land Kantoren markt in Goes lijkt aan te trekken Op de fiets door Kenia 22 Goes haakt aan bij de Koninklijke Erepenning Gereedschap gestolen uit bedrijfsauto Bevolkingsonderzoek borstkanker begint Talencursussen Frans en Spaans De chirurgen Willem Rinsema en Jan Jansen van het Admi raal De Ruyter Ziekenhuis doen in oktober mee aan de Kenya Classic, een zware mountainbiketocht voor het goede doel. Wereld Alzheimer Dag met filmavond Goese band Fragile speelt in De Wemel Duikers halen afval uit Grevelingenmeer donderdag 15 september 2011 VERHUUR Nog ïo.ooo vierkante meter leeg door Mieke van der Jagt goes - De kantorenmarkt in Goes trekt aan. Dat zegt Paul Fermont van makelaarskantoor Faasse Fermont in Goes. „De laatste maanden zit er plotseling bewe ging in en dat is een goed teken." Niettemin staat er in Goes al een hele poos een kleine tienduizend vierkante meter kantoorruimte te huur. Niet alleen in oudere gebou wen, maar ook in betrekkelijk nieuwe panden op het kantoren park bij het station. Bovendien lig gen ambitieuze bouwplannen al ja ren in de ijskast. Een deel van het Stationspark blijft braakliggende grond. Ook Fermont ziet die plan nen niet zo snel realiteit worden. Als hij een optimistisch geluid kan laten horen, is dat alleen omdat de ambities aanzienlijk zijn bijgesteld sinds 2008. Een andere makelaar, Koos Schroder van SinkeKomejan, is niet zo onder de indruk van de leegstaande vierkante meters. „Goes heeft nu eenmaal veel kan toorruimte en in de dertig jaar dat ik hier meeloop, heeft er altijd wel een percentage van markt leegge- staan. De eisen van huurders en kopers veranderen nu eenmaal en soms moet je het aanbod daarop aanpassen: renoveren bijvoor beeld. Die druk is alleen maar be vorderlijk voor de kwaliteit." Wat zijn dan momenteel de eisen van aspirant huurders? In ieder ge val niet de nabijheid van openbaar vervoer. Uit de sociaal-economi sche analyse die de Kamer van Koophandel voor Goes maakte, blijkt dat van de werknemers die buiten Goes wonen, meer dan de helft met de auto naar zijn werk komt. Parkeerruimte is dus belang rijk, of dat nu op eigen terrein is of op de openbare parkeerplaatsen. Wat huurders ook graag willen is zo weinig mogelijk betalen en zo kort mogelijke huurcontracten, liefst per maand. Veruit de meeste verhuurders passen daarvoor, want vooral vrijblijvendheid is fnuikend voor de kwaliteit. Toch zouden starters geholpen zijn met wat soepeler huurcontracten, nu banken zo weinig risico nemen. Starters blijven nu thuis werken omdat een bankgarantie die vijf jaar loopt, niet op te brengen is. KRABBENDIJKE Uit een bedrijfsauto, die gepar keerd stond aan de Doelstraat in Krabbendijke zijn elektrische ge reedschappen gestolen. De inbraak werd gepleegd tussen maandaga vond 22.00 uur en dinsdagochtend 07.00 uur. Het gereedschap had een waarde van duizenden euro's. Er werd een ruitje vernield om in de auto te komen. GOES Alle vrouwen van 50 tot en met 75 jaar die in de gemeente Goes wo nen, worden de komende maan den uitgenodigd voor het tweejaar- lijk bevolkingsonderzoek naar borstkanker. De mobiele unit staat vanaf woensdag 21 september op het Molenplein in Goes. In de bus worden röntgenfoto's gemaakt. Het onderzoek duurt tot december. GOES Taleninstituut SchipperTaal biedt komend seizoen weer talencursus sen. In Goes beginnen half septem ber de beginnerscursussen Frans en Spaans op de dinsdagavond. Op de vrijdagmorgen zijn er voor de zelfde talen lessen voor gevorder den. Deze talencursussen lopen van september tot mei en kosten 130 euro per vier maanden. Voor meer informatie: 06-51181564. ADRZ CYCLING DOCTORS door Frank Balkenende De rwee Cycling Doc tors; zoals hun geuzen naam luidt, fantaseren er al een beetje op los. Willem: „Het zou mooi zijn als er net voor Jan een giraf oversteekt en ik op tijd ben om die geweldige plaat te schieten. Of nog beter: dat jan net onder die giraf doorrijdt, hahaha." De eerste editie van de Kenya Clas sic, waaraan honderden Neder landse fietsfanaten in de week van 22 oktober meedoen, moet geld in het laatje brengen voor Amref Flying Doctors, de grootste gezond heidszorgorganisatie in Afrika. De deelnemers moeten zelf sponsors zien te werven. De maag- en darm specialisten van het ADRZ-chirur- genteam, Willem Rinsema (57) uit Fietsroute Kenyadassic Goes en Jan Jansen (40) uit Vlissin- gen, hebben hun beste beentje voor gezet. Met een bedrag van 12.064 euro staan ze inmiddels op plaats vijf van best gesponsorde teams. Rinsema: „De organisatie verlangt dat je minimaal 10.000 eu ro aan sponsorgeld meebrengt. De kunst is je omgeving enthousiast te maken. De VvAA, een ledenor ganisatie van en voor professionals in de