Uitbreiding hotelkamers op Walcheren 'Eenzaam ben ik niet, plissé duette 28 Iceland Fototentoonstel ling rol vouw- gordijnen www.binnenuit.nl Bomruiming in Nieuwvliet-Bad Sloepenrace Varenna Italiaanse keukens www.binnenuit.nl www.binnenuit.nl Mysterieuze poelen Klavierconcert Steven Devine vrijdag 16 septemoer 2011 S NIEUWVLIET-BAD - Het ruimen van alle explosieven en resten van bommen op het strand bij de Ver dronken Zwarte Polder in Nieuw vliet-Bad gaat door. Het Rijk heeft het waterschap gevraagd de actie te coördineren. Het gebied werd net na de Tweede Wereldoorlog gebruikt om onge- sprongen explosieven alsnog te la ten ontploffen. KORTGENE - De Nederlandse top van het sloeproeien verzamelt zich morgen in Kortgene om deel te ne men aan de twaalfde editie van de Veerse Meer Sloepenrace. De eer ste start vindt om 14.00 uur plaats in de voormalige landbouwhaven. Om 21.00 uur vindt de vloot- schouw plaats met als thema Pira tes of the Carribean. 's Avonds is er een roeiersbal met de band No-Point. Informatie: www.veerse- meerrace.nl. HOTELS Plannen Mortiere en Arnemuiden VLAAMSE ASTERIX door Theo Giele MIDDELBURG - Het Van der Valk Hotel in Middelburg wil binnen vijf jaar uitbreiden met een well- nesscentrum, veertig kamers en parkeerplaatsen. Van der Valk wil van de gemeente 1,6 hectare grond aankopen om de uitbreiding in de Mortiere mogelijk te maken. Het hotel werd vorig jaar geopend en telt nu 121 kamers, elf vergader zalen en een restaurant met drie honderd stoelen. De uitbreiding komt parallel aan de Paukenweg. De nieuwe bebouwing wordt 17 meter hoog. De dichtstbijzijnde woonhuizen liggen op 60 meter aan de Muddy Waterstraat. De gemeente wil voor de omwonenden op korte ter mijn een informatieavond beleg gen over de plannen van Van der Valk. Om die plannen mogelijk te maken moet het bestemmingsplan worden aangepast. Het terrein dat Van der Valk wil aankopen staat nu te boek als bedrijventerrein. Bo vendien geldt er een maximale bouwhoogte van 12 meter. Wethouder Johan Aalberts is blij verrast met de uitbreidingsplan nen van Van der Valk. Blij, omdat er een kandidaat is voor maar liefst 1,6 hectare grond die de ge meente kan verkopen en verrast omdat Van der Valk nu al met uit breidingsplannen komt. Het geeft volgens Aalberts aan dat er wel de gelijk ruimte is voor meer hotelka mers op Walcheren. Een flink deel van de benodigde 1,6 hectare, na melijk 1,1 hectare, is nodig voor parkeerruimte. Het huidige par keerterrein bij het hotel wordt ge bruikt voor de uitbreiding van het gebouw en voor het maken van een binnentuin. Op korte termijn staat de gemeen te Middelburg elders ook al uitbrei ding van de hotelcapaciteit te wachten. Green Development BV en Bogorprojectontwikkeling be ginnen volgend jaar met nieuw bouw op de plaats van het voorma lig surfhotel aan het Veerse Meer bij Arnemuiden. Daar komen veer tig appartementen, achttien grond gebonden woningen met ligplaats én een hotel met vijftig kamers. Om de bouw van hotel, recreatie appartementen en woningen mo gelijk te maken, sluiten de project ontwikkelaars en de gemeente Middelburg vanmiddag een over eenkomst. Emilienne Driesen en pastoor Christiaan Verstraete spelen levensecht de hoofdrol in de film De Engel van Doel. Verstraete is december 2006 overleden, maar hoe vergaat het Emilienne? Emilienne Driesen in haar straat in Doel. „Toen ik de film voor het eerst zag, hield ik de handen voor m'n ogen." SCHERPENISSE - Wie foto's van Scherpenisse wil zien, zowel van toen als nu, kan vanaf dinsdag 22 september terecht in het Holland Huis in Scherpenisse. Daar begint een fototentoonstelling die tot en met 1 oktober loopt. Er zijn niet alleen foto's te zien, on der meer met opnamen uit de Tweede Wereldoorlog, maar ook archiefmateriaal. Verder kunnen bezoekers een video bekijken van Scherpenisse. De fototentoonstelling is op de meeste dagen van 14.00 tot 20.00 uur te bezoeken. VLAKE - Ze waren al mysterieus, de paddenpoelen tussen de Oude Rijks weg, de A58 en het spoor bij Vlake, maar ze worden het alleen maar meer. De strakke ronde gaten zijn indertijd op het niemandsland tussen de wegen aangelegd om een rol te spelen in de ecologische hoofdstructuur. Omdat de poelen op verschillende hoogten liggen, ontwikkelen zich, zo was de op vatting, verschillende soorten planten en dieren. Rijkswaterstaat heeft de ontwikkeling in de natte en droge poelen tot drie jaar geleden in de gaten gehouden, maar is daar nu mee gestopt: bezuini ging. Wat er dus nu ook gebeurt in de poeltjes; niemand die het weet. luchtfoto Willem Mieras MIDDELBURG - De Britse klavierspe ler Steven Devine geeft vandaag een concert in de Doopsgezinde Kerk in Middelburg aan de Lange Noordstraat op uitnodiging van de stichting Incanto. De musicus brengt een recital op pianoforte. Centraal in het programma staan de pianosonates van Joseph Haydn. Het concert begint om 20.00 uur. Kaarten bij de entree van de kerk.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 68