'Eenzaam ben ik niet, 28 Iceland plissé duette Schrikbeeld: Auto's vol met illegaal vuurwerk 'Borsele in trek bij toerist' Akkoord over verhuizing van supermarkt in Sint-Annaland rol vouw- gordijnen Sloepenrace www.binnenuit.nl Iconenzegening www.binnenuit.nl Varenna Italiaanse keukens www.binnenuit.nl Emilienne Driesen en pastoor Christiaan Verstraete spelen levensecht de hoofdrol in de film De Engel van Doel. Verstraete is december 2006 overleden, maar hoe vergaat het Emilienne? vrijdag 16 seDtemoer 2011 door Emile Calon middelburg - Ik moet er niet aan denken wat er met al die bestelau to's kan gebeuren die volgepropt met vuurwerk over de wegen rij den, zei officier van justitie I. Koopmans gisteren tegen vier mannen uit Vlissingen en Oost-Souburg. Ze stonden terecht voor de handel in illegaal vuur werk. Volgens de officier kochten ze het in België en verhandelden het in Nederland, zo vertelde ze tijdens de rechtszaak tegen de vier. De politie had al lang een van hen op het oog. Deze man ver moedde ook dat agenten hem op het spoor waren want hij liet zijn klanten weten dat ze via de tele foon heel voorzichtig moesten praten. De politie zette fors in om hem te kunnen betrappen. Niet alleen werd zijn telefoon getapt maar ook was er een peilzender onder zijn auto geplakt en werd hij in de gaten gehouden door een ob servatieteam. Op 18 december 2009 werd hij aangehouden. Hij had toen onder andere twintig grote rollen Chinees vuurwerk bij zich. Ook bij hem thuis lagen de nodige kilo's. Na die aanhouding ging de politie verder speuren en kwam zo heel wat meer handel aren en afnemers op het spoor. Een van de verdachten vertelde kortgene - De Nederlandse top van het sloeproeien verzamelt zich morgen in Kortgene om deel te ne men aan de twaalfde editie van de - Veerse Meer Sloepenrace. De eer ste start vindt om 14.00 uur plaats in de voormalige landbouwhaven. Om 21.00 uur vindt de vloot- schouw plaats met als thema Pira tes of the Carribean. 's Avonds is er een roeiersbal met de band No-Point. 'S-heerenhoek - Pater Paul Vanluf- felen zegent morgen veertig ico nen in de roomskatholieke kerk van Middelburg. Dat gebeurt tij dens een byzantijnse viering, die om 19.00 uur begint in de Heilige Willibrorduskerk. De iconen, die volgens de byzantijnse rituelen worden gezegend, zijn ook te be zichtigen voor bezoekers van de dienst. Het Tjoedakoor luistert de viering muzikaal op. gisteren tegen de Middelburgse rechters dat het vuurwerk dat bij hem thuis lag een restpartij was van de jaarwisseling. Hij had op 1 januari alles in een doos gedaan en opgeborgen. Deze Vlissinger was enkele jaren daarvoor al eens veroordeeld voor handel in ille gaal vuurwerk en hij zei dat hij zijn lesje wel had geleerd. De offi cier wees er echter op dat uit de administratie van een vuurwerk groothandel in Kapellen (B) bleek dat op naam van zijn bedrijf veel was gekocht. Volgens de Vlissin ger gebruikten tal van mensen de naam van zijn bedrijf en was er bij die groothandel geen enkele controle. „Er moest geen enkel be wijs worden getoond", vulde raadsman E. Smit aan. Omdat de mannen al geruime tijd geleden werden betrapt, wil de de officier tegen hen geen on voorwaardelijke celstraffen eisen. Tegen drie eiste ze een werkstraf van 240 uur en drie maanden voorwaardelijk. De vierde man moet van haar 120 uur werk en zes weken voorwaardelijk krijgen. Smit vond de eis van 240 uur voor zijn cliënt veel te hoog. Hij wees naar de veroordeling van een vijfde verdachte, die eerder be straft is met een werkstraf van 105 uur terwijl hij bekende veel ille gaal vuurwerk te hebben ver kocht. Uitspraak 29 september. goes - Steeds meer recreanten be zoeken Zuid-Beveland. De VW Zuid-Beveland en Tholen meldt een stijging van twintig procent in het aantal geboekte vakanties in 2010 ten opzichte van het jaar er voor. Een belangrijk aandeel van de groei wordt toegeschreven aan twee Borselse attracties. De door de ANWB uitgeroepen beste dagat tractie van Zeeland, Berkenhof Tropical Zoo en het goed bezochte museum Stoomtrein Goes-Borse- le. Ook de bijdrage en inzet van de Regio VW, Regionale groep Re creëren in de Bevelanden en Ener giek Borsele hebben bijgedragen aan deze positieve ontwikkeling. De Borselse wethouder Conny Miermans is verheugd over de cij fers. „Het is bijzonder dat onze re gio in tegenstelling tot de bekende toeristische gebieden in Zeeland een groeiend aantal bezoekers kent. Het benadrukt de inzet die gedaan wordt om de schoonheid en aantrekkelijkheid van Borsele kenbaar te maken bij het grote pu bliek." VLAAMSE ASTERIX Emilienne Driesen in haar straat in Doel. „Toen ik de film voor het eerst zag, hield ik de handen voor m'n ogen. door Rob Paardekam sint-annaland - De gemeente Tholen en uitbater Bram Gunter van de ciooo in Sint-Annaland hebben een akkoord bereikt over de verhuizing van de supermarkt. De nieuwe supermarkt, die iets groter wordt dan de huidige, moet aan het havenplein komen. Ge meente en uitbater hebben jaren onderhandeld over de verplaat sing. De moeilijkheid zat hem vol gens wethouder Frank Hommel niet in het geld. De gemeente koopt het huidige pand en betaalt wat het waard is, niet meer. „Het probleem was dat Gunter ver regaande zekerheid wilde over en kele randvoorwaarden. Hij wil ze ker weten dat hij de nieuwe super markt kan bouwen voor het be drag dat de gemeente betaalt." Omdat de gemeente graag tot over eenstemming wilde komen, is ze verder gegaan dan gebruikelijk is. Zo heeft de welstandscommissie zich vooraf al gebogen over het nieuwe pand. Op die manier kan Gunter later niet met een negatief advies worden geconfronteerd, waardoor hij weer een nieuw plan moet maken en op kosten wordt gejaagd. Verder zijn afspraken ge maakt over onder meer het aantal parkeerplaatsen en een gladde overgang van de oude naar de nieuwe supermarkt. „Gunter wil de zeker weten dat de bestaande winkel goed kan blijven door draaien als de nieuwe wordt ge bouwd", stelt Hommel. „Daar zijn afspraken over gemaakt." De wethouder zegt blij te zijn dat na jaren eindelijk overeenstem ming is bereikt. Hij benadrukt dat de gesprekken de laatste tijd in har monie zijn verlopen. Bram Gunter zal in de nieuwe su permarkt overigens geen uitbater meer zijn. De familie Gunter bouwt het pand en blijft eigenaar, maar binnenkort krijgt de Ciooo een andere exploitant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58