voor de vliegende collega's Xzodl? 360 zeeland 123 aan de dijk Legpenning voor 'moordwuuf JiMÉ www.tmcbinnenhuisadviseurs.nl donderdag 15 september 2011 Amref begon vijftig jaar gele den als een Afrikaanse or ganisatie van vliegende doktoren. In uithoeken van lan den brachten ze gezondheidszorg. Bijna alle medewerkers zijn Afrika nen en de organisatie weet als geen ander de weg op het conti nent. Met name in het oosten en zuiden van Afrika zijn de vliegen de dokters actief Alle Amref-pro- jecten en -programma's worden ontwikkeld en uitgevoerd door mensen die hun wortels hebben in lokale gemeenschappen en die alle tradities en gebruiken goed kennen. Amref richt zich op de kwetsbaar ste groepen in Afrika, met name jonge vrouwen. De ervaring leert dat een betere gezondheid van vrouwen een groot effect heeft op de hele bevolking. In de praktijk besteedt Amref veel aandacht aan de gezondheid van moeder en kind, betere zwangerschapsbegelei ding, het opleiden van vroedvrou wen, gelijke rechten voor mannen en vrouwen en alles wat met voort planting en seksualiteit te maken heeft. De Afrikaanse Amref-organisatie wordt ondersteund door een groot netwerk van Amref-organisaties in westerse landen. Amref Flying Doctors, gevestigd in Nederland, is er één van. Daar fietsen de deelne mers aan de Kenya Classic voor. Een half miljoen euro, de geschat te opbrengst van de moutainbike- tocht in Kenia, zet zoden aan de dijk. Voor 122 euro kan iemand worden opgeleid tot basiszorgverle ner. Een kind met een hazenlip opereren, kost 300 euro. Voor 1150 euro kan Amref een vlucht beta len naar een afgelegen gebied. Een vlucht betekent: 150 consulten, 40 patiënten behandelen, minstens 10 mensen opereren en acht art sen plus 40 verpleegkundigen en verloskundigen opleiden. Q www.amref.nl kilometer in zes dagen tijd zullen de ADRZ-specialisten Willem Rinsema en Jan Jansen afleggen tijdens de Kenya Classic. Ze zit ten in de snelste groep die gemiddeld 20 kilometer per uur rijdt. Dit komen Willem Rinsema en Jan Jan sen ongetwijfeld tegen in Kenia: wilde dieren zoals gnoes, gazellen, zebra's en giraffen die de weg oversteken. foto EPA/ Stephen Morrison GOES - Volgens het bestuur van de Reddings Honden Werkgroep Zee land (RHWZ) is het een 'moord- wuuf die het verdient om in het zonnetje te worden gezet. En daar om verraste burgemeester René Verhulst Olga Franse gisteravond tijdens de trainingsavond in het Poelbos met een vrijwilligersleg penning. Sinds 1990 is Franse be trokken bij de RHWZ; eerst als le rares en sinds 1996 is zij coach bij het reddingshondenwerk. Dage lijks is zij met de RHWZ bezig. De RHWZ leidt honden en gelei ders op met als doel het opsporen van vermiste personen. De werk groep, die drijft op giften van do nateurs en sponsors, bestaat sinds 2985 en was de eerste reddingshon denwerkgroep in Nederland. Olga Franse werd gisteren verrast met een vrijwilligerslegpenning vanwege haar inzet voor de RHWZ. foto Ronald den Dekker De ADRZ-chirurgen Jan Jansen (links) en Willem Rinsema rijden 360 kilometer door Kenia voor het goede doel. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63