'Dat is het ultieme' «r zeeland 125 Kunstproject kan leiden tot nieuwe Thoolse re-integratiewerkplaats Twee concerten in de Manhuistuin Het vertrouwde adres voor al uw glaswerk! Tosa, Sumo en Tokyo Koperdief (21) in Kapelle aangehouden Meezingen met Kinder- en Tienerkoor Kometen kijken bij sterrenwacht Mosselen eten voor fruitteeltmuseum Voor duizenden euro's gereedschap gestolen Fietsspecialist De grootste merken voor de kleinste prijzen! donderdag 15 september 2011 houdingsvermogen van honden wordt getest. „Ze moeten twintig kilometer naast de fiets lopen in anderhalf uur tijd. Dat is een eind hoor. Maar als ze het redden...dan is de basis voor een zware training gelegd." In het geval van Sumo is de prestatie volgens zijn baas zelfs uitzonderlijk. „Hij is de eerste tosa die dit gedaan heeft." In Japan staat de tosa bekend als toernooi- of worstelhond, die ont staan is uit kruisingen van onder meer de rassen mastiff, sint ber- nard, buil terriër en oude Japanse jachthonden. In Nederland wordt het dier door de rasvereniging als waak- en gezelschapshond gety peerd. Ze worden omschreven als moedige, geduldige en zachtmoedi ge honden. Wantrouwend rich ting vreemden, goedmoedig als ie je eenmaal kent. De 65-kilo wegende („Eén en al spieren") Sumo lijkt daarop geen uitzondering te zijn. Na een kort foto Dirk-Jan Gjeltema GOES - In de Goese Manhuistuin worden de komende twee zonda gen nog zogeheten Manhuistuin- concerten gegeven. Komende zondag maakt muziek vereniging Euphonia uit Goes zijn opwachting. Op zondag 25 septem ber vindt het laatste concert van het seizoen plaats. Dan verzorgt de Amsterdam Staff Band van het Leger des Heils een optreden. Beide concerten duren van 12.00 tot 13.00 uur. De toegang is gratis. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar de vlakbij gelegen Grote of Maria Magdalenakerk. Hardglazen deuren Geslepen glas 2 tot 50 mm dik Breukservice en vervangen van lekke ruiten Grote sortering figuurglas PRINS Tel.: 0118-413351 www.prins-glas.nlinfo@prins-glas.nl moment van afwachtendheid vlijt hij zich gemoedelijk aan je voeten in afwachting van instructies van De Koning. Speciale voorbereidin gen voor vrijdag zijn overigens niet nodig. „De filmploeg wil Su mo in zijn Nederlandse omgeving laten zien. Ik heb deze week al fo to's opgestuurd van de Oude en Nieuwe Haven en van Kaaskenswa- ter. Dan kunnen ze zich voorberei den." Ook is er het plan het Noord zeestrand aan te doen. Zo fanatiek als een paar jaar gele den bewegen de baas en zijn hond inmiddels niet meer. „Sumo wordt ouder en hij hoeft niets meer te bewijzen." Wel trekt het tweetal er dagelijks een paar uur op uit. Aan hondenshows heeft De Koning ronduit een hekel. Dat lijkt zijn gedrevenheid op 'spor tief gebied enigszins te verklaren. „Je wilt een standpunt maken. Na melijk dat uit dit ras veel meer te halen is dan wat er bij een show uitkomt. Dit ras is heel erg onder gewaardeerd." Was De Koning voorheen van de rottweiler, sinds Sumo is hij om. „Het is een heel verslavend ras. Het lijkt af en toe wel voor 50 pro cent een mens. Tosa's zijn nieuws gierig en superintelligent Ze verge ten niets. Alles wat je ook met Su mo doet, hij is er. Hij laat je nooit vallen." Behalve blij met zijn hond is De Koning vooral ook 'heel trots' op hem. „Dat je op Tokyo TV komt, dat is toch het ultieme." Het programma van Tokyo TV wordt volgens Ton de Koning later dit jaar uitgezonden. Hij krijgt een kopie toegezonden die hij zal plaatsen op zijn website www.tosasumo.nl Sumo is een reu, geboren in maart 2004 in de kennel Yangsarung. De tosa is een ras dat 150 jaar gele den is ontstaan in de voormalige provincie Tosa in Japan. Als gevechtshond geldt hij als een topper. Het zijn sterke en moedige honden, die nooit zullen piepen of opgeven - is via internet te lezen. De Koning heeft, zo geeft hij aan, overigens niets met deze tak van sport. Als gezinshond staat de tosa even eens als topper te boek. KAPELLE - De politie heeft in de nacht van dinsdag op woensdag rond 04.00 uur in Kapelle een 21-jarige inwoner uit de gemeente