zeeland 131 kleine school simpeler Samenwerking is het sleutelwoord fiïf automondo Groeiende onzekerheid alternatief Hedwige Man ontkent diefstal die samengaan tegengaan vrijdag 16 september 2011 Het kabinet heeft daar dus naar ge luisterd. Minister Van Bijsterveldt erkent dat het geld dat kleine scho len nu krijgen als ze samengaan onvoldoende is. Ze onderzoekt of schoolbesturen meer geld kunnen krijgen om de fusie van kleine scholen verantwoord vorm te ge ven'. Ze kijkt daarbij ook naar de kleine scholentoeslag. „Dit is een behoorlijke duw in de rug voor het behoud van kwalita tief goed onderwijs in krimpgebie- den", reageert Marga Vermue. De wethouder van Borsele is ook woordvoerder namens gemeen ten, provincie en scholen op dit onderwerp. „We moeten uiteraard nog afwachten wat uit het onder zoek komt. Maar duidelijk is wel dat de minister het probleem on derkent en bereid is een oplossing te zoeken. Dat is het eerste succes van een gezamenlijke lobby van ge meenten, provincie en scholen richting Den Haag. Daar ben ik heel blij mee." Minister Van Bijsterveldt heeft toe gezegd de onderzoeksresultaten voor het eind van het jaar naar de Kamer te sturen. Dan ook zal ze aangeven welke maatregelen het kabinet wil nemen. door René Schrier middelburg - De mist rond de vraag wat de Europese Commissie vindt van het alternatief van staats secretaris Henk Bleker (CDA, na tuur) voor de ontpoldering van de Hedwigepolder is weer wat dikker geworden. Eurocommissaris Janez Potonik (Milieu) heeft op vragen uit het Europarlement over het na- tuurherstel in de Westerschelde ge antwoord dat de Nederlandse rege ring is gevraagd ervoor te zorgen dat haar voorstellen wetenschappe lijk voldoende zijn onderbouwd. GL-Europarlementariër Bas Eijk- hout leidt daar uit af dat Europa wil dat Nederland opnieuw onder zoek doet naar het alternatieve plan, dat onder meer uitgaat van de ontpoldering van de Schorer polder en een deel van het Welsin- gegebied bij Ritthem. Blekers woordvoerder Thijs van Son leest Potoniks antwoord heel anders: „Voor de zomer stond in de Belgische krant De Standaard een weinig lovend stuk over ons al ternatieve plan. De commissaris heeft gevraagd hoe we dat artikel wogen. De staatssecretaris is er in een uitgebreide brief op ingegaan. Daarmee is de kous af, zowel voor de Eurocommissaris als voor de staatssecretaris." Tweede Kamerlid Liesbeth van Tongeren van GL gaat Bleker om verduidelijking vragen. goes - Als je Zeeland of zelfs Ne derland op een geslaagde manier in de markt wil zetten kan dat al leen met samenwerking. Eén branche of sector is daar te klein voor. Het lukt alleen als de muren tussen de verschillende hokjes en sectoren worden geslecht. Dat vertelde gistermiddag de direc teur van het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen, ]os Vranken. Hij hield zijn inleiding op een lunchbijeenkomst van het departement Zeeland van de Maat schappij voor Nijverheid en Han del in de Goese Golf Aan de hand van cijfers uit een rapport over inkomend toerisme in Nederland maakte Vranken dui delijk dat Zeeland het nog niet zo slecht doet. Maar er zitten wel en kele addertjes onder het gras, ver telde hij. Zo is één enkele organisa tie of zelfs een enkele provincie te klein om zich in het buitenland goed te positioneren. Dan moet juist over sectorale, bestuurlijke en geografische grenzen heen geke ken worden. Uit de cijfers in het rapport blijkt dat het aantal buitenlandse toeris ten dat de laatste jaren Zeeland be zoekt, percentueel sneller stijgt dan landelijk. De stijging bedroeg 2 procent de laatste jaren. Maar een van de gevaren voor Zeeland is dat dat de buitenlandse bezoe kers voor het belangrijkste deel slechts uit twee landen komen: Duitsland (66 procent) en België (25 procent). Slechts 2 procent van de buitenlandse toeristen is bij voorbeeld afkomstig uit Engeland, terwijl dat landelijk op 14 procent ligt. Landelijk gezien gaat de voorkeur van de buitenlandse toerist uit naar verblijf in een hotel. Maar in Zeeland nemen campings en bun galowparken ongeveer tweederde van het aantal overnachtingen voor hun rekening. Qua besteding zit de toerist vol gens Vranken aan zijn maximum. Wat volgens hem nog wel kan groeien is het aantal vakanties. Vooral korte hotelvakanties is een fenomeen dat groeit. En daar lig gen volgens hem ook kansen