24 Iceland Toch nadruk op Kunst van Lezen Sumo op Tokyo tv: Goese branden zijn niet aangestoken Trek in Vogels? Week van het Landschap BIBLIOTHEEK Dorpsraden over nieuw beleid Telefoon kwijt na onnodig bellen van 112 !n dichtgeplakte verhuisdoos donderdag 15 septemoer 2011 door Lilian Dominicus KRUININGEN - Zet in op het educa tieve project Kunst van Lezen in het nieuwe bibliothekenbeleid van Reimerswaal. Die boodschap heb ben de dorpsraden, WMO-, senio renraad en de scholen meegege ven aan wethouder Hans de Kun- der (CDA, onderwijs). „Ga niet voor het behoud van twee vestigingen in de gemeente, kies er één op een centrale plek in Reimerswaal en steek het geld dat je overhoudt in Kunst van Lezen", zo vat voorzitter Tanny van Que- kelberghe van de dorpsraad Krab- bendijke samen. Het gesprek werd deze week ge houden in opdracht van de ge meenteraad. De dorpsraden, scholen, WMO- en seniorenraad zouden bij de be sluitvorming over de bibliotheek zijn overgeslagen. De gemoederen liepen daarover kort voor de zo mer hoog op. Het gesprek van deze week was waardevol en constructief, zo be vestigen zowel Van Quekelberghe, wethouder De Kunder als direc- door Luc Oggel GOES - De branden bij De Betho en het Nijverheidscentrum in Goes zijn niet aangestoken. Dat is gebleken uit de onderzoeken naar de branden, die formeel zijn afge rond. De recherche houdt het op een technische oorzaak, aldus de Goe se burgemeester René Verhulst. Hij had de recherche gevraagd 'in formeel' onderzoek te doen naar de branden, aangezien er sprake was van een zekere overeenkomst. Zo was de brand in beide gevallen gemeld op het moment dat de brandmeldinstallatie afging. Dat was enigszins opmerkelijk, aange- OOST-SOUBURG - Een 48-jarige in woner van Oost-Souburg raakte in de nacht van dinsdag op woens dag al zijn telefoons kwijt. De politie nam ze in beslag omdat hij die nacht minstens tien maal 'onnodig' het alarmnummer 112 belde. Volgens de politie belde hij ook herhaaldelijk naar 0900-8844, het landelijk toegangsnummer van de politie. Tijdens de telefoonge sprekken uitte de man, aldus de politie, ook dreigende taal. Agen ten gingen daarop naar zijn wo ning, gaven hem een proces-ver baal en namen vervolgens alle tele foons in beslag. De man belde al eerder onnodig naar 112. door Esme Soesman teur Janny van Vught van Biblioos- terschelde. Van Quekelberghe en Van Vught betreuren het dat SGP en CDA in de besluitraad van juli een amen dement indienden voor behoud van twee vestigingen. Met een nip te meerderheid van stemmen dwongen zij dit af, andere fracties stemden tegen. „Daarmee komt Kunst van Lezen in gevaar", zegt Van Quekelberghe. „De opzet is om taalachterstanden bij de jeugd weg te werken en zo laaggeletterdheid te voorkomen. Juist dat is zo belangrijk. We ho pen daarom dat het besluit nog kan worden teruggedraaid. En ver der vragen we aandacht voor de functie van ontmoetingsplek die de bibliotheken nu hebben." Wethouder De Kunder zegt de re sultaten van het gesprek zo snel mogelijk terug te koppelen naar de gemeenteraad. Dat is ook de wens van Bibliooster- schelde. „Zowel voor de bedrijfsvoering als voor onze medewerkers moeten we weten waar we aan toe zijn", al dus Van Vught. Ze komen vrijdag zes man sterk naar Zierik- zee. Een Japanse film ploeg met onder meer twee cameramensen, een verslag geefster en zelfs een tolk", meldt Ton de Koning uit Zierikzee. De filmploeg komt opnamen ma ken van Sumo, een zevenjarige hond van het ras tosa. De Koning: „Hij is de enige tosa met een werk titel. Hij heeft echt iets gepres teerd." Het gaat om een team van Tokyo TV dat een programma maakt over Japanse honden in an dere landen, zegt De Koning. „Hoe leven ze in Nederland? Wat doen mensen ermee? Japanners zijn heel nieuwsgierig. 1\vee jaar gele den zijn ze bijvoorbeeld naar Ne derland gekomen om een die renambulance te filmen. Dat ken nen ze niet in Japan. Geweldig von den ze dat". Nu is Sumo niet de enige Japanse hond - en ook niet de enige tosa - in Nederland of zelfs Zierikzee. Dat hij voor deelna me aan het Japanse tv-programma is benaderd, heeft volgens zijn baasje vooral te maken met zijn 'werktitel'. De Koning doelt op het (landelijk erkende) UV-diploma dat Sumo oktober 2008 in Amster dam heeft gehaald via de vereni ging van fokkers en liefhebbers van Duitse herdershonden. Het gaat om een proef waarbij het uit zien zo'n melder veel eerder zou moeten afgaan. Uit het onderzoek, dat afgelopen voorjaar al is begonnen, zijn ech ter geen aanwijzingen voor brand stichting naar voren gekomen. Re-integratiebedrijf De Betho op bedrijventerrein Klein Frankrijk ging in januari in vlammen op, het gemeentelijk re-integratiebe drijf Nijverheidscentrum aan de Houtkade in februari. Die laatste brand leidde tot veel overlast en hoge kosten vanwege het oprui men van asbest dat op de door gaande route en bij omliggende be drijven terecht kwam. Dat kostte Goes een half miljoen euro, exclu sief claims van drie bedrijven. Sumo met baas Ton de Koning op de achtergrond i mui ■amtmaarara natuur dichtbij huis Brabants Landschap Jf Kom naar de op de Brabantse Wal 17 t|m 25 september 2011, dagelijks van 10.00 -17.00 uur www.brabantslandschap.nl ae^^EB^»wvww'7aT^'ir?Ty-c"-t^ca'/j'-j-''iii''nTrTiifirii i1 r 1 iVnmiwr 'ivtwiTTna THOLEN - In de berm bij het CVAB in Tholen zijn gisteren twee jonge katten gedumpt in een met tape dichtgeplakte verhuisdoos. „Een trieste manier om afstand van je katten te doen", zegt Cok Verhoek van de Thoolse dieren opvang. Hij sluit niet uit dat het te maken heeft met de opnamestop bij asiel h'Onderdak in Bergen op Zoom- foto Chris van Klinken/het fotoburo

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 64