i-i De Dikke Toren heeft veel voeten in de aarde 'Ik functioneer vaak 2 luit rrrr ZEEUUJSe (IR I iTiJ Vault selectie selectie donderdag 15 september 2011 Zeeuwse Belofte Acht acts strijden om de titel Zeeuwse Belofte 2011: Blood- shift, Zebrapad, Gork A27, A Ge neration After, Saint Helena Do ve, Zinkzand, Yellow en Six Hills Giant. De winnaar gaat naar de Sena Performers POP- NL Award in Amsterdam. Vrijdag 16 september, De Spot, Middelburg, 20.00 uur. Stone Dust De Australische gitaarrockband The Sunpilots zou tijdens zijn eerste Europese tournee ook in Cadzand optreden, maar heeft op het laatste moment afgezegd. Als vervanger is de Zeeuwse band Stone Dust bereid gevon den. Ook Souljacker verzorgt een optreden. Vrijdag 16 september, De Sporthal, Cadzand, 22.00 uur. Monkey Monkey is een zeskoppige high-energy ska/reggae band uit de San Francisco Bay Area. Hun intense live shows en rock-stea- dy ritmes krijgen niet alleen za len aan het dansen, het levert ze ook prijzen op, zoals de presti gieuze California Music Award. Zaterdag 17 september, De Piek, Vlissingen, 21.30 uur. COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC en BN/De Stem. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: wwwpzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 914330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosbpóm@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl De Vrouwe van de Toren - Stichting Historische Spelen, Zierikzee: Opvoeringsdata: Donderdag 15, vrijdag 16, zaterdag 17; donderdag 22, vrijdag 23 en zater dag 24 september Locatie: Plein voor de Nieuwe Kerk in Zierikzee. Aanvang: 21.00 uur. Toegangsprijs: €24,- (inclusief con sumptie) Kaarten in voorverkoop: Telefo nisch: 06-30721314 of via de websj- te: www.historischespelen.nl. Voorverkoopadressen: abn/amrobank, Havenpark, Zierikzee, ma. t/m vrij. 13.00 - 17.00 uur. VW-kantoren Zierikzee, Renesse en Burgh-Haamstede, maandag t/m zater dag: 09.00 -17.00 uur. Wanneer de voorstelling door on voorziene omstandigheden niet door gaat, vindt geen restitutie plaats van het entreegeld. Voor vragen over het doorgaan van de voorstelling kan men op de dag zelf bellen: 06-3072314. Ondanks armoede en zorg wordt er in de kroeg ook wel eens plezier gemaakt. Regisseur André van Hest verraste de cast bij de eerste kennismaking al door alle namen van de spelers te kennen. door Ali Pankow Armoede, honger, on derdrukking, de pest, kindersterfteecht gezellig was het over het algemeen niet in Zierikzee begin zestiende eeuw. Tegen over alle ellende staan natuur lijk wel liefde en compassie, want die zijn van alle tijden. De Stichting Historische Spelen (HISP) geeft een impressie van die periode in de nieuwste open lucht theater productie De Vrou we van de Toren die vanavond op het plein voor de Nieuwe Kerk in Zierikzee in première gaat en vervolgens nog vijf keer wordt opgevoerd. De bouw van de Sint Lievensmon- stertoren rond 1520, in de volks mond De Dikke Toren, staat cen traal in het verhaal. Waarschuwin gen vanuit de Bijbel ten spijt wil len de kerkheren met die toren tot hoge hoogte reiken om 'nader tot God' te komen. Een prestige ob ject dus. Reder en schepen Jacob de Huybert laat zich beïnvloeden door deken Simon Jacobszoon en investeert het familiekapitaal van zijn vrouw Johanna de Huy bert-Van Haemstede in de bouw van de toren. Johanna is daar fel te gen. Zij wil haar geld liever beste den aan het bestrijden van de ar moede onder het volk. Maar zij is een vrouw en in de zestiende eeuw kon je dan simpelweg mond dood worden gemaakt door de de ken. Uiteindelijk wordt het deze 'Vrouwe van de toren' toch te gor tig en doet zij een beroep op haar kamenierster Marieke Arentsdoch- ter om haar spreekbuis naar het volk te zijn. Marieke krijgt steun Kensington Eerder dit jaar moest de populaire Nederlandse band Kensington een optreden in Middelburg afzeggen. Nu komt de groep - vorig jaar door 3FM uitgeroepen tot Serious Talen - alsnog naar De Spot. In het voorprogramma treedt The Se cret Love Parade op: singer/song- writer-achtige pop met dromerige beats. Zaterdag 17 september, De Spot, Middelburg, 21.00 uur (zaal open). Mannen van Papier De Mannen van Papier is een groep bestaande uit vier Zeeuwse dichters: Wim Hofman, Jan J.B. Kuipers, Thom Schrijer en André van der Veeke. Zij brengen hun tweede voorstelling. De poëzie wordt tot een eenheid gesmeed door de beelden van beeldend kunstenaar Ko de Jonge en de gi taarmuziek van Albert de Vos. Zondag 18 september, boekhandel De Koperen Tuin, Goes, 14.00 uur. door Mischa Beckers De jonge, van oorsprong Duits-Afghaanse zangeres Simin Tander, heeft een unieke improvisatiestijl. Een breed pallet aan stemklanken en -kleu ren klinkt in een bijzondere combi natie van jazz, experimentele stuk ken, singer-songwriter materiaal en oriëntaalse muziek. Morgen opent Simin Tander met haar kwartet het jazzseizoen van Porgy en Bess in Temeuzen. Vorig jaar was ze ook al in Terneu- zen tijdens de Young VIP Award-tournee. Die prijs opende veel deuren. Gerenommeerde po dia, zoals het Bimhuis in Amster dam, boekten haar snel. Onlangs presenteerde ze daar haar debuut album Wagma. Het ontving jube lende recensies. De behoefte om zich muzikaal uit te drukken begon al vroeg. „Al toen ik een jaar of zeven of acht was, was zingen voor mij iets heel persoonlijks en intiems", zegt Tan der. „Meestal zong ik voor mezelf of mijn familie en hoewel ik altijd een uitbundig kind was, durfde ik nooit in het openbaar te zingen. Zonder dat ik mij er toen van be wust was, kon ik bij het zingen al datgene uitdrukken waarvoor in het gewone leven en in mijzelf geen ruimte was. De muziek en mijn stem gaven en geven mij een gevoel van veiligheid, de kans om bij mijn kern te komen." „Daarnaast verlangde ik er altijd hevig naar om op een podium te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70