Van honderd polo's 9\ Hagelschade??? 24 Feeërieke tocht langs verlichte boerderijen Raad heeft twijfels over brede school Breskens Wij lossen het snel op! regioagenda Ezeltjesdag op kinderboerderij Kandidaten voor beheer De Keu re haken alsnog af donderdag 15 september 2011 door Eugène Verstraeten VOGELWAARDE - Komend weekend wordt weer de verlichte polder- en boerderijenroute door de polders in Oost-Zeeuws-Vlaanderen gehou den. De route, die voert rondom Hengstdijk, Vogelwaarde en Zaam- slag staat dit jaar in het teken van het thema 'sprookjes'. De verlichting brandt vrijdag 16 september vanaf 19.30 uur. Het tra ject is ongeveer 40 kilometer lang en op verschillende stopplaatsen staat een hapje en een drankje klaar. Zo kan er onderweg geproefd worden van lamsvlees, zeekraal, ganzenvlees en ganzenpaté, fruit, tomaten uit de kassen bij Westdor- pe en melkproducten. Fietsers kunnen zaterdag vanaf 12.30 uur de route rijden. „Hoewel de route wat langer is dan in voor gaande jaren hopen we dat er toch heel wat mensen op de fiets klim men", zegt Achiel Cammaart van de organisatie. De verlichting brandt beide dagen BRESKENS - Raadsleden van ver schillende Sluise fracties twijfelen nog over de bouwplannen voor een brede school in Breskens. Ze willen vooral weten waarom Woongoed de school bouwt en waarom het gebouw twee miljoen euro meer kost dan enkele jaren ge leden was begroot. Wethouder Jan Schaalje probeerde de leden van de commissie uit te leggen waarom B en W met Woongoed in zee willen gaan. De corporatie heeft de expertise en draagt bovendien het risico dat de bouw van de brede school annex multifunctioneel centrum niet meer kost dan 6,5 miljoen euro. De andere half miljoen is nodig voor aanleg van de infrastructuur. Woongoed is bereid het risico te lopen als goedmakertje voor het niet doorgaan van de oude plan nen om als corporatie stevig te in vesteren in maatschappelijk bou wen. Het gebouw wordt ook wat duurder dan eerder geraamd, om dat basisschool De Golfbreker - na aanvankelijke weerstand - nu ook bij de brede school aansluit. i a Meer agendaiiieuws staat op de website van de krant. DONDERDAG 15 september AXEL Gregoriuscentrum, 13.30 uur: Kaarten, bil jarten, handvaardigheid; 14.00 uur: Bieden; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur; Biljarten; BRESKENS Goedertijt, 13.00 uur: Biljarten; Restaurant de Boeg, 19.30 uur: Bridge; CLINGE Malpertuus, 13.30 uur: Biljarten, gymnas tiek; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Kaarten; HULST Reynaertcollege aan de Gildenstraat, 19.00 uur: Bewegen en sporten voor (ex) hart patiënten; De Korenmarkt, 10.00 uur: Geheugentrai ning; 14.00 uur: Sjoelen; Blaauwe Hoeve, 9.00 uur: Handwerken; 9.30 uur: Kaartjes maken; 10.00 uur: koffie drinken; 14.00 uur: Zangclub nooit Gedacht; De Lieve, 9.00 uur: Vrij biljarten, vluchtelin genwerk; 10.00 uur: Gymnastiek; 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Koersbal, handwerken; 19.00 uur: Line dance; 20.00 uur: Hulst cultureel; KLOOSTERZANDE WZC Antonius, 10.30 uur: Viering in de ka pel; 14.00 uur: Zangers van Toen; OOSTBURG Den Hoekzak, 13.30 uur: Koersbal; 14.00 uur: Sjoelen; Sportcentrum de Eenhoorn, 13.30 uur: Bridge; PHILIPPINE De Schotse Hoek, 14.00 uur: Koersbal; RETRANCHEMENT 't Zwin, 10.00 uur: Excursie; Melkveehouderij de Blauwe Hoeve, 11.00 uur: rondleiding; SAS VAN GENT De Regenboog, 13.00 uur: