op Tokyo tv: 281 zeeland Ossenisse 'wraakt' ambtenaar Sumo plissé duette Afasiecentrum geopend in Zeeuws-Vlaanderen rol vouw- gordijnen HEKKEN Dorpsraad: 'Andere vertegenwoordiger' Bevrijdingsconcert www.binnenuit.nl Asiel houdt sponsortocht in De Braakman Bieren en kazen proeven tijdens derde Hulster Trappisten-feest www.binnenuit.nl Varenna Italiaanse keukens www.binnenuit.nl vrijdag 16 september 2011 door Esme Soesman Ze komen vandaag zes man sterk naar Zierik- zee. Een Japanse film ploeg met onder meer twee cameramensen, een verslag geefster en zelfs een tolk, meldt Ton de Koning uit Zierikzee. Nu is Sumo niet de enige Japanse hond - en ook niet de enige tosa - in Nederland of zelfs Zierikzee. Dat hij voor deelname aan het Ja panse tv-programma is benaderd, heeft volgens zijn baasje vooral te maken met zijn 'werktitel'. De Ko ning doelt op het (landelijk erken de) UV-diploma dat Sumo okto ber 2008 in Amsterdam heeft ge haald via de vereniging van fok kers en liefhebbers van Duitse her dershonden. Het gaat om een door Sheila van Doorsselaer ossenisse - De dorpsraad van Os senisse wil dat het provinciebe stuur de ambtenaar die de hekken kwestie van Ossenisse behandelt, vervangt. De belangen van de ge dupeerden worden door de betrok ken ambtenaar niet naar behoren behartigd, stelt de dorpsraad. Hoewel de kwestie van de hekken op de zeedijk bij Ossenisse al twee jaar speelt, wordt de afsluiting van daag voor het eerst behandeld in de Statencommissie Ruimte, Ecolo gie en Water. De WD, Partij voor Zeeland, de PvdA en het CDA heb ben hier enkele maanden geleden nadrukkelijk om gevraagd. De dorpsraad van Ossenisse maakt van de gelegenheid gebruik de commissie toe te spreken. Jos de Schepper zal daarin namens de dorpsraad de behandelend ambte naar 'wraken'. De dorpsraad is gaandeweg het juridische getouw trek rond het gedeeltelijk openstel len van het Puttestrandje, de pie ren en de dijkvakken het vertrou wen in hem kwijtgeraakt. Momenteel is het wachten op de behandeling van de Raad van Sta te op het beroep van de Vogelbe scherming tegen de gewijzigde na- terneuzen - Stichting Dierenasiel Zeeuws-Vlaanderen houdt zondag een sponsorwandeltocht voor hon den en hun baasjes in het natuur gebied bij De Braakman. Er is keu ze tussen 5 en 10 kilometer. Deelnemers kunnen zich laten sponsoren via het deelnameformu lier op www.dierenasielterneu- zen.nl. De opbrengst gaat naar de verbetering van de dierenverblij ven. Wie het meeste sponsorgeld binnenbrengt, krijgt een prijs. Wie geen sponsorgeld meebrengt, betaalt 7,50 euro deelnamekosten. Aanmelden via 0115-613814 of door te mailen: wandeling4asiel@ dierenasieltemeuzen.nl. tuurvergunning en het openstel len van de dijk. De bewuste ambte naar is verantwoordelijk voor het verweerschrift van de provincie te gen de Vogelbescherming, maar volgens de Snisser dorpsraad geeft het verweerschrift juist handvat ten voor een succesvol beroep van de vogelbescherming. De Schepper: „Verkeerde voorstel lingen van zaken door de Vogelbe scherming worden niet weerlegd in het verweerschrift, er is geen toename aan recreatiedruk en de provincie gaat in het verweer schrift niet voldoende in op haar overwegingen om tot een gewijzig de (en dus soepeler) vergunning te komen." Het steekt de dorpsraad dat de ambtenaar niet bereid is aanvullin gen op het provinciaal verweer schrift naar de RvS te sturen on der het mom dat het hiervoor te laat is. De