Popwave tilt tipje van 261 zeeland Kraaijensteinweg krijgt steeds meer vorm Hageldaims kunnen onderzoek naar werking hagelkanon aanvullen CareClowns in Cornelia MUZIEKSHOW Popkoor Popwave is één van de deelnemers aan het Zangersfestival in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Het koor werkt aan Rond; deze show gaat in 2012 in première. Koorconcert Lofstem en het Holland-Koor Neptunus houdt dag voor 50-plussers Beurs tweedehands kinderkleding North Sea Beach Golf bij Watergat Renesse vrijdag 16 september 2011 door Esme Soesman De nieuwe route van de Kraaijensteinweg. Op de achtergrond de huidige weg. foto Ronald den Dekker door Melita Lanting burgh-haamstede - De nieuwe route van de Kraaijensteinweg (N57) bij Burgh-Haamstede krijgt steeds meer vorm. De rotonde die bij de Zandweg wordt aangelegd is inmiddels zichtbaar geworden in het landschap. Daar rijden de asfal- teermachines heen en weer. Ook op de plaats waar straks de fietsers onder de weg door moeten rich ting Burghsluis wordt steeds beter zichtbaar hoe de route straks gaat lopen. Alle werkzaamheden betekent af en toe wat overlast voor het wegver keer. Zo is de Steursweg al een paar dagen niet bereikbaar vanaf de N57 en vanaf week 41 zullen de kruis punten van de Kraaijensteinweg met de Zandweg, bedrijventerrein Roterij en Willem Alexanderstraat op verschillende momenten afgeslo ten worden. De meeste afsluitingen zijn 's nachts. De genoemde wegen zijn dan wel gewoon vanuit het dorp bereikbaar, het verkeer zal worden omgeleid. Eind oktober rijdt het doorgaande verkeer over de nieuwe route. De reconstructie van de Kraaijensteinweg (N57) ver betert de verkeersveiligheid en door stroming van het verkeer. ARNEMUIDEN Het Holland-Koor onder leiding van Jan Quintus Zwart geeft zater dag 8 oktober een koorconcert met het christelijk gemengd koor De Lofstem in de Hervormde Kerk in Amemuiden. De Lofstem staat on der leiding van de Schouwen-Dui- velandse dirigent Marien Stouten. De organist is Arjan van Hees. Het Holland-Koor is met ruim 700 le den het grootste christelijke koor in Nederland. Aanvang 19 uur. ZIERIKZEE Ondernemersvereniging Neptunus in Zierikzee houdt op 24 septem ber een speciale dag voor 50-plus sers. Onder de noemer vitaal Zie rikzee kunnen 50-plusser onder an dere korting krijgen bij verschillen de winkels en zijn in de stad activi teiten. Zo komen er in ieder geval rond de 100 old timers naar de stad en staan op het Havenpark verschillen de kramen. ZIERIKZEE Op zaterdagochtend 8 oktober wordt in het gebouw van Pieter Zeeman een tweedehands kinder- kledingbeurs gehouden voor win- terkleding. Particulieren kunnen voor deze beurs spullen inleveren op vrijdagavond 7 oktober tussen 19.30-21.30 uur. De verkoop start op zaterdagochtend om 10.00 uur en duurt tot 11.30 uur. Meer informa tie over de spelregels op www.kin- derkledingbeurszierikzee.nl. RENESSE Voor de zevende maal houdt de Lionsclub Schouwen-Duiveland het North Sea Beach Golf. Dit eve nement wordt gehouden op het strand bij het Watergat in Renesse. Daar wordt een 18-holes baan uitge legd. Het golfevenement is bedoeld om geld binnen te brengen voor het goede doel. Dit jaar gaat een deel naar de stichting Leergeld en een deel naar lighten their future, een schoolproject in Kenia. De première van de nieuwe show van popkoor Popwave laat nog een dik jaar op zich wachten. Maar daarmee blijft het niet stil rondom het Schouwen-Duiveland- se koor. Zaterdag 8 oktober geven de zangers en zangeressen een voorproefje van hun nieuwe pro ductie tijdens het Zangersfestival van de Regionale Zangersbond Zuidwest Nederland in de Nieuwe Kerk in Zierikzee. 