Vrouwen made by vmbo-k Borsele bezuinigt effectief zeeland 127 Kortgeens ijsfeest gaat toch door Oranje Fonds steunt dorpshuis Vijverzicht Squaredansen in wijkcentrum De Spinne Klavierconcert van Steven Devine vrijdag 16 september 2011 De vensters in het seinhuisje van de „Vrouwen zijn goed in verfijnde houtbewerking. Maar als een Zeeuws meisje stoomtrein te Hoede- thuis zegt dat ze de bouwtechniek in wil, is dat als vloeken in de kerk. Veel kenskerke zijn ook hoogwaardige bedrijven will graag vrouwen in dienst." van de werkplaats. Leermeester Nico de Reiger met derdejaarsleerlingèn Bouwen, Wonen en Interieur Niek Harink (midden) en Maikel Weststrate. foto Willem Mieras BORSSELE - De Stichting Dorps huis Vijverzicht in Borssele heeft 30.000 euro gekregen van het Oranje Fonds. In combinatie met donaties en/of hulp bij de werk zaamheden van Total Nederland in Nieuwdorp, het personeel van Heerema te Vlissingen, Paree Elek tra in 's-Heerenhoek en R&B Wo nen in Heinkenszand, kan nu de multifunctionele ruimte binnen het gebouw fors worden uitge breid. Hierdoor kunnen er nog meer activiteiten worden ont plooid voor de lokale bevolking. Het Oranjefonds is het grootste na tionale fonds op sociaal gebied. Per jaar besteedt het 32 miljoen eu ro door Frank Balkenende heinkenszand - Vanaf 2015 per jaar drie miljoen minder uitgeven. Het is de gemeente Borsele al bijna gelukt. Van de bezuinigings opdracht is 2,5 miljoen euro inge vuld. Alleen: Prinsjesdag kan vol gende week dinsdag weer roet in het eten gooien. Rijksgeld - de zogeheten uitkering uit het Gemeentefonds - vormt de grootste hap van gemeentelijke be grotingen. Zet de rijksoverheid het mes in gemeentelijke budgetten, dan heeft dat meteen een enorme impact. In Borsele bedraagt de rijksbijdrage 18 miljoen euro op een begroting van 45 miljoen eu ro. „Den Haag heeft dus grote in vloed op de financiële positie van gemeenten", zegt wethouder Mar- ga Vermue. Hoewel de bezuinigingsoperatie prima loopt en de gemeente geen forse schulden heeft, is het afwach ten wat gemeenten verder voor de kiezen krijgen. Zo zal de in 2013 in te voeren Wet werken naar vermo gen, waarin de bijstand, sociale werkvoorziening en uitkering voor jong gehandicapten wordt sa mengebald, een bezuiniging voor gemeenten betekenen. Re-integra- tiebudgetten worden soms gehal veerd. En op de Wet Maatschappe lijke Ondersteuning (WMO), een taak die ooit door het Rijk naar ge meenten is geschoven, moet de ge meente nu al toeleggen. Die reser ves zijn echter een keer op. „In elk geval weten we met de kennis van nu dat we'qua bezuinigingen op koers liggen", zegt Vermue. Borsele heeft eerder al de onroe- rendzaakbelasting verhoogd om meer geld binnen te halen. Ook wordt flink gesnoeid: van perso neel tot krantenabonnementen. Een half miljoen euro aan bezuini gingen moet (tot 2015) nog wor den gerealiseerd. In elk geval wil Botsele binnen Zeeland een eerlijk ere verdeling als het gaat om brandweerzorg bij calamiteiten in de tunnel, de kerncentrale en be drijven in het Sloegebied. „We zijn per inwoner daar 98 euro aan kwijt, terwijl het Zeeuws gemid delde op 75 euro per inwoner ligt." GOES Squaredansclub De Deltaswingers houdt op vrijdagavond 23 en 30 sep tember open huis in wijkcentrum De Spinne in Goes. Op deze avonden kunnen belang stellenden de eerste beginselen van het squaredansen aanleren. Maatgevoel is daarvoor niet nodig. Luisteren en kunnen lopen op country- en westernmuziek is ge noeg om het dansen te kunnen le ren. Mensen mogen alleen of met part ner komen. Aanvang 20.00 uur. MIDDELBURG De Britse klavierspeler Steven Devi ne geeft vandaag een concert in de Doopsgezinde Kerk in Middelburg aan de Lange Noordstraat op uitno diging van de stichting Incanto. De musicus brengt een recital op pianoforte. Centraal in het pro gramma staan de pianosonates van Joseph Haydn. Het klassieke concert begint om 20.00 uur. Kaarten zijn verkrijg baar bij de entree van de kerk. GESLAAGD WSÊÊÊÊÊÊÊM Robert-Jan Slager (oud-leerling van het Goese Lyceum) is op 23 au gustus cum laude afgestudeerd als Master of Science in Theoretical Physics. Met ingang van 1 oktober a.s. is hij aangenomen als promo vendus aan de Faculty of Science, Leiden Institute of Physics. Aan het OdyZee College Goes is na een herexamen havist John de Winter uit Heinkenszand geslaagd. kortgene - - De provincie mag een lelijke streep door de rekening hebben gehaald door subsidie te weigeren, maar komende winter heeft Kortgene drie dagen lang een heuse ijsbaan, met vrolijke ac tiviteiten daaromheen. Dat beloven De Gangmakers, de activiteitencommissie van Kortge ne. Dinsdag besliste het college van Gedeputeerde Staten negatief op de aanvraag voor een bijdrage van drieduizend euro voor het Open Zeeuws Kampioenschap Dweilorkesten. De redenen van GS - aanvraag buiten de termijn, boekhouding en argumentatie niet helder genoeg - riep onbeha gen op bij sponsoren, merkte Step- han van Belzen. Hij hoopt dat die zich niet terugtrekken. „Misschien dat we iets minder bands kunnen uitnodigen voor zaterdag 17 decem ber, de dag dat we de dweilkam- pioenschappen hebben gepland. Maar de ijsbaan komt er. Daar heeft de gemeente Noord-Beve land al 2500 euro voor toegezegd. En we hebben voor de vrijdaga vond 16 december een mooi pro gramma. We zijn de Gangmakers, wij geven niet op." De baan wordt gelegd op het grasveld naast het schoolplein van basisschool De Zuidvliet. Vrijdag overdag zijn de basisscholen welkom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 57