61 binnenland effeweg.nl Vrees voor Agenten in spe haken af om korten loon Amsterdam: overleg over ontzien van kwetsbaren supervoordelige busreizen 3HMË OF WAT DACHT U VAN Kijk op vivivi.sffeweg.nl of bel 0529 - 46 96 67 Advocaten gaan de straat op Oude films herleven op nieuwe website donderdag 15 september 2011 Ef liiiKS fes n i T^krodèTs???) 4 dagen Praagv.a. 9 9 f- Vertrek o.a.: 7,14, 21 okt, 4, 11, 18, 25 nov, 9, 16 dec 3 dagen Lille en Bruggev.a. 119,- Vertrek op: 30 sept, 25 nov, 2, 9 dec 4dagen Berlijn-v.a. €119|- Vertrek o.a.: 14, 21 okt, 6,13, 20, 27 nov, 4,11 dec 4 dagen Parijs....v.a. 119r- Vertrek o.a.: 7,14 okt, 4,11,18, 25 nov, 2, 9 dec 4 dagen Londenv.a. 149f- Vertrek o.a.: 14, 21 okt, 4, 11,18, 25 nov, 2, 9,16 dec BARCELONA EN DE SPAANSE KUST Geniet van najaarszon in de badplaats Santa Susanna! Ontdek Barcelona o.l.v. een gids en bekijk de kunstwerken van Gaudi. Struin over de Ramblas en kom bij op Plaza Gataluyna. Natuurlijk zal een bezoek aan Montserrat en het stadion niet ontbreken! 7 hotelovernachtingen, 7x ontbijt en diner en vervoer per Gomfort Class touringcar TOSCANE, PISA, FLORENCE EN ELBA Bekijk de beroemde scheve toren van Pisa! Maak een stadswandeling door Florence en geniet van deze prachtige stad. Ontdek het schitterende eiland Elba en ga mee naar wijnchateau Aiola. Sluit de reis af in Lucca met haar mooie kerken en pleinen! 10 hotelovernachtingen, lOx ontbijtbuffet en 9x diner, IxToscaans specialiteiten diner, welkomstdrankje, stadswandeling Florence o.l.v. een \Nederlands sprekende gids en vervoer per Comfort Class touringcar 5 dagen Brugge en de Vlaamse Kust 8 dagen Ierland Herfst-topper 11 dagen Estland, Letland en Litouwen v.a. €149,- V.a. €489,- v.a. €699,- Effe Weg, Postbus 23, 7710 AA Nieuwleusen. Vermeld bij boeking de boekcode en u maakt kans op een stedentrip. Alle fouten voorbehouden. A Prijzen zijn vanaf en per persoon, excl. €17,- reserveringskosten per boeking. V fizr. DEN HAAG - Tientallen studenten aan de Politieacademie overwegen hun opleiding te stoppen uit onvre de over onlangs ingevoerde hoge kortingen op hun salaris. Dat stel len politiebonden NPB en ACP, die vrezen dat de broodnodige aanwas van nieuwe agenten in de knel komt. „Niet gunstig voor een sterk vergrijzende organisatie", zegt NPB-secretaris Jan Willem van de Pol. Politiestudenten werken en leren te gelijk, hiervoor krijgen ze een kaal basissalaris van 1100 euro per maand. Dat is al geen vetpot om mensen mee te werven, aldus Van de Pol. „Het is een zwaar beroep, waarbij ze het risico lopen om op hun bek te worden geslagen. En dat voor een appel en een ei." Nu is on der de studenten onrust ontstaan omdat het salaris nog minder is ge worden sinds per afgelopen juli de Wet Besluit bezoldiging Politie is veranderd. Om zo snel mogelijk zo veel'moge lijk goed opgeleide agenten te krij gen, spraken de bonden vorig jaar met minister Ivo Opstelten (Veilig heid Justitie) af dat politiestudem ten die tussen 1 november 2010 en oktober 2013 hun opleiding begin nen tot vijftig procent minder sala ris krijgen gedurende de tijd dat ze in de schoolbank zitten. Met deze besparing op zak beloofde Opstel ten dat er jaarlijks' 1600 nieuwe agenten zouden worden opgeleid. Volgens ACP-voorzitter Gerrit van de Kamp zijn er dertig tot veertig agenten in spe die overwegen te stoppen met de opleiding omdat zij zich misleid voelen vanwege de loonkorting. De onrust is een nieuw signaal dat de werving van nieuwe agenten spaak