'Rond' heeft de nieuwe show. „Ro de draad ervan is het leven. Van ge boorte tot dood en alles wat daar tussen zit. Een cirkel dus, vandaar ook de titel 'Rond'", zegt bestuurs lid (én sopraan) Tessa Beenen. Bijzonder aan de derde show van het nu elf jaar oude koor is dat het volledig uit Nederlandstalige lied jes bestaat. Voorheen (in de shows Zweeuwen en Noctiluca) werd zo wel Nederlands- als Engelstalig ge- zongen. Die nieuwe insteek past bij de ambities van artistiek leider/dirigent Rudy Pijfers, be stuur en de leden. „We willen blij ven groeien. We willen niet alleen zingen, maar ook werken met be weging en mimiek. Uitstralen wat je zingt en dat gaat makkelijker als je in het Nederlands zingt. Niet ie- dereeji beheerst Engels even goed." Aan elke nieuwe show wordt met eindeloos geduld gewerkt. Drie jaar lang om precies te zijn. „De laatste show hebben we november 2009 opgevoerd." De productie Rond gaat 26 okto ber 2012 in première. De Mythe in Goes als speellocatie vond het cir ca 50 leden tellende koor iets te hooggegrepen. De studio van Zee- landNet in Kamperland (ook geen kleintje trouwens) leek een passen der plek te zijn. Daar voert Popwa ve volgend jaar drie dagen achter elkaar de nieuwe show op, waarbij de laatste middag een uitvoering wordt voor speciale doelgroepen. ie\\eiopde^c 1 \e hiQÏ amses Shaffy - |n hemel blauw met iijn wolkentorens, manen en p' In het verlaten van Schouwen-Dui veland ziet Beenen geen pro bleem. „Nee, leuk juist." Ook diri gent, repetitor en een aantal koor leden zijn afkomstig van elders. Zij reizen wekelijks af naar het multi functioneel centrum in Zierikzee voor repetities. En nu en dan voor optredens. Buiten de grote shows treedt het koor (met het nieuw in gestudeerde repertoire) met enige regelmaat op. Na het Zangersfesti val volgt bijvoorbeeld op 19 okto ber een benefietvoorstelling in zorgcentrum De Wieken in Zierik zee. Het gaat om een optreden door Mieke van der Jagt zierikzee - De CareClowns breng en woensdag 21 september een be zoek aan ouderen met dementie in verpleeghuis Cornelia in Zierik zee. De stichting CareClowns, zusje van de stichting CliniClowns, maakt een 'Tournee van de Lach' langs twaalf zorginstellingen in het land. Met deze actie vragen zij - samen met bekende Nederlan ders ais Astrid Joosten, Willeke Al bert! en Sandra Reenter - aan dacht voor het isolement van de menterende ouderen en voor de CareClowns zelf, die zich inzetten om deze mensen een vrolijk mo ment te bezorgen. GOES - ZLM Verzekeringen kan de fruitteelt in Zeeland van dienst zijn door alle claims van hagelscha- de op een kaartje uit te zetten. Als dat over een langere periode ge beurt, kan dat de invloed van ha- gelkanonnen op de omgeving dui delijk maken. Fruitteeltvoorman Rinus van 't Westeinde (NFO) zou blij zijn met dergelijk aanvul lend onderzoek, want de fruitte lers zelf houden alleen de effecten in de boomgaarden bij. Hét is niet ondenkbaar dat de kanonnen ook hagelschade in de buurt van de boomgaarden voorkomen. Omdat de dekkingsgraad van ZLM Verze keringen vooral bij auto's in Zee land zo hoog is, kan met een paar simpele handgrepen een beeld worden gekregen van waar bij eike zware hagelbui de klappen vallen. In kaart gebracht met de posities van de hagelkanonnen, kan dat fruittelers en verzekeraars heel wat duidelijk maken. Marinus Schroever, directeur verze keringen bij de ZLM, is nog niet aan zo'n onderzoek toe. „Eerlijk ge zegd heb ik de indruk dat de hagel- calamiteiten alleen maar toene men. Of dat door de klimaatveran dering komt of door wat anders, weet ik niet. Ik heb vooral ver stand van verzekeren." André Raas uit Heinkenszand heeft in het afgelopen weekeinde zijn kanon afgeschoten en heeft geen hagelschade. „Best mogelijk dat het sowieso niet gehageld zou hebben, maar er is ons veel aan ge legen om dat te weten te komen. Met de knallen mengen we luchtla gen en ik heb de indruk dat blik sem niet meer op de grond inslaat, maar in hogere lagen ontlaadt." Rinus van 't Westeinde: „De zwa re buien vielen deze keer in Zeeuws-Vlaanderen. De enige Zeeuws-Vlaamse fruitteler met een kanon, bij Hulst, had geen ha gelschade."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 66