Biljarten; St.Albert, 10.30 uur: Fietstocht; SINT - JANSTEEN De Warande, 9.30 uur: Kreatieve vorming; 13.00 uur: Biljarten; 14.30 uur; Ouderensoos; 15.30 uur: Kreatieve vorming; 19.30 uur: Toneel; SLUISKIL Meulengat, SWO 13.30 uur: Biljarten, koersbal, line dance; TERNEUZEN De Veste, 13.00 uur: Biljarten; 13.30 uur: Handwerken, soos; 16.30 uur: repetitie koor; 18.30 uur: Bridge; De Kameleon, 15.00 - 18.00 uur: Jeugdcen trum Meetpoint 12-16 jaar; 19.30 uur: Tekenclub voor volwassenen; Buurthuis de Zeemeeuw, 19.00 uur; Smart lappenkoor; VOGELWAARDE Café Ons Vermaak, 14.00 uur: Kaarten; WESTDORPE WZC Het Verlaet, 10.15 uur: Bewegen op muziek; 13.30 uur: Sjoelen, handwerken. BORDUURSERVICE Vanessa de Ridder runt het grootste Zeeuws-Vlaamse tot middernacht. Routeboekjes zijn verkrijgbaar bij de opstapplaatsen. Dat zijn fruitbedrijf Van Assche in Hengstdijk, de Kuitaarthoeve en melkveebedrijf Van der Loo in Kuit aart, de boerderij van Riemens in Zaamslag en het melkveebedrijf van Reij rink in Vogelwaarde. Zater dagmiddag is er nog een extra halte plaats bij de boerderij van de Feij- ter in Zaamslag. Behalve proeve- rijen zijn er op de stopplaatsen ook allerlei andere activiteiten. Zo is er bij de familie De Feijter een collec tie oude landbouwattributen en voertuigen te zien. Cammaart verwacht dat het een feeëriek schouwspel wordt. „Uit de geluiden die ik hoor, begrijp ik dat veel mensen langs de route mee doen." Tijdens de route wordt ook weer een zogenoemde Boerenboedel ge organiseerd. Daarbij kunnen deel nemers aan de route bieden op uit gestalde materialen en werktuigen uit de land- en tuinbouw. www.verlichteboerderijenroute.nl door Sheila van Doorsselaer Sinds Vanessa de Ridder vijfjaar geleden Borduur- service Zeeland begon, heeft ze nog geen dag zonder werk gezeten. Met haar drie borduurmachines kan ze alles aan; van honderd over alls waar een bedrijfslogo op moet tot één met grappig tekstje gebor duurde string als lollig cadeautje. Ze werkt daarbij nauw samen met verschillende textieldrukkerijen in de regio. Vanuit de garage bij haar huis aan de Val, in de polders van Zaam slag, verwerkt De Ridder haar or ders van zowel grote, internatio naal opererende bedrijven die elk jaar een hele bulk bedrijfskleding laten borduren tot particulieren die een origineel en gepersonali- seerd kraam- of verjaardagscadeau willen. In het schuurtje staan drie borduurmachines die De Ridder, als ze zou willen, 24 uur per dag kan laten draaien. In 2006 gooide De Ridder het roer om. Een car rière in de zorg bleek niet te com bineren met een druk gezin. Ze wilde iets heel anders gaan doen. „Op een gegeven moment dacht ik: Mijn moeder kan goed kleding maken, dus dan kan ik dat ook! Nou... Dat viel tegen. De broek die ik voor mijn man maakte, kwam tot aan zijn oksels. De jurkjes die ik vervolgens voor mijn dochters maakte, waren wel mooi, maar ik vond ze zo saai. Met borduurwerk zagen ze er pas echt super uit. Zo is het borduren begonnen." De Ridder koopt een tweede hands borduurmachine waarmee ze figuren, logo's en tekst van maximaal tien bij tien centimeter kan borduren en gaat aan de slag. Een van haar buren, eigenaar van een cateringbedrijf, is onbedoeld de katalysator. „Hij zei: Als je nou Deze rubriek belicht Zeeuws-Vlaam se bedrijven die een product maken of service leveren waarmee zij (in ternationale-faam verworven heb ben, maar waarvan lang niet altijd bekend