het oog van de mera mode najaar 201119 vrijdag 16 september 2011 Als Miss Brandi Russell moet kiezen tussen een spijkerbroek of een latex pakje, kiest ze voor latex. Van jongs af aan wilde de geboren Amerikaanse, die een deel van haar jeugd in het Zeeuwse Wilhelminadorp doorbracht, zich onderscheiden van anderen. Ze kiest haar make-up - altijd van het Canadese merk M.A.C. - al net zo zorgvuldig als haar kleding en haardracht. „In mijn uiterlijk kan ik mijn creativiteit kwijt. Het is niet zo dat ik me extravagant kleed omdat ik als zangeres op het podium sta; ik bén gewoon zo." Ze won in 2008 Popstars, is nu in de race voor het Eurovisie Songfestival, brengt in november haar eerste solo-cd uit en gaat op theatertour. Sponsors weten haar wel te vinden. Miss Brandi: „Mijn hairextensions krijg ik van Racoon, Antoinette Sterrenburg doet mijn haar en make-up. Als ik in Nederland ben, leen ik vaak sieraden van Otazu." Met haar maatje 34 kan de zangeres alles dragen. „Ik heb veel van Lady Oops, een Nederlandse ontwerpster die onder meer corset- ten maakt van latex en rubber en gewerkt heeft voor Destiny's Child en Joop van den Ende. Ook hou ik erg van de uitbundige kleding van Sheguang Hu, een Nederlands-Chinese ontwer per. Hij werkt met pailletten, veren," met meterslange slepen van tule." Brandi's droom is dat Vik tor 8c Rolf speciaal voor haar iets ontwerpen. Maar schoenen haalt ze net zo lief op de markt. „In dure schoenen geloof ik niet. Daarvoor verslijt ik ze ook te snel. Als ik optreed, zijn ze na een paar maanden echt helemaal op. Ze moeten wel apart zijn, én hoog. Ik dans rustig op hak ken van tien centimeter hoog. Bij Sacha heb ik pas nog van die bling-bling-'palen' gekocht met Swarovski-stenen erop. Heel gaaf Dan koop ik ze gelijk in drie verschillende kleuren." Miss Bran di is dol op bling-bling. „Ik heb sieraden van over de hele wereld. In Amerika koop ik graag din gen van Betsy Johnson, die maakt exclusieve pieces, stukken waarvan er maar een paar zijn." Nu accepteert iedereen haar looks. „Maar mijn tienerjaren waren heel moeilijk. Ik werd raar aan gekeken omdat ik er anders uitzag. Ik moest ook wel creatief zijn, want ik had geen geld voor merkkleding. Ik zou tegen iedereen willen zeggen: wees trots op jezelf, vertrouw op jezelf Ik heb soms het gevoel dat mensen niet anders durven zijn, hoewel ze het wel graag zouden wil len. Ik heb respect voor mensen die een eigen stijl hebben en zichzelf zijn." Omroep Zeeland-presentatrice Helge Prinsen krijgt regelmatig commentaar op haar uiterlijk. „Zodra je met je kop op tv verschijnt, gaan totaal onbe kende mensen dat doen. 'Wat een lelijk jasje had je aan!' Laatst was er iemand -bij het radiopro gramma Zegt u het maar, die zei dat mijn haar 'nergens naar trok'. 'Zó slordig!' Gelukkig is het vaker positief dan negatief. Overigens laat ik me aan advies niet zo veel gelegen liggen. Ik volg mijn ei gen gevoel." Ook haar sieraden roepen veel op. „Ik heb maar een paar kettingen, maar daar krijg ik mailtjes over. Waar ik ze ge kocht hebt, of waarom ik nooit eens iets anders draag. Want meestal heb ik mijn rode ballen aan, zo noem ik die ketting: een tje van de Berlijnse ontwerper Carl Dau. Dau heeft stalen kogella gers gebruikt, waardoor hij altijd goed 'hangt'. Andere favorieten zijn mijn ketting met stalen blokjes in alle kleuren van de regen boog, en een zwartzilveren ketting. Alles gekocht bij Henk en In- grid van der Kooij." Op de foto draagt de Middelburgse een prachtige diamanten bro che van haar betovergrootmoeder. „Die draag ik altijd bij dit grij ze linnen pak van In Wear. Hoge hakken eronder, witte blouse er bij. Niet te veel frutsels en dingen. Mijn stijl is sober, zakelijk, spor tief, redelijk tijdloos, en het moet kwaliteit zijn. Kleding mag niet te veel afleiden van de inhoud. Ook moet het lekker zitten. An ders beïnvloedt het je performance onbewust." Omroep Zeeland wordt gesponsord door Mabélis. „Drie keer in de week mag ik bij Mabélis iets nieuws uitzoeken. Dat heb ik dan een half uur aan. Zo wordt mijn behoefte aan nieuwe dingen volkomen bevre digd." Schoenen maken de vrouw, is haar motto. „Ik koop altijd dure schoenen, het liefst in Antwerpen, het schoenen-Mekka. Alles moet echt leer zijn: binnenwerk, bovenkant, zool liefst ook. En ze moeten apart zijn. Mijn nieuwste schoenen zijn knalrood, met een breed, zwart elastiek over de wreef en een comfortabele hak van een centimeter of vijf. Aan comfort doe ik geen concessies."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83