tegen Legia sport 135 Lendl-Edberg, een duel om van te smullen AZ heeft weinig moeite met Malmö, Twente blijft overeind bij Fulham EUROPA vrijdag 16 september 2011 'Dit is niet wat ik me ervan had voorgesteld. Ik heb vooral die Polen gehoord' Kevin Strootman door Rob de Bruyn EINDHOVEN - Swingend was het op treden allerminst, maar de eerste zege is binnen en PSV voert na één speelronde in de Europa Lea gue samen met Rapid Boekarest groep C aan. En dus kon coach Fred Rutten na de ï-o tegen het kwaliteitsarme Legia Warschau toch tevreden zijn. „Want het gaat er in de poulefase om dat je gere geld drie punten pakt, in ieder ge val in de thuisduels." In de aanloop naar de competitie topper tegen Ajax verlengde PSV zijn reeks Europese thuiswedstrij den zonder nederlaag tot vijftien. De manier waarop was voor de slechts 13.000 toeschouwers in het Philips Stadion (onder wie 1.600 Polen) bepaald 'geen traktatie. Ke vin Strootman speelde zij eerste Europese wedstrijd ooit. Het leek volgens hem voor PSV bijna een uitwedstrijd, zoveel herrie maak ten de Poolse toeschouwers op de tribune. „Dit is niet wat ik me had voorge steld bij een Europese thuiswed strijd", bekende Strootman met een na afloop van de wedstrijd. „Ik heb vooral die Polen gehoord." De international rekent tegen Ra pid Boekarest en Hapoel Tel Aviv op meer animo. „Ik hoop dat dan meer supporters komen", aldus Strootman. De start van PSV was nog wel aar-, dig, een goed vervolg bleef uit. Na de treffer van Dries Mertens in de 21ste minuut kende het duel nog maar erg weinig leuke momenten. Legia, op dit moment de nummer acht van Polen, bleek een voetbal lend zeer, zeer matige opponent. Maar het verdedigde stug en ge bruikte goed zijn fysieke over wicht. PSV had het er lastig mee, met name Georginio Wijnaldum. De van Feyenoord overgekomen middenvelder delfde in de per soonlijke duels vrijwel steeds het onderspit. Ook de voor het eerst in de basis gestarte Tim Matavz had het zwaar. De Sloveense spits, onlangs aangetrokken van FC Groningen, kon zich niet of nauwelijks ont worstelen aan de dubbele dekking die Legia hanteerde. Twee pogink- jes voor de rust, daar bleef het voor Matavz bij. „Eigenlijk moet je voor de rust wel die 2-0 maken. Dan maak je het jezelf een stuk makkelijker", verklaarde Rutten. Na de pauze kroop Legia wat va ker uit zijn schulp. Een kopbal van Komorowski net naast en een schot van invaller Radovic waren waarschuwingen aan het adres van PSV. De thuisploeg was echter niet bij machte de nipte voor sprong uit te bouwen en zichzelf daarmee wat meer mentale rust te geven. „De ruimte tussen de linies werd groter naarmate de tweede helft vorderde", sprak Rutten, die het mankement had geprobeerd op te lossen met 'control man' Funso Ojo. Maar hoewel PSV de organisa tie weer goeddeels op orde kreeg, kon het ook met de jonge Belg in de ploeg geen vuist maken. Het bleef zich te vaak vastlopen in de defensie van Legia en sprong licht zinnig om met de weinige moge lijkheden (twee kopballen van Ma tavz over). Dat Stanislav Manolev in de slotfase dé kans op de 2-0 om zeep hielp, paste perfect in het wedstrijdbeeld. Het was maar goed dat PSV-keeper Przemyslaw lyton daarna nog bij de les was. De Pool voorkwam in de slotseconden