is dat ze in Zeeuws-Vlaande- ren gevestigd zijn. Vandaag: Borduurservice Zeeland. De stokoude Toyota borduurmachine met aan de muur een keur aan kleuri ge klossen borduurgaren. TERNEUZEN - De kinderboerderij aan de Evertsenlaan in Terneuzen houdt zaterdag ezeltjesdag. Eigena ren uit Nederland en Vlaanderen komen met hun ezel naar de boer derij. Om 10.00 uur vertrekken ze voor een wandeling. Na een tus senstop in De Griete is de stoet rond 13.15 uur weer terug bij de kinderboerderij. Daar zijn 's mid dags allerlei activiteiten te doen. Kinderen kunnen de ezels aaien. Er kan ook een naam verzonnen worden voor de nieuwste aan winst van de boerderij: het kindje van ezelin Frelleke. Autoschade Service Heijmans Steenbergen www. '.autoschadeheiimans.nl 0167-565026 was ingeschreven bij de Kamer van Koophandel, dan had je voor mij ook wel mijn sloven en schor ten kunnen borduren! Kort daarna ben ik officieel begonnen met de borduurservice." De opdrachten stroomden binnen en de nieuwe borduurmachine die De Ridder had gekocht, versleet ze binnen drie maanden letterlijk tot op de draad. De volgende aan koop, een Toyota (kan twaalf kleu ren borduren en kan op topsnel heid 1200 steken per minuut aan) is nog steeds in haar bezit en wordt gekoesterd, aangezien het apparaat niet meer wordt gemaakt en er ook geen reserveonderdelen meer op voorraad zijn. Daarnaast worden de borduringen gereali seerd met twee machines van Brother, een geschikt voor zes klos sen en een voor tien klossen. De Ridder zegt het er voor de duidelijkheid maar even bij: „Alle borduringen gebeuren dus machinaal. Ik doe niets met de hand. Ik krijg namelijk wel eens mevrouwtjes aan de lijn die vra gen of ik hun borduurwerkje kan afmaken en of ik borduurpakket- ten verkoop." Wie wat wil laten borduren, kan de tekst, afbeelding of logo simpel weg naar Borduurservice Zeeland mailen. Ook van een foto of plaat jes (die worden ingescand) kan een borduurbestand worden ge maakt. Dat bestand wordt inge voerd in de borduurmachine, het te borduren kledingstuk, hand doek, slabbetje, noem maar op, wordt met een beschermende fo lie opgespannen in een bordur- ring, die ring wordt onder de bor duurmachine gelegd en de naal den gaan aan het werk. Een klein logo is binnen enkele minuten klaar, aan grote ontwerpen heeft de machine enkele uren werk. Borduurservice Zeeland is wat prijs betreft concurrerend omdat geen ontwerpkosten worden bere kend of aparte bedragen voor het instellen voor de machines. De Ridder: „Zo houd ik het ook voor particulieren interessant." Klanten kunnen hun eigen textiel aanleve ren maar ze kunnen dat ook over laten aan Borduurservice Zeeland. De Ridder kan van diverse mer ken degelijk blanco textiel zoals T-shirts, (bad)jassen, broeken, po- SLUIS - De gemeente Sluis moet op nieuw op zoek naar een particulie re beheerder voor multifunctio neel centrum De Keu re in Sluis. De uitverkoren kandidaat trok zich op het laatste moment terug. Hij durfde zijn vaste baan niet op te zeggen. Familieleden van de tweede geschikte kandidaat schrok ken ook terug voor het risico. Eer der besloot Sluis al dat de bij de ge meente in dienst zijnde beheerder tot hij volgend jaar met de vut gaat, in De Keure kan blijven. Wet houder Jan Schaalje: „Maar voor die tijd hopen we dus toch een nieuwe beheerder voor het cen trum te kunnen vinden."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54