Zuinig PSV koestert punten I Cruijff zorgt wederom Springruiters op poleposition voor onrust bij Ajax 341 sport Nederlaag voor rolstoelbasketbalteam Sulejmani mist duels met PSV en Twente Tourwinnaar Sastre kondigt afscheid aan Renshaw wint sprint, Boom blijft aan kop Van der Meet verliest in tweede ronde EUROPEES VOETBAL PSV begint in de poulefase van de Europa League met een overwinning op Legia Warschau. In een matig duel behalen de Eindhovenaren een nipte 1-0-zege. vrijdag 16 septèrrtbtef 2011 - - - - - •- - Voor tennisster Angelique van der Meet zit het challengertoernooi van Rotterdam er na twee rondes op. De twintigjarige speelster uit 's-Heer Abtskerke verloor gisteren met 7-6 6-4 van de Duitse Dinah Pflzenmaier. Maandag was ze in de eerste ronde nog wel te sterk ge weest voor eveneens Duitse Scar lett Werner (6-2 6-4). Vorige week haalde Van der Meet in Alphen aan den Rijn nog de hal ve finales. NAZARETH De Nederlandse rolstoelbasketbal lers hebben in Israël de kwartfina le van het EK tegen Groot Brittan- nië verloren. In Nazareth werd het 71-55 voor de Britten. Bij winst was Nederland zeker ge weest van deelname aan de Para lympics, volgend jaar in Londen. Nu moet de ploeg zijn resterende twee wedstrijden winnen om naar Londen af te mogen reizen. Vlissinger Edwin Schalkx kwam in deze wedstrijd niet in actie. AMSTERDAM - Johan Cruijff heeft zijn mede-commissarissen bij Ajax afgelopen dinsdag behoorlijk verbaasd door behalve Wim Jonk en Dennis Bergkamp ook Tscheu La Ling mee te nemen naar een vergadering. Cruijff schoof La Ling twee maan den geleden naar voren als opvol ger van algemeen directeur Rik van den Boog, maar de vier ande re commissarissen - voorzitter Ste ven ten Have, Paul Römer, Edgar Davids en Marjan Olfers - stem den tegen die kandidaatstelling. Cruijff leek zich bij die afwijzing te hebben neergelegd, maar hij no digde La Ling wel uit om dinsdag de vergadering van de raad van commissarissen bij te wonen. La Ling verklaarde tegenover Voetbal International dat hij de commotie die daarover' is ontstaan, niet be grijpt. „Ik was daar niet als kandidaat-di-, recteur van Ajax, maar als oud-top sporter. Er is bij Ajax een proces in gang gezet waarin Ajax weer Ajax moet worden. Als in dat proces het eerste de beste voorstel van Cruijff wordt verworpen, zonder serieuze onderbouwing, is dat vreemd." Dat Davids de vergade ring dinsdag boos zou hebben ver laten, wilde La Ling niet bevesti gen. „Edgar is op zeker moment weggegaan, maar daar wil ik ver der niet op ingaan." Davids zelf stuurde gisteren een twitterbericht de wereld in met de tekst: 'Van horen zeggen leert men liegen'. Het was niet duidelijk of die tweet iets te maken heeft met de situatie bij Ajax of de bij eenkomst van de commissarissen. Op de twittervraag waar de tweet nou eigenlijk over gaat, heeft Da vids niet gereageerd. door Ciel Hendrix MADRID - Het is nog te vroeg om een fles champagne open te trek ken, maar een pilsje kon er giste ren toch wel vanaf in het hotel van de springruiters. Ze houden zich tijdens de wedstrijd welis waar 'niet bezig met de cijfertjes', zoals ze na de eerste dag van het EK in Madrid lieten weten, maar het kan de Nederlanders toch ook niet ontgaan zijn dat ze na de tweede ronde aan de leiding staan. Het klassement staat na gisteren op zijn kop. Van de 66 starters kwamen er maar tien foutloos rond en daarvan reden er drie in een oranje jas. Daardoor schuift het team van Rob Ehrens op van de vierde naar de eerste plaats en staat alleen Duitsland nog binnen één springfout. En, belangrijker, daarmee lijkt de strijd om een olympisch ticket beslist. De voor sprong op de vierde concurrent - er zijn drie tickets te winnen voor Londen - bedraagt meer dan zes springfouten. Veel reden tot uitbundigheid is er nog niet vindt, het Nederlandse kamp. Jeroen Dubbeldam is echter van één ding overtuigd: „We moe ten ons niet te bescheiden opstel len en gaan voor die titel. Natuur lijk was plaatsen voor Londen de eerste opdracht, maar persoonlijk vind ik dat niet genoeg voor ons. Kijk, als je nu een groep hebt die met hangen en wurgen Londen kan halen, is dat een ander ver haal. Maar wij hebben ruiters die met de besten meekunnen en dan moet je dat ook uitstralen." De jonge Maikel van der Vleuten kreeg negen strafpunten. Die kon den worden weggestreept omdat vader Eric, Dubbeldam en Gerco Schroder geen fouten maakten. De blijdschap daarover was oppervlak kig. Weliswaar staat Nederland op pole position, om in termen van de pk's te spreken, maar de echte race wordt vandaag verreden. AMSTERDAM MADRID Carlos Sastre heeft besloten aan het einde van het jaar zijn wieler- loopbaan te beëindigen. De Span jaard, 36 inmiddels, won in 2008 de Ronde van Frankrijk. Dit sei zoen fietst hij voor de ploeg Geox. Sastre is net klaar met de Ronde van Spanje. „Ik heb deze beslissing vorig jaar al gentfmen. Ik wilde in 2011 vooral genieten van de wed strijden", verklaarde de routinier, die aangaf vooral veel geleerd te hebben van ploegleiders als Mano io Saiz en Bjarne Riis. Sastre maakte vijftien jaar deel uit van het profpeloton. EXMOUTH Wielrenner Mark Renshaw van HTC-Highroad heeft gisteren de vijfde rit van de'Ronde van Groot- Brittannië gewonnen. De Austra liër, die volgend jaar in dienst rijdt van de Raboploeg, finishte na ruim 180 kilometer in de straten van Ex- mouth voor zijn teamgenoot Mark Cavendish in de sprint. De Duitser Robert Förster legde beslag op de derde plaats. Lars Boom behield zijn leidende positie in het algemeen klasse ment Miralem Sulejmani heeft woens dagavond tijdens de thuiswedstrijd van Ajax in de Champions League tegen Olympique Lyon (0-0) zijn linkerhamstring beschadigd. Dr aanvaller is minimaal twee wekej uitgeschakeld en mist daardoor de toppers tegen PSV en FC Twente. Een scan moet uitwijzen of hij lan ger rust moet houden. Voor trainer Frank de Boer van de koploper van de eredivisie komt de blessure van Sulejmani op een slecht moment. Hij kan zondag in Eindhoven ook geen beroep doen op de geschorste Lorenzo Ebecilio. ROTTERDAM PSV-middenvelder Dries Mertens juicht na zijn treffer tegen Legia Warschau. De Eindhovense ploeg zou het duel in de Europa League met 1-0 winnen. foto Ermindo Armino PSV heeft de laatste vijftien thuiswedstrijden in Europees verband niet meer verloren.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34