de gelijkmaker van Legia. „Nul tegen, één voor, ik ben uiteindelijk toch content met deze avond", besloot Rutten. LONDEN - FC TLvente is gisteravond in de eerste wedstrijd in de groeps- fase van de Europa League over eind gebleven bij Fulham. In Lon den haalde de Nederlandse beker winnaar een gelijkspel weg, 1-1. Die stand was bij rust al bereikt. Na een blunder van Dwight Tien- dalli kwam Fulham na negentien minuten op voorsprong. De back, onder trainer Co Adriaanse dit sei zoen terug in de basis, maakte een beginnersfout door via zijn eigen centrum uit te verdedigen. Andrew Johnson profiteerde daar van, won nog een duel met Peter Wisgerhof en passeerde doelman Nikolai Michailov. De eerste goede kans van FC 1\ven- te was na iets meer dan een half uur te bewonderen. Luuk de long kopte in na een voorzet van Rober to Rosales. De geroutineerde doel man Mark Schwarzer redde. Via een bijna identieke situatie scoor de de spits kort voor rust wel. Ros ales gaf voor, een tegenstander ver lengde, De long kopte raak. Na de hervatting moest FC Twen te, eerder door Benfica uitgescha keld in de kwalificatie van de Champions League, vaak en ver te rug. Het tempo van de club uit de Premier League was te hoog. Mi chailov redde fraai bij pogingen van Clint Demspey en Johnson. Daarmee hield hij zijn club op de Rasmus Elm (links) en Jozy Altidore vieren de 2-0 van AZ tegen Malmö. Zo wel Eim als Altidore was trefzeker. foto Paul Vreeker been. Malmö FF was het nieuwste slachtoffer van de dadendrang AZ. De Alkmaarders wonnen met 4-1. Bij de rust stond het al 3-0. De nummer twee van de eredivisie schroefde het doelsaldo in de laat ste vier thuiswedstrijden op naar 18-1. De Amerikaan Jozy Altidore maak te na ruim twintig minuten de openingstreffer. Rasmus Elm liet tien minuten later uit een straf schop de 2-0 aantekenen en voor rust scoorde Adam Maher ook nog. Brett Holman zorgde vlak na de pauze voor de 4-0. Daniel Lars- son maakte twintig minuten voor tijd het doelpunt voor de Zweden. Groep A: PAOK Saloniki-Tottenham Hotspur 0-0. Shamrock Rovers-FC Rubin Kazan 0-3. Groep B: Hannover 96-Standard Luik 0-0. FC Kopenhagen-Vorskla Poltava 1-0. Groep C: Hapoel Tel Aviv-Rapid Boekarest 0-1. PSV-Legia Warschau 1-0 (1-0). 21. Mertens 1-0. Scheidsrechter: Vad (Hon). Gele kaart: Mer tens (PSV), Borysiuk (Legia Warschau). Aantal toeschouwers: 12.000. Groep D: FC Zürich-Sporting Portugal 0-2. Lazio Roma-FC Vaslui 2-2. Groep E: Dinamo Kiev-Stoke City 1-1. Besiktas-Maccabi Tel Aviv 5-1 Groep F: Slovan Bratislava-Athletic de Bilbao 1-2. Paris Saint-Germain-Salzburg 3-1. Groep G: AZ-Malmö FF 4-1 (3-0). 21. Altidore 1-0, 33. Elm (strafschop) 2-0, 39. Maher, 49. Holman, 72. Larsson 4-1. Scheidsrechter: Bebek (Kro). Gele kaart: Beerens, Reijnen, Esteban (AZ), Pe- kalski, Ricardinho (Malmö FF). Austria Wien-Metallist Charkov 1-2. Groep H: Club Brugge-NK Maribor 2-0. Birmingham City-Sporting Braga 1-3. Groep I: Atléticö Madrid-Celtic 2-0. Udinese-Stade Rennes 2-1 Groep j: Steaua Boekarest-Schalke 04 0-0. Maccabi Haifa-AEK Larnaca 1-0. Groep K: Wisla Kraków-OB Odense 1-3. Fulham-FC Twente 1-1 (1-1). 