tot een enkel slabbetje Trek in Vogels? Week van het Landschap Herdenking van bevrijding bij het Poolse Kruis borduurbedrijf met veel grote internationale klanten en particuliere fans Smartlappenkoor begint nieuw seizoen Piet Voskamp Vijf bands doen mee aan Bevrijdingstaptoe Back to Coda en 2gether op 1 oktober Borduurservice Zeeland Laatste zomerconcert van Adrie Oosterling op de Brabantse Wal korting donderdag 15 september 2011 axel - Bij het Poolse Kruis aan de Hulsterseweg in Axel wordt mor genochtend de bevrijding van Axel en omgeving herdacht. Dat gebeurt om half elf 's ochtends. De herdenking wordt bijgewoond door onder anderen de Poolse con sul, loco-burgemeester Frank van Hulle, vertegenwoordigers van het Poolse leger en van de ie Poolse Pantserdivisie én leerlingen van groep van de Gaspar van der Heij- denschool. Na de herdenking is er een ontvangst in oorlogsmuseum Gdynia aan de Tweede Verkorting, 's Avonds om 20.00 uur verzorgt folkband Kapella Barachy in De Halle een bevrijdingsconcert. TERNEUZEN Onze winkel staat vol met de mooiste fietsen van de beste merken. Om straks ruimte l te hebben voor de 2012-modellen c vegen we nu de vloer aan met de t prijzen! Uiteraard ontvangt u, naast de hoge t korting, het beste advies, onze vertrouwde k service én volledige garantie. Kom snel langs of kijk op de website. De grootste merken voor de kleinste prijzen! Stationsstraat 52, Middelburg - [t]'0^^*61 3187 - [ej info@pietvoskamp.nl - [ij www.pietvoskamp.nl Winkel di t/m vrij 9 00 tot 17,30 uur. za 9 00-15.00 uur. Maandag gesloten Werkplaats di. t/m vrij. 8.00 tot 1730 uur. Za. en ma. gesloten. AXEL De Stichting Axel Cultuur- en Mu- ziekstad houdt zaterdagavond een Bevrijdingstaptoe. Deelnemers zijn de Christelijke Drum- en Showfan fare DVS uit Katwijk, de Politieka- pel Antwerpen en .de plaatselijke groepen Showband Jong Axel, Showband Blue Phoenix en de Christelijke Drumfanfare Hosanna. De deelnemers lopen een défilé vanaf de sporthal aan Oud Oostein de, via de Walstraat, Markt en West straat naar het taptoeterrein op het Kennedyplein. Daar staat ook een aantal oldtimers opgesteld. Het eer ste optreden op het plein begint om 19.15 uur. Toegang is gratis. De Werkgroep Promotie Axel houdt dezelfde dag een bevrijdings fietstocht met gids over 25 kilome ter. Die begint om 13.00 uur bij de watertoren. Deelname is gratis. KLOOSTERZANDE Popkoor 2gether en de-band Back to Coda treden niet op 1 november op, zoals gemeld in de krant van woensdag, maar op zaterdag 1 okto ber in zaal De Linde in Kloosterzan- de. Het concert begint om 20.30 uur en de toegang is gratis. Voor de pauze treden het koor en de band samen op. Na de pauze speelt Back to Coda nog een aantal nummers. Vanessa de Ridder (voorgrond) en stagiaire Naomi Misset aan het werk in het borduuratelier. fotografie Mark Neelemans lo's caps, slabbetjes en handdoe ken bestellen. De professionele, computerge stuurde borduurmachines zorgen voor een strak resultaat. De Rid der: „Een rondje in een logo is op textiel ook een perfecte cirkel. Mijn machines kunnen niet alleen rechttoe rechtaan borduren, maar ook in een hoek zodat er ook mooie schaduwen gemaakt kun nen worden." Alles is te borduren, maar niet al les mag geborduurd worden. De Ridder heeft rekening te houden met copyright. Merklogo's bijvoor beeld, of het nu modelabels zijn of automerken, mogen niet straffe loos worden overgenomen. Dit soort opdrachten neemt De Rid der dan ook niet aan. De weken voor carnaval en voor de zomervakantie zijn de piekpe riodes voor de Borduurcentrale. De Ridder krijgt sinds begin dit jaar hulp van stagiaires. Momen teel werkt de 17-jarige ROC-stu- dente Naomi Misset uit Hoek bij de Borduurcentrale. Zij volgt de mbo-studie 'signmaker', een oplei ding die haar voorbereidt op een baan in de visuele communicatie. Misset: „Ik wilde eerst tattoo-ar- tiest worden, maar nu weet ik het even niet meer, want ik vind dit ei genlijk ook heel leuk!' De Ridder: „Ach, als je ook mijn business in gaat, dan koop ik je gewoon uit!" Opgericht in 2006. Eenmanszaak, wel wordt De Ridder bijgestaan door een stagiaire. De zaken gaan zo goed dat ze momenteel de mogelijkheden voor uitbreiding onder zoekt. Haar flexibiliteit is De Ridders specialiteit. Ze aanvaardt niet alleen grote or ders van bedrijven, ook particulieren met één te borduren poloshirt kunnen bij Borduurservice Zeeland terecht. Borduurservice Zeeland heeft klanten in heel Nederland en België, maar heeft ook opdrachtgevers in Luxemburg, Frankrijk, Duitsland en zelfs de Filipijnen. De Ridder borduurde onder andere logo's op regisseursstoelen voor omroep BNN voor hun project Coolcast, borduurde op servetten voor een kookpro- gramma van RTL4, voorziet de overalls van Mammoet van het bedrijfslogo en personaliseerde de kraampakketten voor iet-bedrijf Peak-IT. Erkent leerbedrijf Savantis. Owww.borduurservicezeeland.nl Iedereen die zingen leuk vindt, kan terecht bij het smartlappen koor van Het Steunpunt. Dat be gint vanavond aan een nieuw sei zoen. De groep zingt elke derde donderdag van de maand van 19.00 tot 21.00 uur in buurthuis De Zee meeuw aan de Schuberthof in Ter- neuzen. Informatie via 0115 618915. GROEDE Adrie Oosterling speelt zaterdag voor de laatste keer dit zomersei zoen zijn voorstelling Oop' is net as hos. Die begint om 21.00 uur, in huistheater De Twee Duiven aan de Slijkstraat in Groede. Oosterling zet zich af tegen de klagerige maat schappij. Reserveren kan via 06 50617910. iA natuur dichtbij huis K Brabants Landschap Kom naar de 17 t/m 25 september 2011, dagelijks van 10.00 -17.00 uur www.brabantslandschap.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 55