Zeeland PZC 5 P eidooi educatiecentrum Bierkaai Geen slaaphuisjes in 2012 ZEEUWS-VLAANDEREN 26 en 27 30 en 31 Van Tornado tot Suikerspin op kermis in Terneuzen Ruiming bij Zwarte Polder gaat door Zakkenroller in centrum Hulst Vrijdag 16 september 2011 Engel van Doel waakt over de resten van polderdorp Laatste schakel in de ketting opgegraven Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl HULST Stichting wil archeologische vondsten in Bierkaai en oude stadsarchieven onder één dak brengen door Eugène Verstraeten HULST - De archeologische vond sten in de Bierkaai en het oude Hulster stadsarchief moeten sa men ondergebracht worden in een educatief centrum. Daarvoor pleit de Stichting Bescherming Stadsge zicht Hulst. De stichting heeft ook al een loca tie op het oog, het al lange tijd leegstaande oude monumentale bankgebouw van de ING aan de Steenstraat. „Met name het kelder gedeelte met zijn kluizen schijnt bijzonder geschikt te zijn om de oude stadsarchieven te bergen ter wijl de diverse verdiepingen, vol gens ons, geschikt zijn om als ex positieruimte te dienen", schrijven voorzitter Jan Niesten en secretaris Jaap van Zijderveld aan het ge meentebestuur. Ze begrijpen dat er nogal wat vertimmerd moet worden, maar misschien wil de ING het project wel sponsoren, op peren ze. De stichting zegt 'namens velen' te spreken dat de vondsten die tij dens de werkzaamheden aan de Nieuwe Bierkaai boven komen niet naar depots elders moeten worden gebracht. Dat geldt ook voor de oude stadsarchieven. „Al les bij elkaar zijn het stuk voor stuk historische elementen waar velen van ons voor naar het bui tenland gaan om zoiets te zien, ter wijl Hulst het nu zo voor het grij pen heeft. Een belangrijk deel van onze Vlaamse geschiedenis wordt opeens zichtbaar en dat vraagt om actie." Volgens Niesten en Van Zij derveld mag het gemeentebestuur 'deze kans niet missen'. Ze willen dat de gemeente 'de boer opgaat' om fondsen 'aan te boren'. Wethouder Diana van Dam- me-Fassaert ziet wel wat in het idee om de vondsten in Hulst te houden. „We hebben ons daar nog niet in verdiept. We zullen daarover moeten praten met de provincie, want die is eigenaar van alles wat er uit de grond komt." De wethouder wijst er op dat Hulst al veel inspanningen doet om het cultureel erfgoed te behou den „We gaan een deel van de oude kademuren en trappen en een oud bruggenhoofd behouden. Ook de gevonden antieke schepen gaan we lichten." Ze denkt dat aan kopen van het ING-gebouw voor de gemeente geen haalbare kaart is. „Maar misschien zijn er moge lijkheden in het Landshuis, het museum of in het stadskantoor om vondsten te exposeren." TERNEUZEN - Weieens gehoord van het Lijn trekker-spel, de Speed-flip of de Big-one? Het zijn zomaar drie attracties op de kermis in Ter- neuzen. De kermis, op de Markt en het Stad huisplein, wordt vanmiddag om vier uur geopend door burgemeester Jan Lonink. Dat gebeurt in het Poffertjeskraam. Daarna maakt hij met een select gezelschap een wandeling langs de drieëndertig attracties. Er zijn grote bij, zoals de Booster en de Tornado, maar ook de simpele Boksbal en de Suikerspin staan er. De kermis draait door tot en met zondag 25 september. Woensdag zorgt de clown Desal- les voor extra vertier en de zaterdag 24 sep tember is er straatanimatie. Gisteren was de opbouw in volle gang. foto Mark Neelemans NIEUWVLIET-BAD - Het ruimen van alle explosieven en resten van bommen op het strand bij de Ver dronken Zwarte Polder in Nieuw- vliet-Bad gaat door. Het Rijk heeft het waterschap gevraagd de actie te coördineren. Dat zegt de Sluise burgemeester Jacques Suurmond. De gemeente Sluis maakte vorige maand bekend in gesprek te zijn met het Rijk en waterschap over een grote schoonmaak van de springputten. Dat heeft dus tot re sultaat geleid. Het gebied werd net na de Tweede Wereldoorlog gebruikt om onge- sprongen explosieven alsnog te la ten ontploffen. Daardoor zitten er scherven en, omdat de acties soms mislukten, complete bommen in de grond. Door de recente kustver- sterkingswerkzaamheden veran derde de stroming van de slufter en de zee, waardoor er de laatste ja ren steeds vaker explosieven naar boven komen. Dat leidde al een paar keer tot een afgesloten strand. HULST - Een vrouw uit Borgerhout (B) is woensdagmiddag in het cen trum van Hulst slachtoffer gewor den van een zakkenroller. De 24-ja- rige vrouw liep omstreeks drie uur door de Gentsestraat. Na enige tijd ontdekte ze dat ze van haar porte monnee was beroofd. Die ontdek king deed ze toen ze in een winkel wilde betalen. In de portemonnee zaten, behalve geld, ook verschil lende persoonlijke papieren. mmmataÊÊÊmmmmaaam OOSTBURG - De proef met slaap huisjes op het West-Zeeuws- Vlaamse strand vindt niet volgen de zomer al plaats. Dat zei wethou der Jan Schaalje woensdag in een commissievergadering. Volgens Schaalje heeft dat te maken met langlopende procedures. De mededeling leverde meteen bo ze reacties op van raadsleden Adri Rosendaal (Nieuw Gemeentebe lang) en Stan Lauret (WD). Die wezen erop dat de gemeenteraad tijdens de vaststelling van de strandnota, net voor de zomer, aangaf de proef met spoed te wil len uitvoeren. „Hier moeten we maar eens een stevig woordje over praten", vond Lauret. Die kans krijgt hij volgende maand, sprak de commissie af. Dan mogen B en W uitleggen wat er tot nu toe gedaan is met de af spraken die in de strandnota ge maakt zijn, onder meer over de .slaaphuisjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45