vertelt wat er gedaan wordt om in de gunst van de koper te blijven: „Met een klantenkaart krijg je bij besteding van 500 euro een tegoedbon van 25 euro en eens in de twee, drie jaar houden we een grote mode show met bands, dj en verloting." Maar het allerbelangrijk ste is de persoonlijke aandacht. „De klant kan overal kle ding kopen. Wij hebben als uitgangspunt dat geen klant vertrekt zonder dat hij een kopje koffie heeft gedronken en een praatje heeft gemaakt." De vijf winkels bedienen elk een ander leeftijdsegment en bedienen op die manier alles van 15 tot 85 jaar, grof gezegd. Elke winkel heeft een ander assortiment - al is er natuurlijk wel wat overlap - en een andere uitstraling. Van styling en achtergrondmuziek tot en met de (leeftijd van) het verkopend personeel. Groosman is lid van een inkoopcombinatie. Zo profiteert Groosman van lagere inkoopprijzen. Via nieuwsbrieven wordt de familie op de hoogte gehouden van de nieuwste trends en de inkooporganisatie houdt regelmatig beurzen. Bobbe Mode in Vlissingen werkt samen met Gimbrère, een groter familiebedrijf. Bobbe - klassieke, modevolgen- de dameskleding van hoge kwaliteit - koopt samen met de andere filialen in, maar kan eigen accenten leggen. Be drijfsleidster Coby Houterman: „Wij voeren bijvoorbeeld meer sportieve kleding of strandmode omdat wij hier bij de zee zitten." Twee keer in het jaar wordt een modeshow gehouden, met koffie en bonbons, een hapje en een drankje. Vaste klanten worden daarvoor - en voor kor tingsacties - benaderd via direct mailing. „Wij hebben een heel behoorlijk klantenbestand." Service houdt bij Bobbe onder meer in dat het mogelijk is een afspraak te maken voor een persoonlijke pas-sessie. „Dan zorgen wij dat er een rek met kleding in de gewenste maat en stijl klaar- hangt, en een verkoopster om advies te geven." Bij een bestelling vanaf 125 euro is vermaken gratis. Opval lend is dat bij Bobbe vooral ervaren, oudere verkoopsters werken. „De omgang met de klanten is heel belangrijk. Bij ons staat de koffie altijd klaar. Sommige klanten komen wekelijks even langs voor een praatje." Hoe blijf je als zelfstandige kledingzaak overeind, in een wereld waarin ketens de winkelstraten bevolken? Vier succesvolle Zeeuwse modezaken vertellen over hun strategie. Ook in de zaak van Arnold Eggink (Outfit He 8c She in Middelburg) staan geen achttienjarige verkopers: „Dat werkt bij ons niet Wij zitten een beetje tussen de jeans- winkel en de klassiek heren- en modezaak en bieden mo de, kwaliteit, goed advies en service. Daar mikken wij op: als het om prijs gaat, win je het natuurlijk nooit van de ketens, die concurrentie gaan wij niet aan." Eggink werkt met een adressenbestand en een klantenkaart. Verder ver trouwt hij bij de inkoop op zijn eigen visie - hij is niet aan gesloten bij een koepelorganisatie. Ewald Bos, eigenaar van het Bevahuis in Goes, evenmin. „Als ik heel eerlijk ben: daar ben ik te eigenwijs voor. Ik kijk zelf rond op beurzen in Berlijn en Amsterdam, en be paal wat ik wil als aanvulling op de grote labels die ik voer. Ik geloof in passie voor het kledingvak. Er wordt veel te veel aan geld gedacht, vind ik." De koffietafel neemt in de winkel een centrale plaats in: van klant tot coupeuse, iedereen schuift daar aan. Met een voorbeeld maakt Eg gink duidelijk hoe hoog hij dienstverlening in het vaandel heeft staan. „Op een koopavond kwamen mensen bij ons binnen. Ze kwamen niet uit de buurt en zochten kleding voor een begrafenis in Zierikzee, de dag erop. Ik heb dat kostuum die donderdag nog zelf naar de coupeuse ge bracht, vrijdag opgehaald en naar Zierikzee gereden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 93