1936 loze meldingen' zeeland 127 Schrikbeeld: Auto's vol met illegaal vuurwerk hulpverlener tot allround Tekort Vlissingen blijft binnen de perken door toevallige meevallers f gX Schotse avond in Veere vrijdag 16 september 2011 door Emile Calon middelburg - Ik moet er niet aan denken wat er met al die bestelau to's kan gebeuren die volgepropt met vuurwerk over de wegen rij den, zei officier van justitie I. Koopmans gisteren tegen vier mannen uit Vlissingen en Oost-Souburg. Ze stonden terecht voor de handel in illegaal vuur werk. Volgens de officier kochten ze het in België en verhandelden het in Nederland, zo vertelde ze tij dens de rechtszaak tegen de vier. De politie had al lang een van hen op het oog. Deze man vermoedde ook dat agenten hem op het spoor waren want hij liet zijn klanten weten dat ze via de telefoon heel voorzichtig moesten praten. De politie zette fors in om hem te kunnen betrappen. Niet alleen werd zijn telefoon getapt maar ook was er een peilzender onder zijn auto geplakt en werd hij in de gaten gehouden door een observa tieteam. Op 18 december 2009 werd hij aangehouden. Hij had toen onder andere twintig grote rollen Chinees vuurwerk bij zich. Ook bij hem thuis lagen de nodige kilo's. Na die aanhouding ging de politie verder speuren en kwam zo heel wat meer handelaren en af nemers op het spoor. Een van de verdachten vertelde gisteren tegen de Middelburgse rechters dat het vuurwerk dat bij hem thuis lag een restpartij was van de jaarwisse ling. Hij had op 1 januari alles in een doos gedaan en opgeborgen. Deze Vlissinger was enkele jaren daarvoor al eens veroordeeld voor handel in illegaal vuurwerk en hij zei dat hij zijn lesje wel had ge leerd. De officier wees er echter op dat uit de administratie van een vuurwerkgroothandel in Kapellen (B) bleek dat op naam van zijn be drijf veel was gekocht. Volgens de Vlissinger gebruikten tal van men sen de naam van zijn bedrijf en was er bij die groothandel geen en kele controle. „Er moest geen en kel bewijs worden getoond", vulde raadsman E. Smit aan. Omdat de mannen al geruime tijd geleden werden betrapt, wilde de officier tegen hen geen onvoor waardelijke celstraffen eisen. Te gen drie eiste ze een werkstraf van 240 uur en drie maanden voor waardelijk. De vierde man moet van haar 120 uur werk en zes we ken voorwaardelijk krijgen. Smit vond de eis van 240 uur voor zijn cliënt veel te hoog. Hij wees naar de veroordeling van een vijf de verdachte, die eerder bestraft is met een werkstraf van 105 uur ter wijl hij bekende veel illegaal vuur werk te hebben verkocht. Uitspraak 29 september. Het brandweerkorps van Serooskerke werd in 1936 officieel opgericht. Maar al lang daarvoor werden mensen opgeroepen om mee te helpen met het blussen van branden. zelf ervaren hoe snel een brand Het korps van Serooskerke. materialen en krantenartikelen die verbonden zijn met de geschiede nis van het korps. Onder andere oude blusemmers, vele oude kledingstukken en tallo ze helmen. De brandpreventie komt zeker ook aan de orde: 'Voorkomen is nu eenmaal beter dan blussen'. In een container met een mini- woonkamer kunnen bezoekers u zich ontwikkeld en welke conse quenties dat heeft. De hele dag zijn er ook verschillen de demonstraties-. Van 13.30 tot 14.30 uur is er een défilé, begeleid door het muziekkorps EMM Serooskerke. Historische en huidige brandweer voertuigen nemen deel aan het de- filé zodat de belangstellenden kun nen zien hoe het rijdend materiaal van de brandweer zich in de loop van de jaren heeft ontwikkeld. Vanaf 15.00 uur zijn er blus- en hulpverleningsdemonstratie op het terrein naast de nieuwe kazer ne aan de Vrouwenpolderseweg. Een uur later begint de receptie. meer informatie: www.brandweerserooskerke.nl. door Miriam van den Broek vlissingen - De gemeente Vlissin gen heeft aan de hand van de cij fers van het eerste half jaar, bere kend hoe ze er eind dit jaar zal voorstaan. Uit die zogenoemde be- stuursrapportage blijkt dat 2011 mogelijk wordt afgesloten met een tekort van 79.000 euro. Dit resultaat is normaal 'redelijk' te noemen. Maar Vlissingen heeft te maken met flink wat opmerkelij ke tegenvallers en een aantal inci dentele, fikse meevallers die het te kort binnen de perken houden. Zo keert de Delta eenmalig 1,4 mil joen euro uit aan Vlissingen als aandeelhouder en heeft de ge meente ook 1 miljoen euro min der uitgegeven aan onder meer rentelasten. De grondexploitatie van het Schel- dekwartier is buiten deze rappor tage gehouden. De financiële situa tie daarvan, wordt volgende maand in een apart rapport gepre senteerd. Echt rustig is de financiële situatie van Vlissingen dus nog niet. „De zaak is nog steeds zorgelijk", be aamde wethouder Jacques Damen gisteren tijdens de commissie Alge mene Zaken. Zo vallen de personeelskosten dit jaar 500.000 euro duurder uit dan geraamd. Door het inkrimpen van het aantal personeelsleden en door andere bezuinigingen die de werkvloer treffen, is het volgens B en W nodig om eenmalig een half miljoen extra uit te trekken om on der meer het lopende werk toch goed afgehandeld te krijgen. Ook het budget voor de catering wordt met maar liefst 100.000 eu ro overschreden. Dat komt door dat ook voor interne vergaderin gen, de cateraar werd ingescha keld. Volgens de wethouder is dat inmiddels voorbij' en moet er bij een interne vergadering voortaan gewoon koffie gehaald worden bij de automaat. ,r WMr, Website:www.hkwalcheren.nl Op woensdag 21 september 2011 organiseert de Heemkundige Kring Walcheren een Schotse avond in samenwerking met de Stichting Veere-Schotland in de Kleine Kerk van Veere. Een gevarieerd program ma is samengesteld. Tiny Polderman, secretaris van de Stichting Veere- Schotland, zal iets vertellen over de activiteiten van deze stichting. Peter Blom verzorgt een presentatie over interessante Schotten uit de Veerse geschiedenis, zoals de 'conservato ren'. In aansluiting hierop vindt de inauguratie plaats van de nieuwe 'Conservator of the Scottish Privileges in The Netherlands', de heer Neil Wallace. De avond wordt muzikaal omlijst met traditionele volksmuziek door Fonny van Dun en Elvire Claes. Zij geven uitleg over de doedelzak en het uniform van de Veere-District- tartan. Het Vocaal Ensemble Sint Laurens (VES) vertolkt Schotse ballades. Vooraf is er de mogelijkheid mee te lopen met een rondwandeling langs 'Schots Veere', onder leiding van Peter Blom, stadsarchivaris en voor zitter van de Stichting Veere- Schotland. Rondwandeling: 18.45 uur, start bij de cisterne (waterput Oudestraat). Avond: Kleine Kerk Kapellestraat Veere. Aanvang: 19.30 uur. De toegang is 5,-. Ook niet-leden zijn van harte wel kom!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27