Zeeland PZCU Actie voor behoud van dorpshuizen Actie schoenmaatjes SCHOUWEN-DUIVELAND 26 en 27 27 STRATEGISCHE VISIE Inwoners Schouwen-Duiveland moeten zelf van zich laten horen Kop van Vrouwe van de Toren is er af Lood gestolen almanak Obstakel Popwave tilt tipje sluier op van nieuwe show Rond Vrijdag 16 september 2011 Waterschap heeft alternatief voor Bruse Polder Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Esme Soesman NOORDWELLE - Dorpshuisgebrui kers komen in actie om het be houd van dorpshuizen op Schou wen-Duiveland voor de toekomst veilig te stellen. Sinds gisteravond is een petitie in omloop. Ook wordt nagedacht over eventueel andere acties waar mee tijdens de raadsvergadering van 3 oktober een vuist kan wor den gemaakt richting gemeente. De gebruikers vrezen, aangestuurd door de Stichting Dorps- en Ge meenschapshuizen Schou wen-Duiveland (SDGSD), dat het voortbestaan van de dorpshuizen door de inhoud van de gemeente lijke strategische visie Tij van de Toekomst - die in de oktoberraad op de agenda staat - in gevaar komt. Daarin wordt onder meer gerept van het niet langer subsidië ren van gebouwen maar alleen nog van maatschappelijke doelstel lingen in het kader van leefbaar heid. „We verwachten dat veel acti viteiten buiten de subsidiecriteria vallen, dat de exploitatie verder on der druk komt te staan en dat dat tot een verdubbeling óf zelfs ver drievoudiging van huurprijzen zal leiden", schetste coördinator Jan Lagendijk van SDGSD het zwarte scenario. De stichting heeft een reeks van drie bijeenkomsten be legd om met gebruikers, dorpsra den en inwoners van gedachten te wisselen over de mogelijkheden het tij te keren. „We willen niet achteraf zeggen: we stonden erbij en keken ernaar. Maar het zijn de mensen zelf die in actie moeten komen. Wij kunnen alleen maar faciliteren." Onder meer door het beschikbaar stellen van een petitie (via www.stichtingdorpshui- zen.nl), waarin de gemeenteraad wordt verzocht het 'behoud én voortbestaan van de dorpshuizen' in Tij van de Toekomst op te ne men. Daarnaast worden mensen opgeroepen naar één van de bij eenkomsten (op 20 en 21 septem ber te komen om mee te praten. De Stichting Dorps- en Gemeen schapshuizen is in 2009 op ver zoek van de gemeente aan de slag gegaan. Sinds die tijd is het gemid delde tekort van de 14 dorpshui zen die de stichting beheert ge daald van 50.376 naar 48.393 euro. De huuropbrengst heeft in diezelf de tijd een stijging van 11.960 tot 16.298 euro doorgemaakt. „Onze missie is dat het dorpshuis betaal baar moet blijven. Maar dan moe ten we die kans wel krijgen." sche Spelen Zierikzee verkast naar het plein Toren in premiere. Een verhaal waarin de braken ditmaal. Maar er waren wel beeldpro- voor de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Cister- bouw van de Dikke Toren centraal staat. De jecties op de kerkmuren. Het openluchtspel avond ging tegen die monumentale achter- vuren, fakkels en optochten in de verte die de wordt nog opgevoerd op 16, 17, 22, 23 en 24 grond de jongste productie De Vrouwe van de historische spelen tot nu toe kenmerkten, ont- september. foto Ronald den Dekker *.r wem rrggaasgsggn11 u it im issaniiiai ZIERIKZEE - Na de afgelopen jaren achtereen volgens op het Kraanplein bij de Oude Haven en het Havenplein te hebben vertoefd, zijn de acteurs en actrices van de Stichting Histori- mBms^^ssmmamMiïmgmsBsvmimsmaffiSMsgsmaBssss&BasaBm BURGH-HAAMSTEDE - De actie schoenmaatjes is weer van start ge gaan. Schoolkinderen wordt ge vraagd een schoenendoos te versie ren en te vullen met spulletjes voor kansarme kinderen in Afrika, Azië en Oost-Europa. In de schoe nendozen kunnen bijvoorbeeld 1 schoolspulletjes, zoals een schrijf- blokje, pennen of stiften en na- L tuurlijk speelgoed. De kinderen kunnen individueel meedoen of via de school, kerk, bedrijven, kin deropvang of vereniging. Individuele deelnemers kunnen zich opgeven via www.edu- kans.nl/schoenmaatjes. Iedere deel nemer krijgt bericht wie de schoe nendoos heeft gekregen. De actie schoenmaatje is een project van Edukans. Een ontwikkelingsorgani satie die zich richt op onderwijs. VLISSINGEN - De Politie Zeeland heeft gisterochtend rond tien uur twee mannen aangehouden in de Schuitvaartgracht in Vlissingen. De twee - 20 en 36 jaar oud - wor den verdacht van het stelen van lood uit leegstaande woningen aan de Schuitvaartgracht. Tevens 'zijn er enkele tassen met lood aangetroffen in de Schuit vaartgracht en in beslag genomen door de politie. Ze rijdt graag mee met de fotograaf, die verslaggever van Schouwen-Dui veland. Wel zo gemakkelijk, dan kan ze onderweg nog wat telefoon tjes plegen. Een klein bezwaar is al leen de enorm grote auto. Het kleine gestalte van de verslaggever zorgt voor moeilijkheden met de instap. Defotograaf is zich daarvan bewust en wilde eens extra galant zijn. Nee, Tip? redactie@pzc.nl ze hoefde niet door de brandnetels in de auto te klauteren na een klus. Hij draaide eerst wel even. Zo gezegd zo gedaan, al moest hij daarvoor wel een berm doorploegen. Trots stond hij na die moeilijke manoeuvre op het asfalt stil. De verslaggever zucht te stilletjes. Inderdaad, geen brandne tels, maar nu wel een enorme hoop vette klei waar ze doorheen moest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65