81 buitenland Toenadering in N u gratis mo rite urservice Meer dan twintig doden in Kabul Shariarechtbank in kpn De Villepin weer vrijgesproken Parlementsleden boycotten rede paus Franse groep wil af van 'joden-app' Zetel Democraat naar Republikein 'Mubarak liet niet op betogers schieten' Man met bijl richt bloedbad aan in China Weer een watersnood ONDERHANDELEN Akkoord over BHV dichtbij Bij het Alles-m-één Pakket met Interactieve TV, Internet en Bellen kpn winkel kpn.com 0800 0115 donderdag 15 september 2011 9BMMBH8H8BBHnHHHBE89aBSBBB8BBWBS3SSSSnEMBHBnHSSBSBBH>B PARIJS De Franse politicus Dominique de Villepin is gisteren ook in hoger be roep vrijgesproken van medeplich tigheid aan laster gericht tegen zijn grote politieke rivaal, de huidige president Nicolas Sarkozy. De Ville pin zou volgens de aanklagers in 2004 als bewindsman niets hebben ondernomen tegen een vervalsing die de goede naam van collega-mi- nister Sarkozy, dreigde te ruïneren. Eerder dit jaar sprak een rechtbank De Villepin al vrij. BERLIJN Bijna too van de 620 parlementsle den in Duitsland willen volgende week donderdag wegblijven bij de toespraak van paus Benedictus XVI. Het zijn vooral leden van de extreemlinkse partij Die Linke, maar ook Groenen en sociaaldemo craten van de SPD. De critici vin den het pausbezoek niet gepast voor een neutrale overheid. Hun plaatsen worden ingenomen door oud-parlementsleden. PARIJS Een antiracismegroep in Frankrijk dreigt computerbedrijf Apple met juridische stappen vanwege een ap plicatie voor de iPhone in de Fran se Appstore met de naam 'A Jew or not a Jew?' (jood of geen jood?). Ge bruikers kunnen in de app nagaan of beroemdheden en andere publie ke figuren van joodse komaf zijn of niet. SOS Racisme noemde de ap plicatie niet alleen schokkend, maar ook illegaal. NEW YORK De zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden van de in op spraak geraakte Democraat Antho ny Weiner, gaat naar een Republi kein. Bob Turner versloeg zijn De mocratische tegenstander David Weprin in een tussentijdse verkie zing. Weiner stapte op nadat hij per ongeluk seksueel getinte foto's van zichzelf via Twitter in de open baarheid had gebracht. De uitslag is een gevoelige nederlaag voor de partij van president Öbama. CAIRO De toenmalige Egyptische presi dent Hosni Mubarak heeft nooit be vel gegeven op betogers te schie ten. Dat heeft de voormalige vice- president Omar Suleiman gezegd in het proces tegen Mubarak, zo meldde zijn raadsman. De getuige nis was achter gesloten deuren. Mu barak is volgens Suleiman wel nauwkeurig ingelicht over doden die vielen bij botsingen tussen vei ligheidstroepen en demonstranten. PEKING Een geestelijk gestoorde man met een bijl heeft in Gongyi, in de Chi nese provincie Henan, een bloed bad aangericht. Hij hakte willekeu rig in op volwassenen en kinderen, met zes doden tot gevolg. Dat heeft een woordvoerster van het stadsbe stuur gisteren gezegd. Onder de do den zijn twee kinderen. Getuigen identificeerden de dader, die door de politie is opgepakt, als een gees teszieke boer uit de omgeving. KABUL - De terreurgolf die de Af ghaanse hoofdstad Kabul dinsdag en gisteren trof, heeft aan zeker 24 mensen het leven gekost. Onder de doden zijn negen daders, enke le Afghaanse agenten en elf bur gers, onder wie drie kinderen. Dat heeft de internationale troepen macht ISAF gisteren laten weten. Eerder was nog sprake van zeker vijftien doden. Zwaarbewapende moslimmilitan ten vielen dinsdag het ISAF-hoofd- kwartier, overheidsgebouwen, am bassades en een school aan. Daar na