uit15 in Hulst Beoordeling donderdag 15 september 2011 In Eten doen de redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Prijs-Kwaliteit We zijn blij dat Zeeland een dimsum restaurant blijkt te hebben. We betaal den zestig euro voor twee. Alles is kraakvers en goed bereid. Bediening* Het is druk bij Mulan; af en toe had den we behoefte aan meer aandacht. Entourage Het interieur is wat bedompt, een beetje oubollig, maar wel gezellig. Conclusie: Een goed adres, ook voor mensen die geen liefhebber zijn van de Hollandse Chinees. In Honkong eten ze dim sum als ontbijt, wordt ons giechelend verteld als we af rekenen. Chinezen eten de kleine hapjes hooguit bij de lunch, maar alleen dimsum als avondeten, dat doen ze niet. „Wij eten liever rijst." Bij Mulan in Hulst kun je dimsummen waneer je wilt. Ook 's avonds. Het is de specialiteit van het huis. Mulan is geen gewone Chinees. Ie kunt er niets afhalen, het interieur doet in geen enkel opzicht denken aan Foe Jong Hay, Babi Pangang of Tjap Tjoy, en dat zijn dan ook ge rechten die hier niet op de kaart staan. 'Wij koken zoals we thuis doen', vertelt het menu. En dat be looft wat. Omdat ik geen liefheb ber ben van de vernederlandste Chinees, kom ik er eigenlijk zel den. Alleen in de Randstad wil ik nog wel eens bij een Chinees res taurant binnenstappen, maar Mu lan blijkt ook weer anders dan de Chinezen in grootstedelijke China towns. Want de zaak ziet eruit als een ouderwetse en een beetje truttige Hollandse huiskamer: vitrage voor het raam, een witgeschilderd bal- kenplafond, tafels gedekt met bo ven- en onderkleed tot op de vloer en stoelen met stoffen jurk jes aan, compleet met strik. De be diening loopt in herkenbaar Chine se kleding, het publiek is blank. De kaart verraadt dat dit geen ech te Chinezen-Chinees is, zoéén met enge dingen op de kaart als or ganen van het één of het ander, of kwal, of eendenpootjes met de zwemvliezen er nog aan: ook Mu lan doet concessies aan de Neder landse smaak. We krijgen een schaaltje met zou- Café Restaurant "polskin" Hotel Solskin... dat is genieten van elk inotnent Boulevard Bankert 58,4382 AC Vlissingen. Telefoon (0118) 417350. Fax (0118) 440 072 www.solskin.ril anders eten Bij Mulan kookt men Chinees zoals thuis. gen vuur van de gloeiend hete sambal die we erbij krijgen, maar we kunnen blussen met de zoete saus, gemaakt van lychee. De vol gende dimsumronde bestaat uit eendenloempia's, gevuld met klei ne brokjes gaar vlees en prei en kool en heerlijk knapperige gama- lenpasteitjes: een bergje garnalen met groenten gevouwen in gefri tuurde wonton vellen. Na de dimsum moeten we weer best lang wachten, en het is heet in het restaurant, we zijn er op die ene zwoele zaterdag in de nazo mer. Op de warmhoudplaten wor den twee grote schalen gezet: één met pekingeend, naast dimsum de andere specialiteit van het huis, en één met ginger ha, een garnalenge- recht met groenten en gember. De garnalen zijn precies lang ge noeg gewokt, ze zijn nog knappe rig sappig. Ze worden geserveerd met stukjes van allerlei groenten: paprika, wortel, kool, ui en bam boescheuten, in zoete, lichtpittige saus, zonder dominante gember saus. Een heel erg fijn en licht ge recht. Aan de overkant van de tafel kraken de kaken van mijn tafelge- note met genoegen. Haar Peking eend is perfect zacht, met een krokant korstje. Ze krijgt er donke re oestersaus en zoetzuresaus bij. We delen de kommetjes witte rijst en mihoen. Chinese desserts heeft Mulan niet, hoewel ze wel blijken te bestaan. We horen van kokospudding en ei- ercake en uitbundige salades van tropisch fruit. Al die toetjes zijn be derfelijk, is de uitleg, en daarom staan ze niet op de kaart, want eten weggooien is zonde. Ijs is er wel, maar daarvoor komen we niet bij de Chinees, dus dat slaan we net zo lief over. Ik drink nog een jasmijnthee, die ik in zo'n mooi chinees potje krijg van wit en blauw porcelein, met in leuke Chinese papiertjes verpakte se- sam-pindakoekjes. Restaurant Mulan, Steenstraat 16, 4561 AS Hulst, telefoon: 0114-312675. Geopend van 12.00 tot 22.00 uur. Dinsdag gesloten. Mulan is niet goed toegankelijk voor mensen in een rolstoel. foto's Mark Neelemans te stengels voor onze neus, óm een beetje te knabbelen terwijl we wachten. En dat is nodig, want ook het tempo is niet als bij ande re Chinezen: bij Mulan gaat het rustig aan. En dat vinden we een goed teken. We hebben als voorge recht gevraagd om gemengde dim sum en hebben de keuze aan de kok gelagen. Er komt zo'n lollig stoommandje op tafel met vier pakketjes van deeg erin, gevuld met rundvlees en kleefrijst. Ze zijn lekker pittig en plakkerig; we spu- Een hapje met gestoomde vis, garnalen en speciale sojasaus. DE LEUGENAAR Boulevard Bankert J32 - Vlissingen 0118 412500 - info@hoteldeleugenaar.nl www.hoteldeleugenaar.nl HOTEL BRASSERIE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 83