Goes aangehouden op verdenking van koperdiefstal. De man viel op doordat hij er pijl snel op zijn fiets vandoor ging bij nadering van surveillerende agen ten. De verdachte heeft in de loop van woensdag een bekentenis afge legd. Op de plaats van aanhouding la gen stukken koperen leiding. De politie heeft intussen achterhaald bij welke bedrijf het koper was ont vreemd. Het ging om een onderne ming in Kapelle. door Rob Paardekam SINT-MAARTENSDIJK - Het kunstpro ject Het onzichtbare zichtbaar ma ken, dat tot commotie heeft geleid onder een deel van de Thoolse be volking, kan wel eens leiden tot de komst van een nieuwe Thoolse re- integratiewerkplaats. Dat stelt het college. Het project behelst de komst van kunstwerken in Sint-Maartensdijk, Sint-Annaland en Scherpenisse. Ze moeten de geschiedenis van de verdwenen havens weer zichtbaar maken. Het college wil dat de ge meenteraad 12.500 euro uittrekt voor de komst van het eerste van de drie werken, in Sint-Maartens dijk. Ook andere organisaties en sponsors betalen er overigens aan mee. Een deel van de bevolking vindt dat de gemeente geen financiële bijdrage zou moeten leveren. In een tijd waarin hard wordt bezui nigd op onder meer het school zwemmen moet de gemeente geen duizenden euro's uittrekken voor kunst, vinden ze. Een petitie op internet is al door meer dan 800 mensen ondertekend. Het college wijst er echter op dat de komst van het kunstproject ook een sociaal aspect heeft. In het kader van de re-integratie kunnen onder meer werkzoekenden gaan meehelpen aan het vervaardigen van de kunstwerken. Dit zou wel eens kunnen leiden tot de komst van een structurele Thoolse werk plaats, waar werkzoekenden, scho lieren en studenten gaan werken aan een duurzame gebiedsontwik- keling- en inrichting van Tholen. In die zogeheten brugwerkplaats kan ook kunst worden gemaakt, die vervolgens wordt verkocht. Daarnaast is er volgens het college een cultuurhistorisch aspect. De werken moeten de verborgen ge schiedenis van de havens immers weer zichtbaar gaan maken. Een meerderheid van de raad lijkt vol gende week akkoord te gaan met het uittrekken van 12.500 euro door de gemeente, zo bleek tij dens de commissievergadering. GOES Kinderen die graag zingen mogen een keer meedoen met het Kinder en Tienerkoor van de Zeeuwse Mu ziekschool in Goes. Koorleidster Jannie Dieleman biedt een gdegen muzikale vorming in drie groepen. Die repeteren allemaal op vrijdag middag in kamer 8. Groep 7/8 om 15.45 uur, groep 5/6 om 16.45 uur en tieners om 17.45 uur. MIDDELBURG De sterrenwacht Philippus Lansber gen in Middelburg staat morgen in het teken van kometen. Momen teel staat komeet Garradd aan de sterrenhemel. Geïnteresseerden zijn vrijdag vanaf 19.30 uur wel kom. De presentatie begint om 20.00 uur en als het weer het toe laat kan men Garradd met de tele scoop bekijken. YERSEKE De Rotaryclub Goes-Reimerswaal houdt zaterdag een mosselfeest voor het goede doel. Dat gebeurt in een tent op de Julianahaven in Yer- seke. Vanaf 14.30 uur kunnen be langstellenden meevaren op de Oosterschelde, waarna de maaltijd op tafel komt Het goede doel is dit jaar het Fruitteeltmuseum in Kapel le. Kosten 25 euro. 's HEERENHCTEK Uit een loods op een bedrijfster rein aan de Heinkenszandseweg in 's-Heerenhoek is in de nacht van dinsdag op woensdag gereedschap gestolen. Het gaat o.a. om een lasap paraat, een accuschroefmachine, meetapparatuur, diverse lijmtan- gen en beitels. De waarde van de buit bedraagt enkele duizenden eu ro's. De loods was niet afgesloten. Stationsstraat 52, Middelburg - ft] oi Winkel dl t/m vrij. 9,00 tot 17.50 uur, za 9 00-15.0 Onze winkel staat vol met de mooiste fietsen van de beste merken. Om straks ruimte kOQ -'| te hebben voorde 20i2-modellen t vegen we nu de vloer aan met de L prijzen! Uiteraard ontvangt u, naast de hoge l korting, het beste advies, onze vertrouwde service én volledige garantie. Kom snel langs of kijk op de website. iur. Maandag gestolen. Werkplaats di t/m vrij. 8.00 tot 17.30 uur. Za en ma. gesloten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65