41 mode najaar 2011 vrijdag 16 september 2011 f.M.Ui'.Maiiar.BTJmim Tot in de hals dichtgeknoopte blouses, jasjes en lange(re) rokken. De trend voor het ko mende seizoen is lichaamsbedekkend. De lichtheid van het afgelopen seizoen verdwijnt naar de achtergrond en wordt vervangen door zware maar zachte stoffen in don kere, aardse en winterse tinten. Terug naar de essentie is de filosofie achter het win terse modebeeld. Kwaliteit is belangrijker dan kwantiteit. Dat betekent een terugkeer van klassieke kledingstukken en mooie kwaliteitsstoffen die hun perfectie door de jaren heen al bewezen hebben. We kiezen dus voor klassieke eenvoud met een ele gante touch. Tijdloze kledingstukken als de vrouwelijke pantalon, de (witte) blouse, de pullover, het vest en klas sieke mantels zijn het helemaal. Wol, leder, zijde, (ribflu weel, (nep)bont en ruwe katoen zijn de stoffen die bij dit beeld horen. En grijs, bruin, zwart, warme roodtinten, paars, aubergine, oranje, smaragdgroen, donkerblauw en camel zijn de kleuren van het komende seizoen. Terug naar de essentie betekent ook een hang naar nostalgie, waarbij de jaren vijftig met elegante mantelpak jes, slank gesneden jurken, hoekige schouders en volle rok ken de grootste inspiratiebron vormen. Allemaal geïnspi reerd op die ene enorm populaire tv-serie Madmen. Ook de jaren zeventig zijn weer helemaal terug. Dan vooral de 'damesachtige' jaren zeventig met lange, sluike mantels, wijde pantalons en elegante blouses met wijde mouwen en striksluiting. Er zit ook een vleugje 'Studio 54' in, een NEW LOOK chique discolook met elegante en sexy jurken en broekpak- ken met veel metallic en goud. Als er een kledingstuk een comeback beleeft komen de winter, dan is het wel de damesblouse. Hij is er in aller lei varianten en zorgt voor een vrolijke noot in het toch redelijk sobere modebeeld. De blouses geven de outfit op winterse dagen een behoorlijk damesachtig cachet, maar dan wel met een vleugje humor, omdat alles zo uitver groot is. Een degelijk mantelpakje ziet er toch anders uit als het gecombineerd wordt met een blouse met extreem wijde pofmouwen of een grote strik als sluiting. Ook met tint en dessin doen de blouses komende winter veel om de somberte er wat uit te halen. Het mag lekker fel of met een uitbundig (retro) patroon. Ook de jurk is er in allerlei verschijningsvor men. Eén ding hebben alle jurken echter ge meen: ze zijn zonder uitzondering chique te noemen. Ingetogen chique of juist op en top gla- mourchique: met de jurk valt net als met de blouse behoorlijk uit te pakken. Zo kun je er het ene moment uitzien als een bedeesd school meisje in een los tuniekjurkje gecombineerd met een dikke panty of maillot, de andere keer als een deftige dame in een elegante robe manteau of als een regelrechte vamp die niet had misstaan in de be faamde New Yorkse seventiesdisco Studio 54. De rok houdt het deze winter heel wat soberder. Strakke kokerrokken, lange A-lijnrokken, plooirokken of volle cir kelrokken a la Madmen: ze zijn allemaalredelijk donker van kleur en komen zeker niet boven de knie uit. Het is overduidelijk dat de mode aan het verande ren is. We hobbelen niet meer gedachteloos achter iedere nieuwe trend aan en consumeren bewuster. Daarom gaat de voorkeur komende winter meer en meer uit naar flatte rende kledingstukken die door hun tijdloze uitstraling lan ger mee zullen gaan dan één seizoen. Bang voor saai hoe ven we niet te zijn, want er is genoeg ruimte over voor ex perimenten en het creëren van een eigen stijl. Het zit hem namelijk allemaal in de details! 1 IKKS 2 WAREHOUSE 3YAYA 4 RIVER WOODS 5, 6 NEW LOOK Eenvoudig, chique, nostalgisch en klassiek met een flinke toef glamour. Casual nonchalance is uit, klasse is in. Komende winter overheerst de netheid en zijn we van top tot teen keurig gekleed.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 78