Schepper: „Hij is ge woon niet bereid mee te werken aan de verdediging. Onze advo caat, vroeger werkzaam bij de RvS, stelt dat aanvullingen wel kunnen worden verzonden." Be halve de vervanging van de ambte naar wil de dorpsraad dan ook dat het verweerschrift alsnog wordt aangepast. hulst - In Hulst wordt op 24 en 25 september het derde Hulster Trap pisten weekend gehouden. Meer dan dertig horecazaken presente ren zich dan met allerlei acties rondom Trappisten- en Abdijbie ren. In een aantal restaurants wordt ge kookt met deze bieren en in het weekend zijn allerlei bijzondere ge rechten en menu's verkrijgbaar. In de cafés worden er promoties ge houden rondom een specifiek bier. Bij een achttal stands in Hulst kan tussen 12.00 en 18.00 uur gratis ge proefd worden van biertjes. In de Gentsestraat staat een stand met louter Trappisten- en Abdijkazen. Bierliefhebbers kunnen een stem pelkaart kopen. Voor 12,50 euro kunnen ze dan tien verschillende bieren gaan proeven. Er is keuze uit 22 soorten die worden getapt in evenzovele bedrijven. Wie een kaart koopt krijgt een proefglas ca deau en wie tien verschillende bie ren proeft, krijgt ook nog een aan denken. De opbrengst van de stempelkaar ten komt ten goede aan Maximili- aan van Hulst, die tijdens de ves- tingdagen gepresenteerd is als eer ste Hulster Reus. De stichting 'Reus Hulst' is hard op zoek naar een partner voor Maximiliaan. De filmploeg komt opnamen ma ken van Sumo, een zevenjarige hond van het ras tosa. De Koning: door Eugène Verstraeten terneuzen - Sinds deze week heeft ook Zeeuws-Vlaanderen een Afasiecentrum aan de Edisonstraat in Terneuzen. Het centrum stimu leert cliënten zelfstandig te functio neren. Het centrum in Terneuzen is het tweede Afasiecentrum in Zeeland en is iedere maandag geo pend van 10.00 tot 15.00 uur. Afasie kan iemand krijgen door een beroerte, hersenbloeding of ongeluk. Mensen krijgen dan in eens problemen met dagelijkse din gen omdat hun hersenen niet meer optimaal functioneren. Ie mand met afasie denkt dat hij of „Hij is de enige tosa met een werk titel. Hij heeft echt iets gepres teerd." Het gaat om een team van Tokyo TV dat een programma maakt over Japanse honden in an dere landen. „Hoe leven ze in Ne derland? Wat doen mensen er mee? Japanners zijn heel nieuws gierig. Twee jaar geleden zijn ze naar Nederland gekomen om een dierenambulance te filmen. Dat kennen ze niet in Japan. Geweldig vonden ze dat". zij het juiste zegt, maar de ontvan ger hoort iets anders. Het kan ook zijn dat iemand met afasie moeite heeft een andere te begrijpen of problemen heeft met lezen of schrijven. Het afasiecentrum begeleidt men sen die officieel zijn uitbehandeld. Samen met hun partners leren ze onder professionele begeleiding be ter te communiceren en actiever deel te nemen aan het sociaal een maatschappelijk leven. Ze leren be ter omgaan met hun handicap. Afasiecentrum Zeeuws-Vlaande ren is een initiatief van 't Gors en SVRZ. www.afasiecentrum.nl axel - Herdenkingscomité 4 en 5 mei Axel houdt vanavond een be vrijdingsconcert in De Halle in Axel. Om de band met Polen te bena drukken, is de honorair consul van de Poolse ambassade, Yvonne Marcheal, aanwezig, en treedt de Poolse band Kapela Banachy op. Die speelt volksmuziek uit de Kar paten. Het concert begint om 20.00 uur. Toegang is gratis. Sumo met baas Ton de Koning op de achtergrond.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 48