Muts is must! 151 mode najaar 2011 vrijdag 16 september 2011 door Machteld Leistra Mutsen zijn komend najaar werkelijk niet aan te slepen. Of het nu kwakkelweer of een ijskoude winter wordt: de muts is een absolute must. Het eenvoudige, gebreide eierdopmutsje met of zonder pompon is daarbij absoluut favo riet. Zijn folkloristische broertje met sluiting in de nek, oorwar- mende flapjes en Scandinavische breimotieven mag zich aan staande winter ook bijzonder populair noemen. Draag daarbij zo'n meterslange gebreide sjaal die je een paar keer rond de hals draait en je bent bestand tegen de winter kou. Hoofddeksels waren bijzonder populair op de catwalks en misschien wordt dit wel de winter waarin de hoed als normale accessoire eindelijk eens echt gaat door breken. Het Italiaan se maffiahoedje voor mannen en vrouwen, de Ciske de Rat-winterpet of een elegant pothoed- je staan erg mooi bij een wat chiquere wintermantel. Ook de breedgerande flaphoed die afgelo pen zomer zo'n hit was, kent een win terse variant. (Nep)bont is zeker bij de winterse accessoires een regelrechte hit. Bontmutsen, bontcapes,* bontsjaals, bontcols en bontsjaals: allemaal goed, zolang er maar geen dierenleed aan te pas is gekomen. Ook heerlijk draagbaar: winterwarme omslagdoeken, ca pes en stola's. Te danken aan het feit dat de scheiding tussen zo mer- en winterkleding steeds vager wordt en ook lekker en mooi om binnenshuis om te slaan zodat de verwarming standaard een graadje lager kan. Helemaal hip en terug van weggeweest zijn de ronde colsjaals. Ze zijn er in gebreide uitvoering, maar ook bij voorbeeld als bontcolletje. Lekker warm en behaaglijk zijn - ook weer aan een revival toe - de oorwarmers nieuwe stijl in bont of heel grappig in gebreide en/of gehaakte versie. 1 BENETTON 2,3 RIVER WOODS 4 GARCIA ACCESSORIZE SISLEY Heerlijk, het is weer najaar. Dat betekent dat de winkels vol liggen met accessoires. Warme mutsen, hoeden, lange sjaals, stola's, capes en nog meer moois. Kou lijden is echt niet nodig!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 89