dreigt te lo pen, waarschuwen de bonden. Vori ge week bleek dat in de eerste acht maanden van 2011 677 mensen zijn begonnen met de opleiding, zo'n 1100 te weinig. AMSTERDAM - Filminstituut EYE brengt sinds woensdag met de nieuwe website Film in Nederland de vroege Nederlandse film tot le ven. Op de site zijn opmerkelijke verhalen te vinden over circa 2300 oude films. De meeste films die be waard zijn gebleven, zijn gratis te zien. Momenteel bestrijkt de site de periode 1896 tot en met 1923, vanaf de introductie van de film in Nederland. Binnenkort komt ook de geschiedenis van de speel film aan bod, die van experimente le films, animatiefilms en films uit en over Nederlands-Indië. Deze onderdelen moeten samen een vol ledig beeld geven van de Neder landse film- en bioscoopcultuur. Naar schatting zijn ongeveer 500 films van voor 1923 bewaard geble ven. Ruim de helft daarvan kan op de site worden bekeken en van nog eens circa 50 films is een frag ment te zien. DEN HAAG - Advocaten protesteren op het Plein in Den Haag tegen de verhoging van de griffierechten. Door deze maatregel zou het voor veel Nederlanders moeilijker wor den om naar de rechter te stap pen, zo beweerden ze gisteren. Gehuld in toga's riepen zij minis- Door de opeenstapeling van be zuinigingen dreigen psychisch zieke mensen volledig buiten het zicht te blijven van hulpverle ners. De GGZ vreest dat met na me eenlingen die vrij geïsoleerd leven nu steeds vaker niet be handeld zullen worden. DEN HAAG - Nederland zal vaker worden opgeschrikt door aansla gen van eenlingen zoals Tristan van der V. en Karst T. Daarvoor waarschuwt Marleen Barth, voor zitter van GGZ Nederland. Door de opeenstapeling van bezuinigin gen dreigen dit soort psychisch zie ke mensen volledig buiten het zicht te blijven van hulpverle ners. „Daar wordt Nederland niet veiliger van." Barth reageert op de recente oproep van minis ter Ivo Opstelten van Veiligheid aan de GGZ (Geestelijke Gezond heidszorg) om sneller de politie te alarmeren over potentieel ge vaarlijke patiënten. Volgens de minister moet de sector hierin haar verantwoordelijkheid ne men. Barth: „Wij willen die rol wel op ons nemen, maar dan moet dat ons wel mogelijk wor den gemaakt. Het tegenoverge stelde gebeurt nu." Volgens Barth is het kabinetsbeleid op dit punt volstrekt tegenstrijdig. AMSTERDAM - Amsterdam wil di rect na Prinsjesdag met 'stapelmi nister' Henk Kamp praten over de gevolgen van bezuinigingen voor kwetsbare gezinnen en jongeren. Wethouder Lodewijk Asscher (fi nanciën) wil onder meer met de minister van Sociale Zaken afspre ken dat 'bij aangetoonde onaccep tabele stapelirigsdreiging' bezuini gingen worden aangepast. Asscher stuurde eerder deze maand een brandbrief naar pre mier Mark Rutte, omdat kwetsba re groepen te maken zouden krij gen met een combinatie van kor tingen. Rutte heeft hem deze week doorverwezen naar Kamp, omdat hij de coördinerend be windspersoon is als het gaat om de opeenstapeling van effecten van kabinetsmaatregelen voor ver schillende groepen. Uit onderzoek van Amsterdam bleek begin deze maand dat in de hoofdstad 4.000 gezinnen en 19.000 jongeren in de problemen dreigen te komen door ingrepen in bijvoorbeeld de jeugdzorg, bege leiding van licht verstandelijk ge handicapten, het persoonsgebon den budget en de Wajong. Een woordvoerster van Kamp zei gisteren dat er nog geen formeel verzoek is binnengekomen van ~CP Amsterdam voor overleg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 6