51% €23,- iol buitenland Westen haalt banden aan met nieuwe Libië Palestijiien vragen om erkenning Nederlandse medische apparatuur gebruikt in Kaddafi's 'geheime kamer' koop vandaag op sweetdeal.nl ga voor deze o w aanbieding naar m sweetdeal.nl m JE BESPAART SWEETDEAL VAN DE DAG All you can eat! Profiteer nu van 51% korting bij Japans restaurant Sushi Nakato in Vlissingen. IN PLAATS VAN €45,- KORTING M HIGHLIGHTS VOORWAARDEN vrijdag 16 september 2011 door onze correspondent Harald Doornbos tripoli - T\vee bedrijven uit Neder land, Simed International en Vare kamp Industrieel, hebben jaren ge leden medische producten gele verd aan Libië. Die zijn nu terugge vonden in een appartement in Tri poli waar Kaddafi studentes ont ving en mogelijk misbruikte. Kaddafi's 'woning' op de campus van de universiteit bestaat onder meer uit een woonkamer en een kantoor. Tevens is er een slaapka mer met een tweepersoonsbed en een tv. Een deur leidt naar een badkamer met een jacuzzi en een douche met knoppen van nep- goud. De gebruikte dit zwaar be waakte appartement officieel om zich voor te bereiden op toespra ken. Studentes werden echter re gelmatig uitgenodigd voor een pri- véontmoeting met de grote leider. Medewerkers van de universiteit hadden opdracht weg te blijven bij het appartement. In het appartement is ook een ka mer die is ingericht als een gynae cologische onderzoeksruimte. „Wij zijn pas sinds kort op de hoogte van het bestaan van deze ruimte", vertelt dr. Faisal AI-Rreks- hi, het nieuwe hoofd van de uni versiteit, „Alles wijst erop dat deze ruimte is gebruikt voor herstellen van het maagdenvlies of voor het uitvoeren van abortussen." In een doos in een hoek van de ka mer liggen handleidingen en een afleveringsnota. Hieruit blijkt dat Simed International in Utrecht op 25 juni 1993 vier items heeft gele verd, waaronder een grote medi sche onderzoekslamp. De goede ren, zo meldt de factuur, zijn ver voerd door Varekamp Industrieel BV, ook in Utrecht. Op de papie ren worden Duitse bankrekenin gen en gironummers genoemd. Simed International bv is een Ne derlands bedrijf in medische appa ratuur en projecten in de gezond heidszorg. Het zit nog steeds in Utrecht. Varekamp Industrieel bv is een verpakkingsbedrijf. Het zit nu in Raamsdonkveer. In 1993 gol den er sancties tegen Libië vanwe ge vermeende betrokkenheid bij internationaal terrorisme. „De invoer van medische appara tuur is nooit verboden", bena drukt Sietse Zoodsma, directeur van Simed International. De Duit se rekeningnummers zijn volgens hem niet gek. „Wij leveren produc ten pas als we een bankgarantie hebben. Zoiets kan natuurlijk ook via een Duitse bank worden gere geld. Wij zullen nooit proberen om een boycot te ontlopen." De Franse president Sarkozy en de Britse premier David Cameron worden begroet bij hun bezoek aan Tripoli. foto Eric Feferberg/AP tripoli - Westerse politici staan in de rij om hun steun uit te spreken aan de nieuwe machthebbers van Libië. De Franse president Nicolas Sarkozy en de Britse premier Da vid Cameron brachten gisteren een verrassingsbezoek aan Libië. Washington had woensdag al een diplomaat naar Tripoli gestuurd. De Turkse premier Erdogan, die bezig is met een bezoek aan Noord-Afrika, komt vandaag aan. Sarkozy en Cameron werden met veel tamtam ontvangen. Groot- Brittannië en Frankrijk speelden hoofdrollen in de Navo-operatie te gen de troepen van de verdreven leider Muammar Kaddafi. De nieuwe Libische interim-pre mier Mahmoud Jibril dankte Ca meron en Sarkozy voor hun histo rische hulp. De twee landen kun nen rekenen op een voorkeursbe handeling bij het verdelen van nieuwe contracten, zei de leider van de Nationale Overgangsraad (NTC), Mustafa Abdel Jalil. Kaddafi en zijn manschappen ver dedigen zich hardnekkig in de ste den Sirte en Bani Walid. Gisteren trokken troepen van de NTC het westen van Sirte binnen. ramallah - De Palestijnse presi dent Mahmud Abbas dient naar het zich laat aanzien 23 september bij de Verenigde Naties een ver zoek in om Palestina toe te laten als volwaardig lid van de volkeren organisatie. Dat zei de Palestijnse minister van Buitenlandse Zaken, Riyad al-Malki, gisteren. De bewindsman hield nog een slag om de arm en zei dat er naar andere voorstellen wordt geluis terd. De Palestijnse Bevrijdingsor ganisatie (PLO) werd in 1974 waar nemer bij de VN. Dat is in 1988 omgedoopt tot Palestina. Abbas spreekt vandaag de Palestijnse be volking toe over het verzoek. Israël en de Verenigde Staten ver zetten zich met hand en tand te gen het plan. Zij willen wel weer onderhandelingen zoals die de af gelopen decennia zijn gehouden tussen Palestijnen en een door de VS gesteund Israël. De Israëlische premier Netanyahu zei gisteren dat hij komende week de Algemene Vergadering van de VN toespreekt en dan om hervat ting van onderhandelingen met de Palestijnen vraagt. Avigdor Lieber- man, minister van Buitenlandse Zaken van Israël, waarschuwde de Palestijnen deze week voor 'harde en ernstige gevolgen' van het aan vragen van het VN-lidmaatschap. Zoveel sushi en teppan yaki grill als je op kan voor €22,- i.p.v. €45,-. Restaurant Sushi Nakato beschikt over een unieke sushibar! Gelegen in het centrum van Vlissingen, met volop parkeergelegenheid in de buurt. Exclusief drankjes. Vanaf 19 september reserveren o.v.v. Sweetdeal. De voucher is 3 maanden geldig vanaf de dag van ontvangst. Je ontvangt de voucher de eerste werkdag nadat de deal is afgelopen. Deze aanbieding is alleen te koop op sweetdeal.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 10