zeeland 127 hoofdkantoor ROC is volstrekt verkeerd signaal Met de stoomtrein naar Open dag Waterschap Op website VW nu ook uit-informatie Kamer tegen referendum kerncentrale menige handen donderdag 15 september 2011 HOEDEKENSKERKE Zaterdag 24 september houdt Wa terschap Scheldestromen een open dag bij de haven van Hoedekensker- ke van 10.00 tot 16.00 uur. Er kan meegedaan worden aan een speur tocht, de waterdiepte kan gepeild worden met de peilboot Meermin en er wordt informatie gegeven over de Zwakke Schakels en over ander werk van het waterschap. De Stoomtrein Goes-Borsele rijdt gratis heen èn weer. In de stoom trein ontvangen passagiers een wel komstpakketje voor de Open Dag. De trein vertrekt om 9.30, 10.00, 12.00 en 13.20 uur vanuit Goes. Van uit Hoedekenskerke vertrekt de trein om 10.40,11.45,14.00 en 16.00 uur. Ook staan er bussen klaar in de Van Doornestraat in Goes. DOMBURG De lijst met evenementen op de website vwzeeland.nl zijn aange vuld met de complete culturele agenda van het Zeeuws Uitburo. Het Zeeuws Uitburo presenteert via de website www.zeeuwsuitbu- ro.nl de complete uitgaansagenda van Zeeland met informatie over het culturele aanbod van theaters, musea, filmhuizen en festivals. Op de website wordt ook de mogelijk heid geboden kaartjes voor voor stellingen en concerten te kopen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Er komt geen referen dum over de bouw van nieuwe kerncentrales. De Tweede Kamer is tegen een wetsvoorstel dat GroenLinks daarover wil indienen. De PZC meldde zaterdag dat WD en CDA niets zien in een initia tief-wetsvoorstel van GroenLinks. Gisteren liet ook de PW desge vraagd weten geen gat te zien in een volksraadpleging. De PW is weliswaar voorstander van referen da, maar is ook voor de bouw van nieuwe kerncentrales. De PW zegt 'te willen staan voor haar handtekening onder het regeerak koord'. „GroenLinks gebruikt wat is gebeurd in Japan om nu eenma lig de eigen wil door te drammen en een nieuwe kerncentrale tegen te houden", zegt PW-Kamerlid Roland van Vliet. „We zijn voor re ferenda, maar doen niet mee aan nep-raadplegingen. In de debatten over de situatie in Japan heeft de PW ingestemd met de bouw van nieuwe kerncentrales. Het zou raar zijn als we nu een referendum gaan steunen dat eigenlijk tot doel heeft om nieuwe kerncentrales te gen te houden." De bouw van een nieuwe kerncen trale is zo ingrijpend dat de bevol king zich daarover moet kunnen uitspreken in een referendum, vindt GroenLinks in de TWeede Kamer. De fractie bereidt daarom een initiatiefwet voor. Kamerlid Liesbeth van Tongeren presenteer de het plan vrijdag tijdens een be zoek aan Zeeland. WD en CDA vinden het 'grote flauwekul' en 'niet verstandig' om een referen dum te houden over de bouw van nieuwe kerncentrales. sturen komen natuurlijk terecht op voor de specifieke problemen in hun deel van onze provincie. Maar het is niet allemaal kommer en kwel in Zeeuws-Vlaanderen. De economie draait daar beter dan in de rest van onze provincie. Er wordt ondanks de crisis fors geïn vesteerd in recreatie, industrie, in frastructuur en handel. De zorg is in Zeeuws-Vlaanderen beter georganiseerd dan in de rest van de provincie. De stelling dat er overheidsbanen verloren gaan is terecht, maar het aantal overheidsbanen dat in Mid delburg in de afgelopen decennia is verdwenen, is een veelvoud van wat in Terneuzen is verdwenen. Ik kan me voorstellen dat even tueel extra overheidsgeld met na me ook in Zeeuws-Vlaanderen veel doelmatiger aangewend kan worden om het onderwijs beter af te stemmen op de behoeften van het bedrijfsleven. Het nieuwe pro vinciebestuur wil de economische kracht van Zeeland immers verster ken. Dat doe je mijns inziens niet door met veel geld bestaande krachten intern te verschuiven. Ik hoop zeer dat het om een incident gaat, een onjuiste inschatting, waarop de betrokken bestuurders, als ze al le gevolgen nog eens overzien, te rugkomen. En, als ze dat niet doen, dan hoop ik dat de betreffen de controlerende organen, de ge meenteraden en Provinciale Sta ten er een stokje voor steken. Het college van Gedeputeerde Sta ten en de gemeente Terneuzen zeggen dat het om eenmalige be dragen gaat. Maar de (veel) hogere huisvestings kosten en de forse vergoedingen voor reiskosten van personeel ko men jaarlijks terug en alleen die reiskosten zullen op langere ter mijn wellicht teruglopen. Het hoofdkantoor van het ROC Zee land in Middelburg is relatief zeer goedkoop gehuisvest en in het be treffende gebouw is nog ruimte zat voor uitbreiding. Het is om al deze redenen onbe grijpelijk dat het nieuwe college van GS de financiële steun aan de gedwongen verplaatsing van het hoofdkantoor van het ROC zelfs in haar coalitieakkoord heeft vast gelegd. Een dwaling waar ze, naar ik hoop, op terug zal komen. Alben de Vries is wethouder van Middelburg. mosselkweker Jan Schot. Ze bespreken het reilen en zeilen van de mossel sector en het waterschap. foto's Mechteld Jansen Poppelaars begroet commissaris van de Koningin Karla Peijs. „Leuk je weer Poppelaars slurpt achter elkaar vijf oesters naar binnen. „Ik heb ze het liefst te zien meid!" met een beetje citroen en peper." Poppelaars heeft voor de Oesterpartij een lijstje opgesteld van mensen die hij wil spreken. Er staan onder meer fractieleden op van de provinciale sta ten, die hij wil uitnodigen voor een voorlichtingsavond van het waterschap.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67