gezondheidszorg, heeft 5000 euro extra sponsorgeld bijgedra gen voor de eerste vijftien leden die zich inschrijven voor de Kenya Classic. Daar zaten wij bij, dus dat schoot lekker op." Uiteraard hebben ze voortdurend reclame gemaakt voor de Kenya Classic. Een collega die met pen sioen ging, besloot de gulle giften die hij bij zijn afscheid ontving, door te sluizen naar de Cycling Doctors. Fabrikanten van zorgap- GOES Alzheimer Café De Bevelanden houdt maandag 26 september een filmavond in het kader van Wereld Alzheimer Dag, die op 21 septem ber gevierd wordt. De filmvertoning en de ontmoe ting achteraf vinden plaats in zorg centrum Het Gasthuis in Goes. Alle belangstellenden zijn welkom van af 19.30 uur. WEMELDINGE De negenkoppige band Fragile uit Goes speelt woensdag 21 septem ber in dorpshuis De Wemel in We- meldinge. Fragile speelt covers uit de hele popgeschiedenis sinds de jaren zestig. Dat gebeurt onver- sterkt en ondersteund door strij kers. Het concert wordt gehouden door de Cultuurraad van Kapelle. Aanvang 20.00 uur. Entree 5 euro. SCHARENDIJKE Sportduikers halen zaterdag afval uit het Grevelingenmeer. De schoonmaakacties zijn bij de ha ven van Scharendijke en bij Port Zélande. De schoonmaakacties ma ken deel uit van een internationale campagne van sportduikorganisa- tie Padi. Komende zaterdag gaan wereldwijd duikers het water in om iets te doen aan de afvalberg onder water. Kilimanjan 5892 meter hoog J INDISCHE 0 CEAAN Willem Adriaansens I bron GN enwww.kenvaclassic.com door Luc Oggel goes - Verenigingen, instellingen en stichtingen in de gemeente Goes kunnen vanaf nu een aan vraag indienen voor een Koninklij ke Erepenning. Burgemeester en wethouders hebben besloten de onderscheiding in te voeren. De Erepenning is in 1965 ingesteld door koningin Juliana. De onder scheiding wordt alleen uitgereikt bij het 50-jarig jubileum of elke 25 jaar daarna. De penning kan door de vereniging worden aangevraagd bij de burgemeester. Die speelt de aanvraag door naar de commissa ris van de koningin, die advies in- paratuur werden ook overgehaald een duit in het zakje te doen. En uiteraard hebben veel vrienden, fa milie, ADRZ-collega's en kennis sen geld overgemaakt. Jansen: „Dat is het mooie van deze tocht. Je rijdt door een fantastisch landschap en je brengt tegelijker tijd met zijn allen een half miljoen euro mee om lokaal de gezond heid van bewoners te verbeteren." Het duo doet (nog) luchtig over de monstertocht die in de schaduw van de mu zenberg Kilimanjaro over stoffige Keniaanse weggetjes voert. In zes dagen tijd trappen ze 360 kilome ter door de woestenij. Dat bij een zinderende hitte van 35 graden of meer. Ze hebben zich bovendien aangemeld voor de snelste groep. Gaan ze dat volhouden? Rinsema: Ik ben in verschillende landen in Afrika geweest en ja, het is warm, maar is het ander soort hitte. We zitten per dag vijf tot ze ven uur op de mountainbike - 'ik ben eigenlijk meer van de race fiets' - waarbij we gemiddeld zo'n 20 tot 25 kilometer per uur zullen rijden. Onderweg zijn pauzes inge last om zorgprojecten te bezoeken. Het is geen marathon hoor. Je kunt gerust een beetje om je heen kijken en genieten van de natuur." Niettemin bereiden beiden zich gedegen voor. Rinse ma heeft onlangs in de Franse Pyreneeën een hoogtestage gedaan, want in Kenia rijden ze ook minstens op 800 meter boven zeeniveau. Jansen traint gewoon in Zeeland. Lekker van Dishoek naar de stormvloedkering rauzen, over nagenoeg allemaal onverhar de wegen. Als verwoed fietser heeft hij vele kilometers in de be nen. Bergen schrikken hem niet af Hij deed dit jaar mee aan Alpe d'Huzes. Vier keer ging hij naar bo ven als begeleider van een renner die zeven keer de beklimming vol tooide. Tja, en.als je Jan Jansen heet, is opgeven eigenlijk nooit een optie. www.kenyaclassic.com wint en een voorstel aan de konin gin doet. Aan een aanvraag zijn en kele criteria verbonden. Zo mag de aanvrager geen bond of overkoepe ling zijn en moeten de activiteiten van filantropische, wetenschappe lijke, culturele, sportieve of maat schappelijke aard zijn. De Goese burgemeester René Ver hulst hoopt dat het aanvragen gaat regenen. „Wij achten vrijwilligers en het verenigingsleven hoog, dan is zo'n penning toch een beetje de kroon", legt hij de aanleiding uit. Veel Nederlandse gemeenten rei ken al een Erepenning uit, in Zee land zijn dat Borsele, Reimerswaal en Veere. IN ZEELAND 1Oosterscheldeweek 2. Getuigen valpartij gezocht 3. Snoeken in Deltapark Z2 Volg het Zeeuwse nieuws drie keer per dag in twee minuten in het video journaal van de PZC via www.z2.nl STUUR TIPS NAAR bevelanden@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62