281 zeeland plissé duette Strafkorting voor bezitter kinderporno rol vouw- gordijnen www.binnenuit.nl VLAAMSE ASTERIX Emilienne Driesen en pastoor Christiaan Verstraete spelen levensecht de hoofdrol in de film De Engel van Doel. Verstraete is december 2006 overleden, maar hoe vergaat het Emilienne? Trappistenbieren ECnZcfctm VOC1 IK ÏÏ1C fllCt, WCl en abdijkazen proeven in Hulst Varenna Italiaanse keukens www.binnenuit.nl Klavierconcert van Steven Devine www.binnenuit.nl Lezingen Futureland over Maasvlakte Bomruiming bij Nieuwvliet-Bad gaat door vrijdag 16 september 2011 m«hi.imuiijlIii.i 1 immuun waa .1 1 1 HULST - In Hulst wordt op 24 en 25 september het derde Hulster Trap pisten weekend gehouden. Meer dan dertig horecazaken presente ren zich dan met allerlei acties rondom Trappisten- en Abdijbie ren. In een aantal restaurants wordt ge kookt met deze bieren en in het weekend zijn allerlei bijzondere ge rechten en menu's verkrijgbaar. In de cafés worden er promoties ge houden rondom een specifiek bier. Bij een achttal stands kan tussen 12.00 en 18.00 uur gratis geproefd worden van biertjes. Bierliefhebbers kunnen een stem pelkaart kopen. Voor 12,50 euro kunnen ze dan tien verschillende bieren gaan proeven. Er is keuze uit 22 soorten die wor den getapt in even zovele bedrij ven. Wie een kaart koopt krijgt een proefglas cadeau en wie tien verschillende bieren proeft, krijgt ook nog een aandenken. MIDDELBURG De Britse klavierspeler Steven Devi ne geeft vandaag een concert in de Doopsgezinde Kerk in Middelburg aan de Lange Noordstraat op uitno diging van de stichting Incanto. De musicus brengt een recital op pianoforte. Centraal in het pro gramma staand de pianosonates van Joseph Haydn. Het concert be gint om 20.00 uur. Kaarten zijn ver krijgbaar aan de kerk. OOSTVOORNE Via een lezingenprogramma zater dag 24 september kunnen bezoe kers van Futureland in Oostvoome hun licht opsteken over de stand van zaken rond de aanleg van Maas vlakte 2. Futureland is dan geo pend van 11.00 tot 22.00 uur. De le zingen zijn van 12.30 tot 14.00 en van 14.30 tot 16.00 uur. Emilienne Driesen in haar straat in Doel. „Toen ik de film voor het eerst zag, hield ik de handen voor m'n ogen." foto Mark Neelemans www.futureland.nl MIDDELBURG - Een 75-jarige Middel burger krijgt een strafkorting van vijftien procent omdat het te lang duurde voor hij voor de rechtbank moest verschijnen. De politie viel op 4 december 2008 bij de man binnen na een tip over het bezit van kinderporno. Op zijn pc en harddisk troffen re chercheurs 6664 belastende afbeel dingen en zeventig films aan. Op negentig procent staan kinderen jonger dan twaalf jaar. En op heel wat van die foto's worden seksuele handelingen verricht met kinde ren die nog geen zes jaar oud zijn. Twee weken geleden eiste de offi cier van justitie een werkstraf van' 180 uur en zes maanden voorwaar delijk. De rechtbank vond die eis redelijk maar verlaagde de werk straf wel tot exact 153 uur. De rechtbankvoorzitter merkte tij dens het uitspreken van het von nis op dat de man, door het lange uitstel van het proces, had gele den. Ze wees daarbij naar zijn be sluit om al die tijd geen medicij nen tegen depressiviteit te nemen omdat hij helder wilde zijn om vragen goed te kunnen beantwoor den. De officier voer'de aan dat het zo lang had geduurd omdat er mo menteel een overweldigend aan bod is van kinderpornozaken. NIEUWVLIET-BAD - Het ruimen van alle explosieven en resten van bommen op het strand bij de Ver dronken Zwarte Polder in Nieuw vliet-Bad gaat door. Het Rijk heeft het waterschap ge vraagd de actie te coördineren. Dat zegt de Sluise burgemeester Jac ques Suurmond. De gemeente Sluis maakte vorige maand bekend in gesprek te zijn met het Rijk en waterschap over een grote schoonmaak van de springputten. Dat heeft dus tot re sultaat geleid. Het gebied werd net na de Tweede Wereldoorlog ge bruikt om ongesprongen explosie ven alsnog te laten ontploffen. www.pzc.nl IN ZEELAND 1Slogan Senna (foto) kan prijs Ben Jerry's winnen 2. Onderzoek overlast pension Z2 Drie keer per dag het laatste Zeeuwse nieuws in twee minuten. Kijk regelmatig op www.z2.nl. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 28