verschansten zij zich in een hoog gebouw dat nog in aanbouw is. Na een lang vuurgevecht wer den ze gedood. Het beleg duurde in totaal bijna twintig uur. Het was de langstdurende terreuraan- val. in Kabul sinds het begin van de oorlog in 2001. De verantwoordelijkheid voor de aanval is opgeëist door de radicaal- islamitische talibanbeweging. De Amerikaanse ambassadeur in Af ghanistan wees met de beschuldi gende vinger naar een andere ex tremistische groepering, het Haq- qani-netwerk. Dat is, net als de ta- liban, verbonden aan terreurorga nisatie Al Qaeda. Volgens ambassadeur Ryan Crocker zijn zes of zeven raketgra naten terechtgekomen op het am bassadeterrein. „Maar ze werden afgevuurd van zeker 800 meter af stand. Dat is geen offensief dat is hooguit lastigvallen." ANTWERPEN - De Somméstraat ligt vlakbij het Antwerpse station. Op nummer 9 zit het Centrum voor is lamitische diensten (CID): een in stelling die een shariarechtbank runt. Echtscheiding, nietigheid van het huwelijk, verzoening of echtelijke geschillen in de islamiti sche gemeenschap worden daar conform de sharia (islamitische wetgeving) behandeld. Hoe lang de shariarechtbank al be staat is onduidelijk. Begin deze week leidde een publicatie op de radicale site Sharia4Belgium tot grote commotie. Vlaams Be- lang-voorman Filip Dewinter, te vens voorzitter van de fractie van Vlaams Belang in de Antwerpse ge meenteraad, noemde de opzet van de rechtbank 'een verdere stap in de islamitisering van Antwerpen'. Dewinter eist sluiting van de recht bank. In de Belgische grondwet staat dat de officiële rechterlijke macht oordeelt over echtscheidin gen. „Het kan niet zo zijn dat er daarnaast shariarechtbanken zijn die oordelen op basis van princi pes die botsen met de waarden Formateur Di Rupo belegde gisteren een 'ultiem' overleg. De acht partijen lijken op de goede weg om te komen tot een akkoord. Vertrek premier Leterme zorgt voor nog meer druk op de ketel. BRUSSEL - De acht partijen die in België onderhandelen over een nieuw kabinet zijn elkaar gisteren flink genaderd. Dat hebben ver schillende Belgische media ge meld. Over de splitsing van de tweetalige kieskring Brussel-Hal- le-Vilvoorde (BHV), het belangrijk ste twistpunt, zou een akkoord binnen handbereik liggen. In de nacht van dinsdag op woens dag kwamen de gesprekken over een oplossing voor BHV, waarover Vlamingen en Franstaligen al de cennia ruziën, muurvast te zitten. Er ontstond een crisissituatie. Ko ning Albert II kwam in allerijl te rug van zijn buitenlandse vakantie verblijf Formateur Elio Di Rupo belegde gistermiddag een 'ultiem' overleg, in een laatste poging eruit te ko men. De formatie in België duurt al vijftien maanden. BHV is het enige tweetalige kies district in België. De talrijke Fran stalige inwoners van de Vlaamse randgemeenten van Brussel kun nen daardoor bij verkiezingen op TANDO MUHAMMAD KHAN - Een vrouw en kinderen proberen weg te komen uit een overstroomd gebied in het Pakistaanse Tando Muham mad Khan. Het aantal doden door de wateroverlast is gestegen tot 218. Zeker 5,3 miljoen mensen zijn getroffen door de overstromingen, 1,6 miljoen hectare land staat onder water, 1,2 miljoen huizen zijn be- Nu de eerste 3 maanden 15,- korting Kijk Interactieve TV standaard op 2 tv's, iPad en laptop •De eerste 3 maande a is Interactieve TV gratis, daarna betaal je voor het Altes-in-één Pakket Basis inclusief2 tv-ontvangers 45,- /mnd. Vraag de verkoper naar de voorwaarden enbeschikbaarheid of kijk op kpn.com stuitje aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8