voor Zeeland. De hotelsector moet niet op zichzelf proberen de toerist naar Zeeland te trekken. Daar kun nen de slechtweervoorzieningen, de steden en de horeca ook een steentje aan bijdragen. Aan het slot stond Vranken even stil bij het initiatief Love.Hol- land.com op internet. Zeeland le vert daarvoor veruit de meeste fo to's (1300) met Zuid-Holland als tweede echter met slechts 300 fo to's. den haag - Een 27-jarige vrachtwa genchauffeur uit Zaamslag ontken de gisteren in hoger beroep dat hij ooit met een gestolen tankpas dui zenden liters diesel heeft getankt bij een tankstation aan de Drie- schouwen-Zuid in Axel. Hij wil dan ook uit onder de zeven weken celstraf die hem in 2010 zijn opge legd door de rechter in Middel burg. De aanklager van het hof was aller minst van plan om de verdachte te gemoet te komen. Volgens hem staat vast dat de vrachtwagenchauf feur wel degelijk wist dat de tank pas waarmee hij een kleine 2900 li ter diesel heeft getankt toebehoor de aan het Axelse schoonmaakbe drijf HE Cleaning BV. Op video beelden van het tankstation is vol gens de aanklager te zien hoe de verdachte niet alleen zijn vracht wagen voltankt, maar ook twee personenauto's. Advocaat mr. A. Sol zegt zijn cliënt maar éénmaal op video te herken nen als hij diesel aan het tanken is voor een vriend die ergens verder op staat. Het tanken vindt plaats in het volle daglicht en met de naam van het bedrijf van zijn cliënt in koeienletters op de vracht wagen. Sol gaf verder aan dat voor zover hij kon nagaan er in totaal maar liefst zeventien keer is ge tankt met de gestolen pas, moge lijk dus ook door anderen. wanverhouding in financiële steun voor Middelburg en Terneuzen. Zeeuws-Vlaanderen hoort toch bij Zeeland? Ton Overbeek Churchilllaan 1060, Terneuzen Column De krant brengt het nieuws zoals, het er in de wereld aan toegaat. Over het algemeen is dat vervelend of slecht nieuws, waar je niet vro lijk van wordt. Daarom ben ik blij met de co lumns die geschreven worden door verschillende journalisten die deze naar waarheid of halve waar heid hebben geschreven en natuur lijk met een knipoog. Zo lees ik iedere morgen de co lumn in de krant, met een glim lach weliswaar, want wat is er nog mooier en leuker om te lezen over een vriendenboekje, bedrog, Lo- bith en nieuws? Ik ben benieuwd waar ik morgen ochtend weer vrolijk van word. Elly van der Bliek Zeemanserve 30, Vlissingen Griekenland Duitsland en Frankrijk doen er al les aan om Griekenland niet failliet te laten gaan. Eerst MOET Griekenland mee in de eurozone,- naar nu blijkt hebben de toenmalige verantwoordelijken zitten slapen. En nu MAG Griekenland niet fail liet gaan, ja nu moeten de politici ten koste van de belastingbetaler in de zogenaamde rijke landen hun gelijk halen. De dames en heren struikelen over elkaar heen. Ie kunt het zo gek niet bedenken of ze hebben er een me ning over, ze verdienen een rede lijk zakcentje daarmee en hoeven verder niets te kunnen of te weten. In de categorie veel geschreeuw, weinig wol, komen de meeste het best tot hun recht. Ze willen het parlement meer macht geven, om landen die met hun begroting uit de pas lopen 'te straffen' maar Duitsland en Frank rijk hebben zich nog nooit ergens iets van aangetrokken, dus dat zul len ze nu ook niet doen. A. de Waele H. Dunantstraat 20, Koewacht ALLEEN IN SEPTEMBER: PANDA ACTIVE ITALIA 8.945, AUTOMONDO ACTIEPRIJS €7.490,- Gemiddeld brandstofverbruik: 4.8 1/100 km (1 op 20.8). C02:110 g/km. Fiat. De laagste gemiddelde C02-urtstoot van Europa.' Prijs incl. BTW. excl. afleveringskosten en verwijderingsbijdrage. Actie loopt lol en met 30 september 2011 (uiterste registratie datum 31 december 2011Niet in combinatie met financieringsacties De afgebeelde auto kan afwijken van de daadwerkelijke uitvoering Vraag naar de voorwaarden Voordeel is gebaseerd op Active Italia 150 pakket Bron JAT0 Dynamics Gebaseerd op de volumegerelateerde gemiddelde C02-uitstoot (g/km) van de best verkochte Europese automerken in 2010. www.automondo.nl makers overhandigde die aan direc- voor de verdubbeling van de zuidelij- teur Eric de Ruijsscher van H4A. het ke tunnelweg. De nieuwe vierbaans- was de laatste schakel in het tunnel- weg moet voor de zomer volgend wegenstelsel en ook het startsein jaar gereed zijn. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 51