6 luit SÊMüüÉÊÊtIBBm donderdag 15 september 2011 door Rob Paardekam Ria Meijler-Dekker (66) droomde er altijd al van om een winkeltje te hebben. Een kleine tien jaar geleden trok ze de stou te schoenen aan. Nu is cadeau winkel en theeschenkerij Fleu- ria een begrip in Baarland en omstreken. Ria werkte bij Prins Dingeman- se in de mossels toen ze besloot om het over een andere boeg te gooien. Ze schafte een bus aan, voorzag hem van reclame en ging van deur tot deur om bloemen en planten te verkopen. „Mensen moesten er even aan wennen", kan ze zich herinneren. „Voor wie is het? Waar kom je vandaan? Dat soort vragen werden gesteld." Een hernia maakte een einde aan de 'bloemenbus'. Toen Ria een aantal maanden later was hersteld, besloot ze een winkeltje te begin nen met bloemen en Zeeuwse pro ducten. „Nou, dat was dus een fou te keuze", vertelt ze nu. „Baarland is echt te klein voQr een bloemen winkel. Bovendien kwam er drie maanden later nog één bij. Men sen zeiden: ik kan hier nog geen ki lo suiker kopen, maar we hebben wel twee bloemisten." Ria ging over op een ander assorti ment. Fleuria werd een winkel met cadeau-artikelen met een thee schenkerij erbij. „We begonnen met goedkope plastic stoeltjes", vertelt de initiatiefneemster. „Ik had er tenslotte geen idee van of het deze keer wel zou gaan lopen." In tegenstelling tot de bloemisterij bleek de cadeaushop annex thee schenkerij wel een schot in de roos. Het gaat zelfs zo goed dat Ria de winkel de afgelopen jaren beet je bij beetje heeft uitgebreid. De verwachtingen die ze vroeger had over het hebben van een eigen winkeltje zijn helemaal uitgeko men. „Je ontmoet zoveel leuke mensen. Het is heerlijk om te doen." Fleuria trekt allerlei groepen men sen. Inwoners van het dorp ko men er cadeautjes halen, maar ook mensen uit de rest van Zee land weten de winkel inmiddels te vinden. Ook komen er regelmatig toeristen over de vloer. „Ik vind het heel belangrijk dat mensen Vlissingen Film by the Sea 2011. Masterclass scena rioschrijven onder leiding van scenarist/acteur Chiem van Houweninge. Deelname 250 euro. Cinecity, Spuikom- weg 1,13.30 uur. ZATERDAG 17 SEPTEMBER Brouwershaven Concert voor senioren door Zeeuws Ac cordeon Orkest Concertina in de Grote of Sint Nicolaaskerk. Aanvang 14.00 uur. Vertoning stomme film Modern Times van Charlie Chaplin met orgelimprovisa ties Paul de Maeyer in de Grote of sint Ni colaaskerk. Aanvang 20.15 uur. Bruinisse Veiling voor het orgel van de Gerefor meerde kerk. Kerk aan de Noorddijk, 15.30 uur. Burgh-Haamstede Wind en water Wandeltocht sportvereni ging DFS. Keuze uit 5, 8, 15, 20 of 30 ki lometer. Start vanaf 08.30 vanuit kantiner DFS, Leliëndaleweg 13. DONDERDAG 15 SEPTEMBER Middelharnis. Film La Vie Moderne in Filmhuis Middel harnis. Aanvang 20 uur. Oostkapelle Tiende editie van de Zeeuwse Nazomer Fair (15 t/m 18 september) met mode shows, roofvogelshows, demonstraties van Alpaca's en muziek. En op zondag 18 september: 'Chapeau voor Oostkapelle', tweede editie hoedenevenement met hoedenontwerpers, hoedenmakers, hoe- denshows en een hoedenwedstrijd. Buitenplaats Ipenoord (Green White), Noordweg 43. Voor meer informatie: www.zeeuwsenazomerfair.nl Vlissingen Film by the Sea 2011Masterclass scena rioschrijven onder leiding van scenarist/acteur Chiem van Houweninge. Deelname 250 euro. Cinecity, Spuikom- weg 1,13.30 uur. Film by the Sea 2011Schrijfworkshop o.l.v. auteur Ronald Giphart. Deelname 25 euro. Cinecity, Spuikomweg 1, 13.30 uur. Film by the Sea. Ladies Night, literaire theatershow 'Luxeproblemen' met Aaf Brandt Cortius en Machteld van Gelder. Entree 12,50 euro. Cinecity, Spuikomweg 1,21.00 uur. VRfJDAG 16 SEPTEMBER Kapelle Lezing over de pracht én schoonheid van aquariumvissen. Toegang is gratis. Aqua riumvereniging De Vuurneon, Bruelis- straat 21, 20.00 uur. Middelburg Presentatie over kometen en kijken naar kometen met telescoop bij de sterren wacht. Toegang gratis. Herengracht 52, 20.00 uur (begin presen tatie), zaal open: 19.30 uur. Oostkapelle Tiende editie van de Zeeuwse Nazomer Fair (15 t/m 18 september). Voor info zie donderdag. hier lekker op hun gemak rond kunnen kijken", zegt de eigenares se. „Ik loop niet de hele tijd achter ze aan. Als ze iets willen weten, kunnen ze het vragen, toch?" Behalve leuk is het runnen van Fleuria'ook hard werken. Met eni ge regelmaat reist Ria naar Rijsber- gen voor planten en naar de groot handel in Amsterdam voor de ca deau-artikelen. Ze vindt het ont zettend leuk om daar weer nieuwe dingen uit te zoeken. „Hoewel ik de afgelopen jaren best een beetje ben gaan aanvoelen wat mensen leuk vinden, is het altijd afwach ten of het aanslaat. Vroeger was ik daar nog wat ongeduldig in, dan wilde ik het bij wijze van spreken binnen een week hebben ver kocht. Nu zie ik in dat dingen soms ook wat langer blijven staan. Het Agrarisch Jongeren Kontakt West-Zeeuws Vlaanderen organiseert op 18 september de jaarlijkse oldtimertractordag in Biervliet. Perenverkoop aan de Ring. Verzamelen om 09.30 uur bij slagerij Floreseijn aan de Burghse Ring. Domburg Surfdag voor jongeren uit de gemeente vanaf twaalf jaar. Surfschool Domburg, Noordduinestrand, 13.00- 17.00 uur. Dreischor Vriendendag Stichting Paardrijden Gehan- Fleuria is een fleurige winkel. Het assortiment is heel breed. Niet alleen een winkel, maar ook een theeschenkerij. Ria Meijler in haar winkel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 74