19. Johnson 1-0, 41. Schwarzer (eigen doelpunt) 1-1. Scheids rechter: D'Amato (Ita). Gele kaart: Grygera, Murphy, Senderos, Dempsey (Fulham), Brama, Rosales (FC Twente). Aantal toeschouwers: 15.000. Groep L: Anderlecht-AEK Athene 4-1. door Martijn Kruliaars APELDOORN - Bij het bekend ma ken van de deelnemers aan de Afas Tennis Classics, enige tijd geleden, zeiden Jacco Eltingh en Paul Haar huis nog te twijfelen. Lang duurde dat echter niet. Natuurlijk werden Ivan Lendl en Stefan Edberg inge deeld in dezelfde poule. Want stel dat de twee zich niet zouden plaat sen voor de finale... „We hebben het er uitgebreid over gehad", vertelde Eltingh gisteren. „Maar feit is dat de mensen Stefan en Ivan tegen elkaar willen zien spelen." Haarhuis: „Dit is een ge weldig affiche, de partij die het meest tot de verbeelding spreekt. Dan is het natuurlijk mooi als je van tevoren al zeker weet dat ze el kaar ook echt treffen." Niets ten nadele van de overige deelnemers (Richard Krajicek, Hen ri Leconte, Andrej Medvedev en Haarhuis zelf), maar die vier staan Ivan Lendl (links) en Stefan Edberg ontmoetten elkaar 27 keer. foto ANP volledig in de schaduw van Edberg en Lendl. Met zijn 94 toernooize ges heeft Lendl in zijn eentje al bijna drie keer zo veel gewonnen als Krajicek, Medvedev, Leconte en Haarhuis bij elkaar. En ook Edberg (42 titels) verslaat het kwartet met ruime voorsprong. Edberg en Lendl troffen elkaar tussen 1984 en 1992 27 keer. Veertien keer won de Zweed, dertien keer was de voor malige Tsjechoslowaak (nu Ameri kaan) de sterkste. De laatste ont moeting was in de kwartfinales van de US Open, waarbij Edberg de onderlinge stand in zijn voor deel besliste. Zaterdag 8 oktober krijgt Lendl de kans om de score op 14-14 te zetten. De cijfers van het duo zijn indruk wekkend. Lendl (51 jaar) was liefst 270 weken aanvoerder van de we reldranglijst (en weet daarmee al leen Sampras en Federer voor zich), won acht Grand Slams en sloeg ruim 21 miljoen dollar bij el kaar. Edberg (45) was 72 weken de nummer één van de wereld, was zes keer de beste in een Grand Slam en verdiende bijna 21 miljoen dollar aan prijzengeld. Nooit eerder slaagden Eltingh en Haarhuis er in Lendl of Edberg naar hun toernooi te krijgen. „We hebben ze vaak gevraagd, maar het lukte nooit", weet Haarhuis. „Voor al Edberg was zeer lastig. Hij speelt bijna niet meer, geeft vooral voor rang aan zijn gezin en andere za ken. Maar nu heeft hij eindelijk een keer toegehapt." Lendl is sinds kort weer vrij actief op de tennis baan. Eerder dit jaar speelde hij het Champions-toernooi in Zürich, waar hij won van Michel Stich en Henri Leconte. Daar tegenover stonden nederlagen tegen Tim Henman en Goran Ivanisevic. Haar huis: „Reken er maar op dat Ivan en Stefan goed fit zullen zijn als ze hier spelen." Haarhuis zelf moet het opnemen 1 tegen Krajicek en Medvedev. El tingh, die niet deelneemt, kijkt vooral uit naar de wedstrijd tussen zijn landgenoten. „Die partij wil ik absoluut zien. Ik zorg dat ik mezelf dan vrij heb gespeeld en dan ga ik met popcorn langs de baan zitten. Heerlijk als ik die koppen van Paul en Richard straks weer rood zie aanlopen." Haarhuis reageerde ge- vat. „Wat Jacco nog niet weet, is dat hij moet invallen als één van de zes spelers geblesseerd raakt. Hij kan maar beter zorgen dat hij fit is."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 35