Koopkracht neemt af Voordeel dijkversterking PZC MILJOENENNOTA Kabinet komt met sombere boodschap Rijk bezuinigt op baggeren Oosterschelde CZ: stuur meer dotterpatiënten naar Terneuzen Automatische controle verkort wachtrijen voor marechaussee 8 PSV begint met winst op Legia Warschau in Europa League 34 VRIJDAG 16 september 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 222 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 WALCHEREN iiu mi .iii'Miithwin,,'iMKnimij'iWii,iiwwrvi DEN HAAG - Het kabinet heeft bij Prinsjesdag een sombere bood schap voor de burger. De komen de jaren staat de koopkracht van ie dereen onder druk. De gemiddel de daling volgend jaar is 1 procent. Dat blijkt uit de voortijdig uitgelek te miljoenennota. Voor ouderen, gezinnen en lage in komens is geprobeerd de gevolgen zoveel mogelijk te beperken. Er wordt ïoo miljoen euro extra uitge trokken voor bijzondere bijstand en ook lagere- en middeninko mens met kinderen krijgen een ex traatje. Ook worden zij geholpen door een versnelde invoering van de inkomensafhankelijke bijdrage in de zorgverzekeringswet. Hogere inkomens gaan hierdoor meer zorgpremie betalen. Alleenverdie ners die ver boven het minimum loon zitten, leveren het meest in: 1,5 tot 2,25 procent. De afgelopen crisisjaren bleef de koopkracht voor burgers nog op peil doordat de overheid de mees te klappen opving. 'De rekening kan echter niet kosteloos worden doorgeschoven naar toekomstige generaties, de buffers zijn na de fi nanciële crisis van 2008 en 2009 op'. Het kabinet benadrukt dat het bezuinigingspakket van 18 miljard euro onverkort moet worden door gevoerd. 'Koersvast in onzekere tij den', is het motto voor het kabi net. De economische vooruitzichten ge ven intussen weinig reden tot opti misme. De economische groei valt met 1 procent volgend jaar een stuk lager uit dan aanvankelijk ge dacht. Het begrotingstekort loopt in 2012 op naar 2,9 procent. Naar verwachting zijn er volgend jaar in Nederland 406.000 mensen werkloos. pagina 3: commentaar pagina 4/5: onzekere tijden pagina 6/7: in gevarenzone Minister-president Mark Rutte praat kort na het uitlekken van de miljoenennota met twee adviseurs in de wandelgangen van de Tweede Kamer. Het stuk lag door een domme fout een dag te vroeg op straat. foto Evert Jan Daniëls/ANP DEN HAAG - Het versterken van de dijken langs de Ooster- en de Wes- terschelde valt bijna 50 miljoen eu ro goedkoper uit. Dat blijkt uit de begroting 2012 van het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu. Langs de Ooster- schelde, Westerschelde en de Noordzee in Zeeland wordt een groot aantal dijken versterkt. Dit' is nodig om Zeeland en andere de len van Nederland te beschermen tegen overstromingen. Langs de Oosterschelde wordt 175 kilometer DEN HAAG - Op het baggeren van vaarwegen in de Oosterschelde, Haringvliet, Hollandsche IJssel en de Brabantse en midden-Limburg se kanalen wordt fors bezuinigd. Dat blijkt uit de begroting 2012 van het ministerie van Infrastruc tuur en Milieu. Een reeks van maatregelen zorgt ervoor dat het ministerie komend jaar 1 miljard euro extra bezuinigt op beheer en onderhoud van (vaar)wegen. Zo zal fors worden bespaard op onder houd van bermen langs wegen en de taluds van vaarwegen. Ook de walvoorzieningen voor schippers, zoals ligplaatsen, steigers, meerpa len en walstroom worden kritisch bezien en het onderhoud ervan wordt versoberd. GOES - Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis moet mensen de moge lijkheid bieden om zich te laten dotteren in het ziekenhuis in Ter- neuzen. Dat vindt CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland. Nu worden nog veel mensen van uit Goes naar Antwerpen ge stuurd, terwijl er in Terneuzen een dottercentrum is. CZ vindt dat het ziekenhuis in Goes mede verantwoordelijk is voor een voor ziening als het dottercentrum. Het voortbestaan daarvan hangt onder meer af van het aantal patiënten. Pagina 2 en 3: 'patiënten krijgen niet de kans om te kiezen'. Rutte pakt goed door reageer op www.pzc.nl SiEBZEER reacties: 233 Oesterpartij is onmisbaar smeermiddel tussen bedrijven en politiek 41% 59% dijk aangepakt, langs de Wester schelde 150 kilometer. De dijken worden versterkt door ze te bekle den met steen of beton: steenbe kleding. De huidige bekleding vol doet niet meer aan de eisen van deze tijd. Sinds 1997 versterkt Rijkswaterstaat de dijken samen met de Zeeuwse waterschappen. In 2015 moet al het werk zijn afge rond. De uitvoering van het werk valt goedkoper uit dan gedacht, zo dat het ministerie de begroting heeft bijgesteld. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088-013 99 10 8 "7 1688 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1