Je moet niet te mode najaar 2011 n Ze heeft altijd al een maatje meer gehad, maar ze voelt zich er absoluut niet minder om. De volslanke Middelburgse Mirjam Gabriëlse (25) lijdt zeker niet onder haar kilootjes meer. Vol trots showt zij een selectie uit de najaars- en wintermode voor dit seizoen. „Ik hou van mode. Ik ben zoals ik ben. Volslank is ook mooi en sexy" vrijdag 16 september 2011 moeiteloos tevoorschijn. Wisselen van outfits, make-up bijwerken en accessoires aanpassen: het lijkt alsof ze het al jaren doet. De mode voor komend seizoen ziet ze wel zit ten. „Ik heb veel prints gezien. Daar houd ik wel van. Ook mooie stoffen en veel grijs- en rozetin- ten. Ook bont zie je terug. Ik vind het belang rijk om veel kleding te mixen. Ik draag ook veel laag-over-laag. Variatie vind ik belangrijk." „Ik koop mijn kleding meestal bij twee zaken, bij Beau en bij SPS in Middelburg. Beau ken ik uit de tijd dat ik ook mijn bloemenwinkel in de Sint Jansstraat had. Ze kennen mij en ze ken nen mijn smaak. Ze zijn ook altijd eerlijk. Ge ven goed advies. Ik steun trouwens liever een eenmanszaak dan zo'n grote modeketen. Ik koop bij Beau mijn zakelijke kleding en de meer chique dingen. Ze hebben mooie, wat meer aparte modellen hangen. Ze hebben me ook heel goed geholpen met kleding voor de Miss Maxi-verkiezing." EGEBZ33 Volslank is geen uitzondering meer. Integendeel, meent Mirjam. „Kijk maar eens naar het straatbeeld. Je ziet steeds meer jonge meiden met een maatje meer. En waarom zou dat een probleem moe ten zijn. Je moet je daar echt niet voor schamen. Dat probeer ik ook aan jongere meiden over te dragen. Ik ben altijd vol geweest. M'n hele leven lang. Dat zit ook in onze familie. Niet dat ik me volstop met eten. Nee, ik sport twee keer per week en ik let ook op mijn gewicht. Maar ik heb geen behoefte aan crash-diëten of zoiets. Ik heb nu maat 44/46 en groter wil ik niet. En als ik wat afval is dat prima, maar niet omdat ik dat van mezelf moet. Ik ken de sterke en zwakke punten van mijn lichaam en daar let ik op als ik kleding koop." Ze koopt haar kleding dan ook heel bewust. „Ik zal bijvoorbeeld nooit een heupbroek aanschaf fen. Dat staat mij niet omdat ik wat meer buik heb. Dat gaat er dan lelijk uitpuilen. Ik draag al tijd broeken met een hogere taille. Ik zal ook nooit zo'n strakke buikriem omdoen. Dat vind ik trouwens bij niemand mooi. Ook mini zal je mij niet zien dragen. Ik hou niet van dat hele korte. Je kunt ook sexy zijn door jezelf wat te be dekken. Je moet als vrouw niet te veel wegge ven. Open en bloot vind ik vaak gewoon goed koop. Ook draag ik liever geen heel strakke kle ding. Zeker niet als het ook nog strak om mijn hals zit. Ik laat meestal wel een stukje van mij hals bloot." De Zeeuwse blondine is de eerste Miss Maxi Neder land. Ze behaalde deze titel in het voorjaar. Maar ze heeft achteraf toch wat ge mengde gevoelens over haar deelname. „Ik heb er veel geleerd. Ze ker ook over mezelf Maar ik heb erg veel moeite ge had met het gedrag van sommige meiden. Ik heb daar echt ontdekt dat meiden bitches kunnen zijn. Je denkt wel eens dat al die ruzies bij Hol lands Mext Topmodel en zulk soort program ma's gespeeld zijn. Nou, niet hoor. Ook bij de Miss Maxi-verkiezing waren sommige deel neemsters echt gemeen naar anderen. Terwijl we allemaal hetzelfde waren. Allemaal met een maatje meer. Maar het lopen van catwalkshows en de fotoshoots waren erg leuk om te doen. Ik heb geleerd hoe ik me be ter kan bewegen en hoe ik moet poseren. Ik loop nu ook veel meer op hakken dan vroeger. Dat maakt je langer en je toont slanker. Glimlachend: „Ik heb door Miss Maxi op hakken leren lopen." Ze poseert professioneel voor de camera op de Mid delburgse Vismarkt. De ene pose na de ander tovert ze

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 85