Zeeland PZC Yerseks bouwbedrijf Dronkers failliet Reggaeband UB40 naar Zeelandhallen Zeeuwse Nazomer Fair BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 22 ECONOMISCHE CRISIS Tien werknemers komen op straat te staan Brand legt schuur in de as almanak Bolus Donderdag 15 september 2011 Chirurgen fietsen door Afrika voor vliegende collega's Kantorenmarkt in Goes lijkt aan te trekken 21 Tip? bevelanden@pzc.nl/thoien@pzc.nl 853KKSSS8 SS S&mn&mSi door Lilian Dominicus yerseke - Bouwbedrijf Dronkers in Yerseke is failliet verklaard. Tien medewerkers komen op straat te staan. Het vonnis is dinsdag uitge sproken, bevestigt curator Folkert Hiemstra van Van Boven Advoca ten in Middelburg. Gisteren werd bijna de hele dag de telefoon niet aangenomen, de web site was uit de lucht en de bedrijfs- bussen stonden op het terrein, ach ter gesloten hekken. Een trieste zaak, beaamt de curator. „Dit is een familiebedrijf dat al vele jaren in Yerseke is gevestigd. Het is opge richt in 1949." Dronkers BV heeft het faillisse ment zelf aangevraagd. „Dat ge beurt vaker als een bedrijf zoveel schulden heeft dat ze geen andere uitweg meer zien", aldus Hiem stra. Het is nog onduidelijk wat er met de werknemers zal gebeuren. „Na een faillissement wordt er altijd ge keken naar een doorstart. Of dat bij Dronkers ook mogelijk is, valt nu nog niet te zeggen. Dit is nog heel vers", zegt Hiemstra. „Het UWV neemt de betaling van de sa larissen over, totdat de opzegter mijn verloopt. Dat is maximaal zes weken. Het zou mooi zijn als ze weer bij een ander bouwbedrijf aan de slag kunnen. Maar alle bouwbedrijven hebben het moei lijk." Wat de consequenties zijn voor op drachtgevers, is ook nog niet be kend. Het Yersekse bedrijf heeft naar alle waarschijnlijkheid een klap gekre gen door de economische crisis en de malaise op woningbouwmarkt. Het jaar 2010 was al een mager jaar, 2011 is niet veel beter. Het aan tal bouwopdrachten is gering. Volgens sommige bouwvakkers sturen bedrijven hun medewer kers langer op vakantie om het hoofd maar boven water te kun nen houden. POORTVLIET - Een felle brand, in de nacht van dinsdag op woensdag, heeft een leegstaande schuur aan de Bram Groenewegeweg in Poort vliet in de as gelegd. De brandweer was snel ter plaatse, maar de schuur was niet meer te redden. Gepoogd werd om het vuur niet over te laten slaan naar het naastgelegen woon- Toch wist de brandweer het huis met het be- huis. Dat was nog niet zo gemakkelijk, omdat schikbare bluswater te sparen. De oorzaak is er problemen waren met de waterwinning, nog niet bekend. foto Manfred Berrevoets goes - De Britse reggaeband UB40 treedt vrijdag 27 januari 2012 op in de Zeelandhallen in Goes. Dat heeft beurzen- en evenementenor ganisatie Libéma gisteren bekend gemaakt. UB40 scoorde in de jaren tachtig en negentig grote hits als Red Red Wine, Kingston Town en (I Can't Help) Falling In Love With You. Leadzanger Ali Campbell, die met zijn karakteristieke stem een groot "aandeel had in de populariteit van UB40, heeft de band in 2008 verla ten om aan een solocarrière te be ginnen. Zijn broers Duncan en Ro bin Campbell namen de leadzang daarna voor hun rekening. De naam UB40 is ontleend aan een voormalig formulier van de Britse sociale dienst om een werk loosheidsuitkering aan te vragen. UB staat voor Unemployment Be nefit. De band werd in januari 1978 opgericht door een stel werk loze vrienden. De voorverkoop begint zaterdag 17 september. Kaarten zijn verkrijgbaar via Ticket Service, de grotere postkan toren, de grotere Free Record Shops, de grotere VW kantoren, www.ticket- service.nl en de bekende voorver koopadressen. De entreeprijs be draagt €47,00 in de voorverkoop en 51,00 aan de avondkassa (excl. servi cekosten). i Tip? redactie@pzc.nl Waterschap Scheldestromen houdl zaterdag 24 september een open dag en liet daarom een persbericht uit gaan. Onder het motto 'peilen, proe ven en beleven' is er allerlei vertier, zoals een speurtocht, waterschapsde monstraties en gratis vervoer met de stoomtrein Goes-B'orsele van Goes naar de open dag. Natuurlijk wordt ook de inwendige mens niet vergeten: 'Naast een con sumptiebon voor koffie, thee of fris ontvangen bezoekers een bon voor een bolus die ze kunnen inwisselen op de rioolwaterzuivering', aldus het persbericht. Inwisselen tegen een hengel, vermoe den wij. Om zelf een verse bolus op te vissen. »8 SEPTEMBER TKAPELLE nazomeren met sfeer, stijl en chique DAGELIJKS MODESHOWS CHAPEAU VOOR OOSTKAPELLE Tweede editie op zondag 18 september

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61