land PZC Aantal hotelkamers breidt sterk uit Hagelclaims als hulp bij onderzoek Obstakel WALCHEREN 26 en 27 2S 28 en 29 HOTELS Van der Valk heeft plannen op de Mortiere en bouw bij Veerse Meer start volgend jaar Reuzenpaddenstoel voor Hoogerzael almanak Vrijdag 16 september 2011 Brandweerkorps van Serooskerke bestaat 75 jaar Engel van Doel waakt over de resten van polderdorp Tip? walcheren@pzc.nl door Theo Giele MIDDELBURG - Het Van der Valk Hotel in Middelburg wil binnen vijf jaar uitbreiden met een well- nesscentrum, veertig kamers en parkeerplaatsen. Van der Valk wil van de gemeente 1,6 hectare grond aankopen om de uitbreiding in de Mortiere mogelijk te maken. Het hotel werd vorig jaar geopend en telt nu 121 kamers, elf vergader zalen en een restaurant met drie honderd stoelen. De uitbreiding komt parallel aan de Paukenweg. De nieuwe bebouwing wordt 17 meter hoog. De dichtstbijzijnde woonhuizen liggen op 60 meter aan de Muddy Watersstraat. De gemeente wil voor de omwonenden op korte ter mijn een informatieavond beleg gen over de plannen van Van der Valk. Om die plannen mogelijk te maken moet het bestemmingsplan worden aangepast. Het terrein dat Van der Valk wil aankopen staat nu te boek als bedrijventerrein. Bo vendien geldt er een maximale bouwhoogte van 12 meter. Wethouder Johan Aalberts is blij verrast met de uitbreidingsplan nen van Van der Valk. Blij, omdat er een kandidaat is voor maar liefst i,6 hectare grond die de ge meente kan verkopen en verrast omdat Van der Valk nu al met uit breidingsplannen komt. Het geeft volgens Aalberts aan dat er wel de gelijk ruimte is voor meer hotelka mers op Walcheren. Een flink deel van de benodigde 1,6 hectare, na melijk 1,1 hectare, is nodig voor parkeerruimte. Het huidige par keerterrein bij het hotel wordt ge bruikt voor de uitbreiding van het gebouw en voor het maken van een binnentuin. Op korte termijn staat de gemeen te Middelburg elders ook al uitbrei ding van de hotelcapaciteit te wachten. Green Development BV en Bogorprojectontwikkeling be ginnen volgend jaar met nieuw bouw op de plaats van het voorma lig surfhotel aan het Veerse Meer bij Arnemuiden. Daar komen veer tig appartementen, achttien grond gebonden woningen met ligplaats én een hotel met vijftig kamers. Om de bouw van hotel, recreatie appartementen en woningen mo gelijk te maken, sluiten de project ontwikkelaars en de gemeente Middelburg vanmiddag een over eenkomst. De raad beslist 19 september over het nieuwe bestemmingsplan voor dit gebied. waaswasB^smsssetgasse^ MIDDELBURG - Bij het speelhof Hoogerzael in de wijk Griffioen in Middelburg is gisteren de hoed op de paddenstoel geplaatst. Aan de wa terspeelplaats stond al een holle kolom van beton. Waar gisteren dus een hoed op ge plaatst is. De paddenstoel is er dit keer geen met rode en witte stippen. Maar het is een roestbruine hoed van staal. Aart Voskamp tekende de constructie en de bovenkant van de paddenstoel werd gemaakt door Meijers Staalbouw BV uit Serooskerke. Het project werd begeleid door Peter van Hek ken. De paddenstoel wordt gebruikt als water toren voor de waterspeelplaats. Het dient ook als opvallend markeringspunt in het speelhof. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl GOES - ZLM Verzekeringen kan de fruitteelt in Zeeland van dienst zijn door alle claims van hagelscha- de op een kaartje uit te zetten. Als dat over een langere periode ge beurt, kan dat de invloed van ha- gelkanonnen op de omgeving dui delijk maken. Fruitteeltvoorman Rinus van 't Westeinde (NFO) zou blij zijn met dergelijk aanvul lend onderzoek, want de fruitte lers zelf houden alleen de effecten in de boomgaarden bij. Het is niet ondenkbaar dat de kanonnen ook hagelschade in de buurt van de boomgaarden voorkomen. Omdat de dekkingsgraad van ZLM Verze keringen vooral bij auto's in Zee land zo hoog is, kan met een paar simpele handgrepen een beeld worden gekregen van waar bij elke zware hagelbui de klappen vallen. In kaart gebracht met de posities van de hagelkanonnen, kan dat fruittelers en verzekeraars heel wat duidelijk maken. Ma'rinus Schroe- ver, directeur verzekeringen bij de ZLM, is nog niet aan zo'n onder zoek toe. „Eerlijk gezegd heb ik de indruk dat de hagelcalamiteiten al leen maar toenemen. Of dat door de klimaatverandering komt of door wat anders, weet ik niet." Ze rijdt graag mee met de fotograaf, die verslaggever van Schouwen-Dui- veland. Wel zo gemakkelijk, dan kan ze onderweg nog wat telefoon tjes plegen. Een klein bezwaar is al leen de enorm grote auto. Het kleine gestalte van de verslaggever zorgt voor moeilijkheden met de instap. De fotograaf is zich daarvan bewust en wilde eens extra galant zijn. Nee, ze hoefde niet door de brandnetels in de auto te klauteren na een klus. Hij draaide eerst wel even. Zo gezegd zo gedaan, al moest hij daarvoor wel een berm doorploegen. Trots stond hij na die moeilijke manoeuvre op het asfalt stil. De verslaggever zucht te stilletjes. Inderdaad, geen brandne tels, maar nu wel een enorme hoop vette klei waar ze doorheen moest.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25